iubesc mult copii,chiar ami doresc

iubesc mult copii,chiar ami doresc | Autor: adyne

Link direct la acest mesaj

am un verisor care al cresc de la un an jumate ,mama lui nu e interesata de el si tata lui e cam nepasator,a ramas la mine si nu imi pare rau,am trecut prin multe amandoi,operatie la piciorus,etc.dar sunt mandra de el,a crescut are 5 anisori si e f destept,al iubesc enormmm.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

bine ai venit pe DC....poate nu sunt singura in situatie, insa nu am inteles daca vrei sa il adopti in special pe nepotel, daca vrei sau nu sa adopti sau vrei sa dai nastere unui bb.
ai intrat direct pe forumul de adoptii, de aici nelamurirea :)

povesteste despre tine si poate aflam mai multe despre tine.




Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyne spune:

Buna dimineata,da vreau sal adopt dar nu stiu um sa fac cum sa procedez ca tata lui nu cred ca e deacord,dar nici nul creste,lam intrebat odata mai de mult si a zis:tu tiai da copilul?am zis nu dar las creste si mar interesa in priul rand soarta lui.Eu nu am ramas niciodata ansarcinata si nici vreun av nu am facut,cand amfost sa vad cauza nu miau dat una sigura dar poate si din cauza ca am avut un moment de depresie si am renuntat,am o trompa anfundata si 0,02 toxmoplasmoza dar ptr asta mia dat nu stiu ce med si zice ca ar trebuii sa dispara,dar nu am mai fost sa vad daca mai am sau nu,ma gandesc la multe dar cateodta nu mai vreau nimic,desii sunt constienta ca e sanatatea mea..apropou care sunt procedurile ptr a anfia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Mama draga ,poate te-o supara mesajul meu ,dar asta este ,ceva reguli gramaticale aplicate nu ar strica .Ma "zgaraie pe creier " un mesaj scris in modul asta .

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

adyne, du-te la Directia de Protectie a Copilului, in cadrul Primariei de care apartii, ca sa afli care este cea mai buna metoda pentru a avea grija de a acest copil. Poate ca exista proceduri prin care sa-l iei in custodie legal. Cunoscandu-i parintii, care se pare ca au si ceva probleme, nu stiu daca adoptia e cea mai buna varianta pentru voi (ajungi sa adopti copilul cu parinti cu tot). Succes.

ioana, mamica de boboc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

09. Comentariile la adresa gramaticii nu isi au rostul
Desi apreciem o limba de comunicare curata si corect, comentariile privind gramatica folosita de ceilalti participanti nu isi au locul pe forum; le puteti face daca doriti - folosind mesageria privata. Nu uitati ca multi dintre membrii comunitatii sunt plecati din Romania iar evolutiile lor lor gramaticale nu fac obiectul acestui site. De asemeni, nu uitati ca de multe ori graba sau lipsa de timp este cauza greselilor de scriere si nu neaparat lipsa de la orele de gramatica. Femeile sunt persoane foarte ocupate si de aceea, unele scapari gramaticale pot trece cu vederea.



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Ok ,am priceput .Alta data o sa ma abtin !

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyne spune:

Briantis imi cer scuze daca te-am zgariat pe creieri,ma grabe-am..nu m-am suparat ca mi-ai atras atentia,dar cred ca nu prea conteaza cum scrii(gramatical)deoarece aici nu suntem la ora de gramatica..parearea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyne spune:

In Aprilie o sa merg acasa sa vad care sunt procedurile pentru a-l lua legal,nu stiu dar acum s-a cam complicat situatia..Tatal lui l-a lasat spunand ca nu il poate creste ca nu isi permite,si l-a lasat la un alt unchi de-al meu spunand ca nu il mai vrea iar bunica mea s-a dus dupa el si l-a dus la mama lui(sta aproape de bunica mea mama lui)iar acum copilul e acolo,nu stiu daca o sa am vreo sansa,desii nu l-a crescut si nu i-a pasat de el pana acum,acum al iubeste.Acolo nu are conditii copilul ,e dezastru,iar eu am martori ca l-am crescut pana acum 2-3 luni,chiar daca am plecat din tara copilul era intretinut de mine,acum vom vedea ce va fii.Va multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

adyne felicitari, se vede ca il iubesti mult.
dat fiind ca parintii traiesc si baietzelul nu e declarat abandonat in tribunal probabil ca nu il poti infia inca. Vei afla mai multe dupa ce vii in tara. Pentru ca sa il infiezi trebuie sa se ajunga la concluzia ca nu mai are nici o sansa de intoarcere in familia in care s-a nascut si parintii dau declaratie scrisa ca vor sa-l dea spre adoptie.
Daca mergi la DPC in judetul vostru ti-l vor da probabil in plasament daca chiar doresti sa ramana si vor face ancheta sociala la parinti. Dupa asta poate ramane un an, doi , etc in plasament pentru ca faci parte din familie, esti ruda. Dar neaparat trebuie sa anunti dpc-ul, (sa faci declaratie) altfel pentru ei nu conteaza anii scursi, ci doar din momentul cand i-ai anuntat ca e la tine/ca tu il intretii.

Mult succes!




AJUTOR SI RUGACIUNE PT. CRISA www.crisa.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Buna!
Daca nu ai acceptul parintilor(a amandorura indiferent de conditiile in care traiesc ei),nu iti vor da copilul nici in plasament macar.De unde stiu?Pentru ca am trecut exact prin asta.
Am crescut copilul ala absolut de cand s-a nascut iar cand am incercat sa-i ofer si ceva legal,pentru ca nu am avut acordul imbecilului care a creat-o,am pierdut-o.Dupa 3 ani in care parintii nu s-au sichisit de ea...
Nu vreau sa te dezamagesc dar....Nici sa-ti faci iluzii cum mi-am facut eu...
Nu conteaza ca iubesti copilul ala si ca ti-ai da viata pentru el,nu conteaza ce conditii ii oferi(cei care au venit de la Protectia Copilului in control la noi sa ne verifice au spus ca si-ar dori sa gaseasca in toate casele conditii macar poe jumatate din ce au gasit la noi),nu conteaza daca esti casatorit sau nu legal(noi am facut-o tocmai pentru ea),nu conteaza nimic....Conteaza doar ca imbecilii aia au pus niste celule acolo si au creat minunea aia....
Daca poti creste in continuare pe micut la tine ca si pana acum....fa-o...

.............................
Oh once in your life you find someone
Who will turn your world around
Bring you up when you're feeling down!
Brian Adams-Heaven

Mergi la inceput