*Gravidute&Mamici de IASI (5)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

ella..nu cred ca a fost cu rea intentie..care era intrebarea ta..poate te ajut daca stiu..



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 32+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:


auziti eu la 17 sapt nu prea am burtica mare cu toate ca bebe e bine cam de la ce sapt creste burtica mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

depinde de conformatia fiecareia..la mine dupa 20 sapt s-a cunoscut cat de cat..dar eu ti-am zis ca-s mai
Daca esti mai slabuta..se cunoaste si la 17 sapt..
doar nu vrei ditamai burtoi la 17 sapt..ai sa ai "timp" de burtoi dupa 30 sapt..ai sa vrei sa "scapi" de el cat mai repede cand vei vedea ca te misti mai greu, dormi mai greu, nu iti gasesti pozitia..samd
Daca vrei am poze cu burtika si de la 17 sapt...si la 20 samd..ca sa faci o comparatie..



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 32+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

multumesc kriss am vazut pozele tale de la 17 sapt, eu nu sunt asa,am burtica mai mica, dar intr-adevar eu sunt mai slabuta si poate de asta nu e asa mare burtika, dar sigur cu timpul o sa am o burta....am inteles ca incepind cu sat 17 bebe creste mult, nu?si o sa-mi creasca si mie burta mai mult (m-am intilnit cu o veche cunostinta care nu ma vazuse de mult si nu si-a dat seama ca sunt gravida cu toate ca eu inca nu port haine speciale de gravide, de asta eram asa de dazamagita)dar sa dea Domnul sa fie sanatos bebe si noi alaturi de el.
tie cam pe la ce sapt ti-a zis sexul(parca te-am mai intrebat ,dar am uitat)mie nu mi-a vazut asa bine dar dr banuieste ca e fetita dar mai asteptam sa se vada mai bine si apoi o sa-ti spun ce carucior sa-mi treci in lista

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

la 21 sapt mi-a zis sexul..
daca incepe sa creasca de pe la 17 s mult..se poate..cauta odiseea 40 sapt pe prima pag. a site-ului..



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 32+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

'Neata fetelor!
Defapt e pranzul, dar eu nu mai trezit foarte demult...

Kriss ti-am vazut burticuta sa ne arati si patutul printei

Ella nu te mai stresa cu dimensiunea burticii, totul e ok,... mie si la 9 luni mi se parea ca am burta mica si am nascut un gras de 3750g

Fii optimista!

Despre fotografii vrei sa iti explic aici?
Nu ai primit mesajul meu pe PM?

Alynta inca nu am citit povestea, dar promit ca o citesc



de Mario Dominic 15.05.2007

www.totsites.com/tot/mariodominic" target="_blank"> MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

dar eu vreau sa va arat camera completa cand e gata....



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 32+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Si acum sa va povestesc ceva amuzant!

Aseara am fost in parc si cand ne-am intors,am coborat din masina, am luat copilul in brate si cum mergeam eu asa spre scara,am calcat stramb si am cazut jos cu tot cu copil in cadere m-am intors pe o parte sa salvez copilul. Nu a patit nimic,iar eu m-am lovit la genunchi si in cot putin.Noroc ca nu era multa lume pe strada ca muream de rusine
Si acuma rad in hohote cand imi aduc aminte

de Mario Dominic 15.05.2007

www.totsites.com/tot/mariodominic" target="_blank"> MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Miha, imi pare rau de intamplarea "amuzanta"..ai grija sa nu iti rupi ceva mai mamico..usurel, ca nu vin turcii..



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 32+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Ella,tare buna a mai fost ploaia ta...Dar caldura cand mai vine? Nu de alta dar barbata-miu congeleaza de tot...
Nu te mai stresa in legatura cu marimea burtii,important e ca bebe e bine acolo in burtica.Cunosc sentimentul de mandrie ca esti insarcinata si cum iti vine sa spui la toti cei care nu vad asta...Si eu voiam sa-mi spuna lumea ca am burta mare ,dar prietenii radeau de mine si-mi spuneau ca o am balonata. Acum fiind slaba parca nici nu vreau sa sara burta in ochi,ca parca-s una din aia din Somalia...As vrea sa-mi creasca intai si p-aia burta...

Cristina,inseamna ca luni o mai gasesc...As fi vrut sa merg maine dar am programare cu fii-miu la alergolog. Mersi ca mi-ai spus...

Miha,bine c-ai salvat copilul... coatele tale conteaza mai putin... Intamplarea ta e de-a rasu'-plansu'...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput