Fetele din America (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

tu esti in PTA?
da interesant cu acel programel cum pot incerca diferite frizurele si sa vezi cu ce iti sade mai bine... aia e culoarea mea naturala la par, cu putine suvite fabricate la salon.. tot deauna am vrut sa incerc o culoare noua, dar mi-a fost frica.
Acuma dupa ce ma hotarasc in care imi sade mai bine o sa incerc si ceva culori diferite la par.

PS: sa vad cu Mike cand vine de la munca.. sper sa reusesc sa il duc la medic


quote:
Originally posted by Ramona J

Interesanta chestia cu makeover.
Sper sa fie mai bine sotul tau, poate il lamuresti sa mearga la medic.
L-am dus pe Alexandru la scoala, a fost si PTA meeting cu morning coffee pentru parinti. Am mai cunoscut si eu lume si am schimbat numere de telefon.
Deocamdata mi-e dor de scoala cealalta, sper sa fie si asta la fel de buna. Pe hirtie este, practic... vedem!
Alexandru s-a trezit devreme, s-a bibilit, era si el emotionat.

The best thing you can do for your children is to love your wife.



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Da, sint in PTA. Am fost si anul trecut.
Buna chestia aia, eu si asa nu ma pot hotari niciodata cum sa ma tund. Eu nu m-am vopsit inca, si asa am par amarit. Am zis ca varianta asta ramine pentru cind nu mai am de ales. Cum deja descopar fire albe, probabil ca nu mai am mult de asteptat.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

asa si eu cu vopsitul, astept pana am prea mult par alb.. dar suvite imi mai fac din cand in cand

cum e sa fi in PTA?


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nu-i mare lucru. Poti sa fii voluntar la scoala, mai afli ce se intimpla pe acolo si cunosti alte mamici.
Noi cum ne-am tot mutat nu mai stim pe nimeni, asa ca ma bucur sa am ocazia sa cunosc lume si mai are si Alexandru playdates cu ocazia asta.
Cred ca si la scoala asta e singurul roman. M-am uitat pe lista la toate clasele, nu am vazut nici un nume romanesc. La el in clasa e un copil care are poate-poate o fi roman. Probabil ca aflam pina la urma.
Trebuie sa vina, a plecat sotul meu dupa el. Coada de masini vad ca s-a facut pina dupa casa noastra, dar ei vin pe jos ca e la doi pasi. Sa vedem ce zice!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Succes Ramona! Ce inseamna PTA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc. PTA e Parents Teachers Association - mai pe romaneste un comitet de parinti. Voi nu aveti la scoala? Imposibil, trebuie sa fie.
Aici sint mult mai bine organizati, chestia e pe scoala, nu pe fiecare clasa. Cautati pe internet, presupun ca pe site-ul scolii voastre gsiti informatii.
PTA e independent, lucreaza cu directoarea scolii si cu profesorii. Aduna bani (din fundraising, vinzare de school supplies, yearbook, membership dues etc.) si apoi organizeaza serbari, concursuri cu premii (de exemplu pentru copiii din scoala care au citit un anumit numar de carti), avem Family Art Night, Family Picnic, chestii de genul asta. Toata chestia se face pe baza de voluntariat, asta e chestie faina ca daca ai timp poti sa mergi sa ajuti teachers, la library, la evenimentele de care spuneam, sau chiar de acasa (au nevoie de diverse chestii facute pe computer de exemplu).
Ideea e ca pe linga ca organizeaza niste chestii faine, mai cunosti lume.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Multumesc. Din pacate n-am timp sa stau toata ziua la scoala, am servici. Dar m-am inscris la cateva chestii de voluntariat, in masura posibilitatilor. O sa imi iau o zi libera sa le ajut cu un field trip, inca o zi sa ajut la registration in Februarie si m-am mai inscris la vreo 3 "family something night". Am evitat "art" cat am putut, ca suntem bata cu totii, sa nu ma pui sa lipesc si sa desenez brrrr :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Cam tot atit ma pricep si eu la arta. In schimb ai mei se descurca.
Pai asta-i, ce zici si tu. Nu stiu cum e la voi, aici toate chestiile astea se organizeaza prin PTA, inclusiv voluntariatul. Trebuie sa-ti faci cazier ca sa poti sa fii voluntar. La voi nu e asa?
Nici eu nu pot ajuta cu mare lucru ca sint cu Anuta. Alte mamici sint mai involved, insa pe aici sint multe familii in care mama sta acasa, dar are babysitter, housecleaning service si mai stiu eu ce. Asa ca ele au timp sa mearga la gym, la spa, shopping etc.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nici eu nu sint in PTA pentru ca nu am timp...scoala e la 45-50 minute de casa si nu pot dupa servici chiar deloc. Ma duc la 2 field trips pe an (la fiecare cite una) ca ajutor si cam atit...contribuim in schimb la fiecare fundraiser...mergem in masura posibilitatilor (de timp). Sint mamici foarte angrenate dar de obicei cele care nu lucreaza si care stau in zona.

Azi dau o fuga la US Open...(n-am fost niciodata - doar pe parintii mei ii mai trimiteam ocazional)...Vreau sa vad si eu pe Nastase afisat p-acolo....



Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da, si pe noi ne-a pus sa semnam ca nu avem convictions sau asa ceva, cred ca ne verifica ei, asa au zis. Dar nu stiam ca asta inseamna ca sunt in PTA. Cred ca nu sunt. La noi scoala e aproape, daca era departe chiar nu ma mai puteam duce deloc la nimic.

Mergi la inceput