FIV 129

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Valeria important este ca exista sarcina...poate bebe e mai mititel si dupa va creste el...au mai fost fete cu bhcg mai mic la inceput si acum au mindrete de copilasi...pupici
...pupici tuturor ...fug sa termin papica ca intr-o ora vine mister Zouzou acasa flamind ca un lup

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Gabitu, deocamdata profit de vara si concedii. Deja am fost de 3 ori cate o saptamana si mai vreau .Undeva in toamna o iau de la capat. Greu, ce-i drept, dar nu am ce face. Ma bucur ca ai aparut. Care sunt planurile tale pe anul acesta?
Valeria, iti tin pumnii ca embrionul sa se dezvolte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Moniland iti tin pumnii si ma rog sa ai mult noroc. Eu ce sa fac, am ceva de rezolvat, din cate am inteles va dura ceva timp si abia apoi voi mai putea sa ma gandesc la FIV. Voi incerca din nou, cel mai sigur, cred ca in tara. Dar nu stiu cand, daca nu anul acesta la anul sigur. Am fost si in concediu.... frumos tare. La Barcelona...
Oricum sunt cu voi, va sustin, va sprijin si ma rog sa reusiti cat mai multe.
Zouzou
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Valeria tratamentul tau de sustinere mi se pare bun,totusi eu as fi optat pt progesteron injectabil,dar si asa ai toate sansele sa fie totul bine in continuare.Bafta multa!
Monilland ce bine iti merge !Tot asa sa iti meraga in continuare!
Gabitu ma bucur ca ai revenit te si eu si astept sa imi spui cand dai startul pt FIV-ul norocos,nu lasa timpul sa treaca, e foarte pretios....

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Kora . Timpul este foarte pretios, nu se mai intoarce. Iti urez bafta. Ai inceput inhibarea?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Aldolina: am intzeles eu ceva de o intalneala?! Vreau shi eu...
Kora: cred ca nu ai observat mesajul meu in legatura cu progesteronul injectabil... Tzie cum tzi-a recomandat medicul sa-l faci? Shi eu il am tot din Gemania, de 250 mg. Poate imi explici shi mie...ca de la doctora mea n-am intzeles nimic...Zicea ca sa imi iau fiole de 25 mg?! ca 2 fiole pe zi ajung. Dar eu luam 6 Utrogestan oe zi, adica 600 mg.... Ma inshel sau sunt eu aiurita rau?!
Valeria: felicitari shi stai cumintzica in pat.
Madalina: sa-tzi traiasca fetitza shi sa fitzi sanatoase amandoua!
Andrada: ce mai faci? Intri destul de rar....
De Oana mai shtie cineva ceva?!
Pupici la toata lumea!

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha spune:

Valeria, uite aici un tabel cu valorile medii ale bhcg in saptamani de la conceptie:
http://www.paternityangel.com/Articles_zone/BHCG_Levels/TableofAverages.htm
tabelul arata ca te incadrezi in medie
eu zic sa nu iti faci probleme si sa fii senina si cu fruntea sus, sa ai incredere ca "coci" o mica minune!

http://www.americanpregnancy.org/duringpregnancy/hcglevels.html

Aspiranta la titlul de nasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Ali, inca nu, vom anunta cand va fi urmatoarea. Cum a fost in concediu?
Eva, ti-am raspuns la PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Sarut mana Nasha

Aspiranta la titlul de mamica
http://tt.lilypie.com/7sYpp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Gabitu eu deocamdata iau in fiecare luna AC ( mycroginon) si refac FSH –ul in zi 2 de CM,luna de luna…voi incepe stimularea in octombrie,nu stiu exact.
Crystal scuza-ma,chiar ca nu am observat mesajul tau;inca nu stiu cum voi face progesteronul injectabil,ma voi sfatui cu dr. cand va incepe totul,prin octombrie.La FIV-ul trecut si eu am luat cate 50 mg ( 2 fiole de progesteron injectabil luate din Ungaria,o fiola contine 25 mg) o data la doua zile ,dar si zilnic 6 utrogestane pe zi…acum sa vedem poate daca voi lua doza mai mare de progesterone injectabil imi va reduce utrogestanele sau nu voi lua deloc utrogestan,am sa iti pot spune doar dupa ce vorbesc cu dr. meu,insa in Germania numai asa am gasit si am preferat sa am si asa decat deloc ,adica fiole a cate 250 mg hydroxyprogesterocaproat.Mult success si daca afli de la dr. tau amanunte spune-mi si mie te rog.
nasha multumim pt tabelul cu valorile bhcg;stii cumva in ce unitate de masura sunt date (pt ca exista laboratoare care dau rezultatele diferite adica in altfel de unitati de masura calculate)?
La 2 saptamani de la ET se considera saptamana 4-5 de sarcina,adica se calculeaza de la ultimul CM,eu parca asa stiam,fetelor corectati-ma va rog daca gresesc.Sau se considera saptamana 2-3,adica se calculeaza incepand cu ziua punctiei,respectiv a formarii embrionilor?Uf chiar ca nu mai stiu si e foarte important.


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput