Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007(65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SHERY FELICITARI PT PRINTESA GRASUTA!! BRAVO tie mami ca ai grija de ea!! ..

ROXANA 31+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR 9 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dana el este ... eu pana acum am mers la el la o luna si mi se pare super ...am mare incredere in el.

anca 29+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Anca - eu am fost internata anul trecut o luna si ceva la municipal si ii cunosc mai pe toti doctorii.
Aveam in salon o pacienta a acestui "doctoras" .Cand era de garda venea si statea cu noi la taclale, il puteam intreba orice.De la ea stiu de mania de control, cand il vedea mereu ii era frica sa nu o suie pe masa de tortura ... .La nastere a ajutat-o f mult ...asa ca tine-te de el.

Dana 24+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Multumim pt. noul capitol! Sa fie cu noroc! Doamne ajuta!
Rge multa sanatate fetitei nascute! Sa puna repede kg. pe ea si sa ajunga mare fara probleme!
Shericut sa-ti traiasca grasuna nehotarata! sau ii place asa mult la mami
Adalia bine ati revenit! ne era asa dor de tine!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ellis eu zic ca se trateaza! Asa ca stai linistita!
Sheri mai iei Elevit? Cat?
claudia1178ti-ai masurat tensiunile??


Si somnic usor... ca suntem singure pe aici!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello fetelor!
si eu am fost azi sa il vad pe print. Dar la mine ca intodeauna..fara prea multe detalii..copilul e bine, e in limite normale..e tot baiat..e cu capu/n jos.
deci..fara noutati..eu nu prea am vazut mare lucru la eco acela...
asta este acum.
am incercat sa imi fac o programare pt eco de 32 sapt, dar bineinteles ca dr la care vroiam e super ocupat in sept...iar in oct deja e prea tarziu..deci nu stiu daca o mai fac nici pe aceea.
sa vad, mai caut maine informatii despre alte locuri unde au eco mai va lumea.
aceleasi probeleme cu arsurile, ca de obicei..le ametesc si eu cum pot.
maine gata, am incheiat sapt 30...deci incep numaratoarea inversa, nu?

29+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ia sa vedem cum arata acum semnatura...

30+ piticul Stefanut
AMR 10 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Pussic, iau elevit 1/zi plus o pastila de fier plus o inghetata mare (e f buna pt bebe, are proteine, calciu, etc, mai buna decat un iaurt). De cand iau fier nu mai am ameteli si dureri de cap. Lui Aniast ia mai dat doctora din 35 sapt inca o pastila de fe pe zi, ca sa aibe resurse dupa nastere, cand alapteaza.

Shery 30+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

salutare! va citesc, dar nu prea reusesc sa scriu, duminica vom fi nasi de botez si tot alergam dupa una alta, ilinca ma solicita si ea, mai e si lucrul pt job, si tot asa...
am tinut neaparat sa ii spun lui ellis ca si mie mi s-a gasit inj sapt 7, la prima sarcina, acest streptococ b, eu am decis sa nu il tratez deloc, pt ca dupa ce m-am sfatuit si cu dr meu si dupa ce m-am documentat pe net, el putea sa reapara dupa tratament. am repetat analiza in sapt 35 si nu mi-a mai aparut, tinuesm un tratament cu propolis timp de 2 sapt, poate sa fi fost benefic, nu stiu exact daca asta e motivul. dar uite aici ce am mai gasit pe forum, am raspuns si eu:

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=73535&whichpage=1&SearchTerms=streptococ

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=101911&SearchTerms=

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Anca nu stiu ce sa spun, cred ca le-am incurcat eu si la Municipal o fi fost ecograf, insa n-avea cine sa-i faca ecografia, ca doctorita era in cezariana. Cert e ca prietena mea s-a plimbat pe la 5 spitale pana sa reuseasca ceva.
Azi a fost la doctorul ei si i-a spus ca e bine, copilul este dezvoltat normal, insa are contractii si desi colul e lung (3,9) si inchis, e cam moale. Asta nu mai stiu ce inseamna.
I-a dat tratament si repaus total la pat.

Roxana multa putere fetitei prietenei tale si sa dea DD sa ia repede in greutate si sa fie bine.
Ati vazut ca la mamici de sept-oct o fata a nascut gemeni la 27 de sapt si traiesc amandoi, asa ca se poate. Nu e cazul cel mai fericit, insa exista sanse mari de supravietuire.

Eu dupa 36 de sapt ma declar multumita, stiu ca de atunci nu prea mai sunt probleme cu bb daca iese.

29+ si baby Kara

Mergi la inceput