FIV in Ungaria 20

FIV in Ungaria 20 | Autor: pussi

Link direct la acest mesaj





***Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternic, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !





Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiune Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
Lista preturi Budapesta
1 eur = 252.5 fts (august 2007)
1ft = 130 rol
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006


Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9,Cap.10Cap.11 Cap.12Cap.13,Cap.14,Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18,Cap. 19




"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
AdelaCaiusDarius
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia
Auburn
Andicu Filip
Tanyuta


GRAVIDUTE


Daniela76 FIV ianuarie 2007
pussi FIV martie 2007 cu ajutorul lui DD
Adela natural aprilie 2007 cu + Caius si Darius (FIV Szeged)
Corina74 FIV mai 2007

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa va vedem cat mai repede pe lista!!!
Sa va ajute Dumnezeu!!



Liana30 - dr. Zadori - Szeged - 4 IA in Buc., 1 IA Szeged cu sarcina pierduta; 13.09 este Z2 de Cm si merge la Szeged
magduta10 - dr. Krizsan - Szeged - un Fiv nefinalizat iunie 2007 (hiperstimulare}, Fiv 2 in sept. 2007, incepe inhibarea pe 05.09.07
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 sept. 2007! acum pe AC! incepe stimularea pe 12.09!
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007!
sandica - dr. Zadori - Szeged - IA nereusit
amulis - dr. Tandor - Debrecen - primul Fiv, inceputa stimularea! punctia in 31.08.07!
maritof - dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, incepe stimularea in 07.09.2007!
chiara - dr. Krizsan - Szeged - 4 Fiv-uri, completari analize; pe 31.08.2007 programata histerosopia
dariaioana - dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi, acum tratament cu Ac
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro, incepe stimularea in 31.08.07
Simona - dr. Szmatona - Budapesta - 1 Fiv Debreten apr.-mai 2007, incepe stimularea in 26.08.2007
crisis81 - dr. Zadori - Szeged - primul Fiv, asteapta rezultatul de la hormonale, programarea pe 07.09

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!




PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sa fie cu noroc! Doamne ajuta!

Magduta nu ma supar asa usor!
legaturooooooo tinem pumnii pt. o programare norocoasa!
kla din 03.09 pt. tine!
sandica imi pare rau nu trebuie sa renunti!
crisis tu fa analizele de col



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

PUSSI mersik de galerie!mai am 5 zile pana incep
deja imi bate inima in mine de simt ca-mi sare afara din piept de bucurie,sincer va spun ca nu credeam ca mai pup eu repede un fiv dupa cel esuat din iarna,dar DD i-a inmuiat inima sotului meu si chiar el a venit cu ideea sa facem!si iata-ma in prag de un nou inceput,o noua speranta,sper si ma rog Doamnului sa reusesc ca am cam ajuns la capatul puterilor!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

va doresc un capitol plin de reusite si vesti bune!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna dimineata fetelor

Pusi multumim de noul capitol si sa dea Doamne Doamne sa fie cu noroc

Kla iti doresc mult succes

Liana tu pe cind incepi?

Chiaratin pumnii mai ai doua zile

Daria tu ce ne mai scrii?

Va pup pe toate

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Pussi multumim pentru noul capitol norocos!
Ca suntem atatea care avem nevoie de mult noroc!
Sandica imi pare rau ca nu a reusit inseminarea..stiu cum e..dar incearca sa fii optimista si sa mergi mai departe! A fost prima IA?
Kla mai e asa putin si incepi si tu! Mult mult noroc iti doresc!

Eu sunt in stand-by, inca nu stiu cand voi incepe stimularea, ca dr. Zadori m-a intrebat daca am Lyndinette in plus, cred ca vrea sa imi mai dea sa iau o pastila, doua, ca si data trecuta. Nu prea inteleg eu ce se intampla daca iau cateva zile in plus, se schimba data CM?
Noroc ca eu isi Cornelia avem de rezerva o cutie. (tot el ne-a sfatuit sa luam in plus) Sa vad ce imi spune azi.

Va pupic pe toate!


Ioana
poze szeged poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Sanidica acu vazui pe prima pagina, imi pare nespu sde rau , dar capul sus si sigur uramtorul va fi cu reusita.
Daca vrei in weekend ne putem intilni. Te pup

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ioana tin pumnii

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Magduta iti multumesc, stii ca si eu iti tin pumnii!

Fetelor, am avut aseara asa un cosmar ..ca eram deja la Szeged si dr. nu ma baga in seama, parca nici nu era el, zicea ca am venit degeaba, ca nu mai avem nici un si eu plangeam si ziceam ca nu putem face biopsie testiculara (si in vis stiam ce ar trebui facut)..ce mai, aiurea..tare as vrea sa nu mai visez asa ceva, dar cred ca asa se manifesta subconstient frica..pe care o am oricat incerc eu sa ma imbarbatez.
Ma gandesc ca visele se interpreteaza pe invers si vom avea o "invazie" de super rapizi


Ioana
poze szeged poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_ spune:

Buna dimineata!!!

Sa fie un nou capitol cu succese, multumesc pussi pentru galerie.

Ioana, eu am inceput injectiile cu Suprefact in z 21 si le voi continua in fiecare zi pana in z 3-5 (depinde cum cade, cand va trebui sa merg la Budapesta). Voi incerca sa iau legatura cu dr. sa ii spun, oricum nu se mai poate indrepta nimic.
Coincidenta sau pur si simplu destin, pe 26.08.2007(cand am inceput suprefact-ul), am implinit 7 ani de casatorie. Sper sa fie cu noroc, am eu o afinitate pentru acest numar.
Mai este vreuna dintre voi cu "program fix" la Budapesta???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioana si eu la primul FIV am luat 18 pastile de Ac si la al 2-lea 23.. adica cu 2 pastile in plus. Din cate am observat pacientele lui termina AC duminica si incep stimularea vinerea urmatoare... asta ca sa regleze CM-ul si sa fie sanse mici sa cada punctia si ET duminica! S-ar putea ca nr. mai mare de AC sa mareasca putin inhibarea... dar de asta nu sunt sigura! Cu visele ... sa dea DD sa fie exact invers! Si eu eram stresata inainte de Fiv si visam borcane cu sperma!
KLa deci astepti... mai ai cateva zile si tu si Magduta!

Tot am vrut sa va spun : eu decand am inceput stimularea la FIV 2 am intrat in relaxare... filme, carti haioase, papa bun si consistent! Si dupa ET ceiut de cretisoara 1 litru/zi cu miere de albina!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput