Leoaicele DC (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ie-te lipsesc si eu cateva ore si va dezlantuiti la vorba
Da, Daria, sa ne spui si noua meniul. Si anul acesta o sa sarbatorim ziua Ameliei acasa si deja ma gandesc ce sa fac. Desi eu in general sunt pro local, ca e mai putina bataie de cap, in cazul Ameliei am renuntat. Am remarcat ca inca nu intelege bine si nu se simte relaxata la o zi de nastere la un local( de ex la Mec). Asa ca mai asteptam.
Ah, Stefiuta, Cocosul Rosu? Cat imi doresc sa ajung si eu mai des pe acolo.. dar si de noi e de destul de departe. Dar astept cuminte ziua casatoriei...macar o data in an..


Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Urez si eu LA MULTI ANI! Tsuki, Laura, Pisimuki, Alina-sarbatoritelor de azi!!
Lilia,Stefiuta asa idee am pe unde e Cocosul Rosu...cat de bine sa papa acolo?? preturi ceva?? Lilia tu stai cu mine-n cartier cred...iti recomand La nasu' si finul de pe Brancoveanu... noi acolo mergem cu vreo ocazie mai deosebita...poate si pt. ca e aproape... si gasim si mancaruri mai elaborate!Preturile sunt ca peste tot cred!
Fetelor eu va citesc mai mereu dar mi-e cam lene sa scriu...poate si pt. ca e cam greu sa patrunzi intr-un loc unde deja lumea se cunoaste mai demult!Deh... daca trec mai rar pe aici!!!
Adi- multam muult pt. link...bagat la cap reteta..ce nu am inteles... cum fac cu malaiul pt. mamaliga...fac mamaliga separat si apoi amestec cu cartofii?? sau cum??offf... cam greu pricep...dar cand ma experimentez...sa te tii!Imi ploua in gura dupa coleasa aia!Am sta 10 zile in Maramures...si parol...nu am dat de ea!Deci tre' sa mai dau o tura pana acolo!
va pup...si sper sa ma primiti si pe mine la o parola...din cand in cand!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci, ce mancaruri am facut io: pt pitici 2 platouri cu "chestiuni" de genul sunca+cascaval+gogosar avand infipte cate o scobitoare de platic sau cu stegulet si chiftelute la fel; pe masa mare am pus salate: vinete, mexicana, beuf, ciuperci, apoi chiftele si chiftele semipreparate, un soi de calamari (tot semipreparat) si saleuri cumparate (cu sunca si crema de branza); am facut o salata de rosii castraveti gogosari ardei cu multe masline. O prajitura cu crema ciocolatoasa si glazura de cioco, salam de biscuiti, prajitura cu branza si Fanta si tortul diplomat. Am avut 9 copii si vreo 15 adulti. Am luat tot soiul de sucuri, dar a trecut cel mai bine Fanta de struguri ; pt gagici am avut (si recomand pus la rece) Corrido Sangria, cu fructe proaspete felii, aruncate in pahar si cu gheatza . Barbatii au baut bere.
Si cam atat, ca m-am intins ... Cateva poze

Lilia - asa e, am vazut la alte "kefuri", copiii ce au implinit deja 5-6 ani stiu aprecia locatiile, parerea mea.

Gata, ne vedem maine !
Va pup pe toate si ma bucur ca aveti chef de cate o vorba pe aici


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Dany,malaiul ptr mamaliga il rastorni in oala cu cartofii,apoi cu telul invarti in oala si mesteci mamaliga si zdrobesti cartofii in acelasi timp.cartofii sa fie bine fierti sa se sfarame usor,si-ti iese o mamaliga cu cartofi,adica cu gust de cartofi,caci nu se vor vedea in mamaliga..
Sa inteleg ca noi am fost norocosi c-am primit doar intr-o singura zi si frumusetile Maramuresului si coleasa?

Mmm,Daria,numai bunatati.Dar cum ai reusit sa faci prajitura cu cioc si cea cu branza si fanta fara cuptor?
Ma duc sa ma uit la poze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Hei,eu am vazut pozele astea ieri..
Aveti o frumusete de fetita,sa va traiasca!

Superb si tortuletul si am admirat si "coltarul" din camera.De la ce firma-i luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Andas
TPaula
Lidiadanaila
Crinutz
Mcm
Andatudor
Mica-Mica



Adriana - coltarul e de la firma Staer, dar e f practic, are cutie de boarfe in fiecare "cub" si-l compui cum vrei tut, sunt nshpe feluri de culori, eu il recomand
Si cu blaturile ... m-am riscat si am facut eu 2 blaturi a 6 oua, reteta furata de la prajitureaua Pocai, doar fara fructe. N-au crescut f mult, cuptorul avand doar geamul interior ...


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Aha ,deci ai avut totusi un strat de geam la cuptor te-ai descurcat..
Mersi ,am sa caut firma prin Iasi,stii cumva adresa pe net la care sa pot vedea produsele?

Edit ca am gasit adresa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

www.staer.ro/" target="_blank">mobila
Au niste modele ... Bani sa ai si spatiu


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Karmyna
Carrie
Apanda
Maria Gastaldo
Cherry22
Karmyna
Nikolle_t



Si ultimele urari de LMA pt leoaicele ce-si serbeaza astazi ziua !

O zi frumoasa tuturor !
Va astept la cafea sau ceai , eu sunt chiauna, am alergie in plina desfasurare si dorm aiurea


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

La multi ani
Karmyna
Carrie
Apanda
Maria Gastaldo
Cherry22
Karmyna
Nikolle_t
Aysha

sa fiti iubite si fericite!

Astazi e ultima zi in care avem sarbatorite!Petrecere maxima!

DAria,cat am apucat sa vad,e fain mobilierul si avem magazin in Iasi,urmeaza sa-l vizitam,poate la anul reusim sa ne mutam in casa noua si avem nevoie de multe,ca nu luam nimic cu noi din apartament .
sambata facem de 40 de zile tatalui meu,prin urmare voi bucatari la greu zilele astea.Va trebui sa fac bors si sarmale ptr aprox 25/30 de persoane,si binenteles cateva prajituri.Astazi facem consiliu de familie,punem pe listuta si mergem la cumparaturi,insa de maine cred ca voi fi "sechestrata " in bucatarie.
Aveti idee,cam cat bors trebuie sa fac ptr 25 de persoane?Cea mai mare oala a mea are 10 kg,imi va ajunge sau trebuie sa fac in doua oale?va fi bors de gaina cu taitei de casa,sa fac separat taiteii si sa-i pun in farfurie la servit sau nu trebuie?
Ma ajutati? A facut cineva mancare ptr praznic?


Mergi la inceput