Gravidute prin FIV (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Am decis : pui cu orez si pentru mine taietei cu cartofi si iaurt natural.Supa nu fac ca e cald.

19+ Amadeussi Cesar

Atat mai avem

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Meda, in vena se face nici nu te intinzi bine pe puntea suspinelor ca si pici intr-ujn somn erotic si reconfortant ! In juma de ora esti fresh! Plus ca-ti mai fac si peste noapte injectii cu no-spa, nu mai simti nimic!

Galuscuto, schimba-i la ploada prefixu, ea imbatraneste, eu intineresc!

Shery 30+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Merci fetelor, eu citisem undeva ca s-ar face in coloana anestezia, de asta imi era frica, cu vena nu am probleme, sint obisnuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Who want's a coffee ? Va astept la mine la un buuuuuuuuuuun espresso .
Sheri -mai ai o tzara si ai bebica in brate
Meda - si eu am citit ca cerclajul se face sub anestezie totala,deci in vena te inteapa ,nu te teme.
Pussi- unde te-ai ascuns ?
Delfi, Cellu -
Anaist-cum esti ?
Azi noapte am visat prajitura cu miere,cum imi facea bunica

19+ Amadeussi Cesar

Atat mai avem

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

SHERI esti o dulce,merci pentru incurajare,eu sunt speriata ca aici mi-au zis anestezie in coloana,am ramas muta si daca totul merge bine cica in aceeasi zi sunt acasa.Acum ce pot sa zic astept pana marti si vad ce va fi concret pe pielea meaPrefixul acela ce inseamna la varsta sau la saptamanile de sarcina oricum ar fi iti doresc multa bafta si inca odata merci
MEDA scumpo la mine citesei de anestezia in coloana,am fost asa socata ma asteptam in vena ca nu am mai auzit nimic din ce a zis dr,multa bafta si tie,tu cand faci cerclajul???
CELLU,PUSSI,GALUSCA si la toate mamicutele va multumesc pentru sustinere
Fetelor nici eu nu prea mananc ca lumea sincer eu am slabit in loc sa pun pe mine,trag nadejde ca dupa 16 saptamani sa incep si eu sa pun ceva pe mine.Aveam 54 de kg si acu ma laud cu 53 de kg,am ras ca moasa imi trecuse in dosarel 63 si m-am uitat la ea crucis,atatea kg nu am avut in viata mea i-am zis.Maine ma apuc sa imi fac bagajelul de spital,uf de o trece si asta.
14 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andicule + BB Filip! Sa dea Dumnezeu ca botezul de azi sa fie intr-un ceas bun! Si proaspatul crestin sa fie cu credinta in DD! Vreau poze, dar nu cu tortul sau cu mancare ca te punem sa ne trimiti
galuscutelor suntem aici, dar avem musafiri....i-am lasat cu tati ca noi sa mai stam si la pat!
aurel cris o sa treaca totul cu bine! nu are sens sa te stresezi! Noi tinem pumnii si o sa fim cu tine! cu kg.. si eu am slabit pana la 15 sapt. 4 kg.! Dupa 16 spt. am inceput sa pun!

O duminica frumoasa tuturor!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

Galuscuta ma inscriu si eu la dar fara cofeina, da?
Sheri felicitari pentru prefix
Aniast continuam galeria
Aseara am fost pana intr-un supermarket sa mai cumparam cate ceva si sa ma mai plimb si eu putin si cred ca la intoarcere am avut niste contractii in masina. Nu stiu sigur cum ar trebui sa le simt dar erau niste crampe puternice jos sub buric. M-am speriat, cum am ajuns acasa am luat no-spa si am stat in pat. Stie cineva cum se simt contractiile? Si inca ceva de cateva zile parca nu mai simt bebeii asa tare, sau cel putin pe amandoi foarte rar. Sa fie sarcina prea mica si inca nu le simt eu toate miscarile?
O duminica placuta tuturor

mona 20 + Alexandru si Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

delfi nu incepe si tu acum... eu le-am avut intre sapt. 13-19, acum ii multumesc lui DD ca nu mai am! Se intareste burtica ghem( se verifica in pozitia culcat, genunchii ridicati si se palpeaza burta cu toata palma... daca tot ce simti sub palma e tare, tare ... atunci e contractie)... dar astea daca nu sunt regulate(adica sa se decontracte si iar sa-si revina) atunci sunt normale, se numesc Braxton H. si pregatesc uterul pt. travaliul! E bine sa iei No-spa si in cazurile astea! Problema se agraveaza cand pe langa astea mai ai si dureri si de burtica... ca la CM si dureri de spate... astea deja sunt contractii ... in cazul asta poti sa suni dr.! Daca in plus mai simti si o presiune pelvina...e nasol!Nu vreau sa te speri, dar cam asa se manifesta!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Aurel-Cris -noi suntem cu voi si facem galerie
Andicu face botez ? SA-TI TRAIASCA BAIETELUL SI SA-TI CREASCA MARE , FRUMOS SI SANATOS ! DD sa-l binecuvanteze
Eu am trecut de 60 kg, sa fiu sincera nu stiu cum, ca de mancat nu prea mananc ...cred ca-s tzandareii mei mai grasunei
Maine dimi merg sa-mi fac analizele si dupamasa avem ecograf,deja am emotii


19+ Amadeussi Cesar

Atat mai avem

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Aurel cris, eu fac cerclajul pe 6 septembrie , iti tin pumnii ptr marti
Cind va aud cite kg aveti... , eu nu mai zic nimic, acum am 72,3 , sigur ajung la 100 pina la sfirsit.
Andicu + Filip,
Nu-mi spuneti nimic de translucenta nucala, e buna oare?
Va pup pe toate si o duminica frumoasa.
Meda 13+

Mergi la inceput