Fetele din America (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

RAMONA,LA MULTI ANI!...scuze de intarziere,eu tot cu probleme si abia azi am intrat pe net dupa cateva zile!

CIUF si LA MUTLI ANI FERICITI!...sa aveti 50 de aniversari de acum inainte!

GABRIELA,nasol cu copii aia..ce explicatie,dar de unde ai aflat ca de aia au vopsit si au facut ce au facut?!!!!...nebuni mai!!!


ELENA,asa zic si eu,sa-i dai pe politisti in judecata !!..mari porci au fost la cum s-au purtat si au vorbit!!!....bafta multa!!....vezi ca-ti trimit PM!


Fetelor,si pe mine ma dispera masinile astea"publice",sa le zic asa,si cred ca aia de uscat strica hainele,la noi toate se fac mai mici,indiferent de unde sunt cumparate(de firma sau nu)....aici e regulament si in cladirea care stam nu e voie cu masini propii,doar daca e pe"furis",adica fara sa stie nimeni,si e cam greu...asa ca astept sa-mi iau casa sa-mi cumpari masini

ANAMARIA,pfuuuuuuu,ce nasol cu ploaia aia....bine ca a trecut,sper sa va ocoleasca urmatoarea si sa nu mai aveti probleme!!


fetelor si sa auzim de bine!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc pentru urari. Nu e nici o intirziere, ca abia miine e ziua cea mare.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

- dupa ce am inspectat casa dimineata am gasit pe geam scris loser... asta ma infuriat la culme.
- Ideea era ca vor veni sa curete dimineata mizeria, asta au zis cel putin in momentul in care sotul i-a prins.
- bun, se face 10 am si nu apare nimeni, ma duc frumos si bat la usa sa chem echipa de soc sa curete ca deja ma luase cu dureri de stomac, la gandul vopselei de pe geam.
- puteai auzi cum vb in casa, masa si copii, si tv mergand si nu vroiau sa deschida... le-am zis frumos prin usa ca astept 5 min si daca nu apar sa curete chem politzia...
- nu au venit, asa ca am sunat la politie.
- au mers politisti, i-au adus frumos si ia pus sa curete tot, si sa spele geamurile si masinile.
- lea zis ca daca ceva se va intampla iara la masini sau la casa direct ei vor fi cei responsabili, s-au cam speriat copii si au zis ca nu vor mai face.

Acuma astept sa vad daca vor mai face sau nu.. initial nu am vrut sa chem politia, am vrut sa rezolvam totul frumos, eu curat mizeria, ei sterg geamurile de vopsea.. nu au vrut .. asa ca am chemat politia.. poate sa ma judece cine cat o vrea...

politia ia intrebat de ce au facut asta, si asta motiv au scos din ei copii.

- voi ce ati fi facut in situatia mea, ati fi chemat politia sau nu?

PS: nici o data nu am avut nimic cu copii aia, sau cu masa sau cu cineva pe strada, tot deauna ne-am avut bine cu toti.. copii astia nu e prima data cand fac asa ceva si scapa bazma curata, la vecinu de peste drum si mai si ia facut si el nu a facut nimic, si i-a facut a doua tura in ziua urmatoare, atunci i-a amenimntzat cu politia si le-a dat pace lor... se mutara peste drum la mine


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

RAMONA,distractie placuta maine!


GABRIELA,cred ca ai procedat bine..si eu as fi facut la fel...da ce nesimtiti de oameni!!!..sper sa nu mai ai de a face cu ei!!!








Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

CRISMIR, dulce foc piticu tau .. sa iti traiasca

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ai facut foarte bine ca ai chemat politia, de ce sa te judece cineva.
Huligani, daca si mama-sa radea ce sa mai astepti de la copii.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

astazi am remarcat ca scoala la care va trebui sa mearga piciu meu din septembrie la kinder, e si scoala la care merg cei 3 crai nazdravani ai vecinilor... sunt in mare impas, ce sa fac, sa il las la scoala aia, sa il duc la alta?
nu as vrea sa aiba piticu de suferit din cauza copiilor astia, stiu eu... sa il tachineze, sa il capaceasca din cand in cand... de la cei 3 crai ma pot astepta la ori ce...
ce ma sfatuiti, sa il las la scoala aia si sa vb cu directoarea sa vad daca au tangente cei mari cu cei mici, sau categoric nu la acea scoala.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Fetelor scuze ca va deranjez dar vroiam sa va intreb care este modalitatea cea mai ieftina de a primi un pachet din State? soacra-mea a tot strans diverse lucruri pt noi dar nu stie cum sa ni le trimita si uite asa am eu de primit o pereche de sandale de vreo 2 veri si nimic....
Asa ca va rog mult dati-mi si mie un sfat, voi cum trimiteti pachete in Romania si eventual cu ce costuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Eu vin iar cu problema mea la ordinea zilei. Cand ies copiii de la scoala, cum le-ati explicat prima data in ce autobuz sa se urce, ca vor veni mai multe cand ies ei, nu? Ii indruma cumva invatatoarea, sau sunt lasati singuri? Au voie cu celular la scoala, la varste asa mici? Ca imi vine sa ii dau un celular pana sunt sigura ca stie ce face, dar nu stiu dc. e o idee prea buna.



Te inteleg perfect prin ce stari treci. La fel am patit si noi cind a mers la K (la cele citeva luni de preschool din State o duceam la usa in fiecare dimineata de unde o lua direct teacherul) a plecat cu school-busul si urma sa se intoarca la fel. Si primisem o hirtie de la scoala in care eram rugati sa NU mergem cu copii in prima zi de scoala pentru a evita aglomeratia si bulversarea copiilor ce conta ca eu am ramas ca pe spini. Bianca nici nu stia ca lumea engleza atunci .... aveam citeva luni aici. Dar primise o legitimatie cu numele ei pe care a trebuit sa o poarte zilnic in piept in primele 2 luni si un abtibild pe ghiozdan cu nr busului, pina s-au familiarizat cu copii.
Nu am avut niciodata probleme.
De fapt mint, am avut odata in iarna cind eu trebuia sa o astept in strada (cam la 500 m de casa) la bus si am stat 1 ora si 1/2, timp in care mi-au trecut prin minte cele mai sinistre scenarii si cind eram hotarita sa ma intorc in casa sa sun sa vad ce se intimpla (mi-a fost teama sa plec si sa nu fiu acolo cind soseste busul) a sosit si busul .... soferul spunindu-mi ca a fost o nenintelegere intre soferi si cel a carui tura fusese de fapt nu a mai venit
Anyway cind a coborit fata din bus am luat-o in brate si am inceput sa pling .... numai asa am reusit sa descarc tensiunea care o acumulasem asteptind :(
Aici la scoala la care suntem acum trebuie sa o duc/aduc eu si am vazut ca cei care circula cu busul sunt mult mai bine monitorizati. Fiecare teacher e cu lista in mina la usa si scoate copii care trebuie in functie de nr busului.

Acum eu ma ingrijorez gindindu-ma la ce s-ar intimpla daca as intirzia sa o iau de la scoala .... ca ei pur si simplu ies in fata si se uita fiecare dupa masina parintilor(copii non-bus ). Eu i-am spus sa nu plece cu nimeni nicioadata si sa mearga inapoi la teacher daca nu sunt acolo in timp util, dar totusi e copil ....




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Hop tot io
articolul asta il stiati ? cit de adevarat o fi ?

http://www.evz.ro/article.php?artid=317827

Gabriela unele idei ... parca sunt ale tale din capitolul trecut




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput