Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Si noi am fost la Kaliacra cu Akella.
subscriu parerii generale
-multe lipsuri
-mult desupra turismului romanesc unde tot nu stiu sa socoteasca chelnerii, de obicei in defavoarea ta,
-la 50 euro/zi all inclusiv au fost peste asteptari
-dc platesti dublu(de ex la turci) ai servicii mai bune logic, asa ca...

anul viitor sper sa merg la turci, ad sa avem bani destui ca acolo mai faci si cumparaturi alea alea

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Off topic: Mirela, si noi ne gandeam sa mergem la turcaleti in vara urmatoare; poate ne zarim si pe acolo... Ca fii-mea a facut o pasiune pentru tine; si acum ma intreaba ce face "Milela si Davi"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Autor: cristinabbo
Subiect: parcarea in sunny beach, bulgaria
Trimis la: 23/08/2007 00:08:31
Mesaj:

quote:

buna seara,

sambata plec in bulgaria in sunny beach, intrebarea mea este urmatoarea: cum sunt parcarile, daca nu gasesc la hotel unde as putea parca si cat m-ar costa? va multumesc mult, astept un raspuns de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Bulgaria - sunny beach
cristinabbo
ati fost cumva in aqua parck-ul din sunny beach? si daca da cum este cam cat costa, as vrea niste sfaturi pentru sunny beach daca se poate, legat de parcare, de mancare, distractie, aqua parck...va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna tuturor....Sunt si eu pe cale de a alege o oferta la mare, la noi sau la vecinii bulgari. Problema e ca trebuie sa plec cu Matei care are un an si nu sunt hotarata inca unde sa merg. Am citit parerile anterioare si tot nu sunt decisa. Vreau sa merg intr-un hotel ok, adica curat in primul rand, si apoi marea problema va fi cu mancarea pt bb, avand in vedere ca eu acasa ii gatesc zilnic si nu ii dau orice. Mai ar fi o problema cu doctorii (sper sa nu fie nevoie dar daca.....stititi si voi cum e , cata grija ai cand pleci cu un copil mic). Voi care ati fost cu copii mici ce ziceti de hotelul Arbela de la Nisipuri sau de Majestic din Sunny Beach; la aceste 2 hoteluri au fost niste cunostinte cu copii mici si au zis ca e ok. Cum e mai bine sa fac? Vedeti ca deja varianta cu hotelurile de la noi a cam cazut la mine. Offffffffffffffffffff, cum e mai bine? Unde sa merg si sa fie ok, adica sa am si conditii de cazare ok si sa am si ce sa-i dau lui bb sa pape, ca noi, adultii, ne-om descurca.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Eu iti recomand Kempinski in Nisipuri. Am vazut multe mamici cu bb micuti.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rbw spune:

Depinde de hotelul unde te cazezi, cele mari au parcare proprie, pazita si fara taxe. In locurile de parcare costa cam 1 lv/ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Bulgaria - sunny beach
cristinabbo
ati fost cumva in aqua parck-ul din sunny beach? si daca da cum este cam cat costa, as vrea niste sfaturi pentru sunny beach daca se poate, legat de parcare, de mancare, distractie, aqua parck...va multumesc




eu am fost zilele trecute...28 leva adultii si 16 copii, dar isi merita pretul..e distractie si pentru copii si pentru adulti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

buna fetelor.am ajuns aseara de la IFA BEACH BAY Nessebar.daca in prima zi mi-au facut o impresie f.buna....calificativul meu a inceput sa scada pe zi ce trecea.Nu ca nu am fost multumita de conditiile de cazare...dar vb lui cassie all inclusive lasa de dorit.Vb lui cassie ...mancare reciclata...bauturile de all ...numai suc la dozator si bere la dozator...iar faza cea mai culminanta a fost cand m-am dus sa cer la bar 4 beri si mi-au zis ca bem cam mult....am simtit ca ....pai ce dracu am platit?aerul pe care il respiram?in rest fape-ul 3 leva cocteilul nealcolizat 4 leva si cel alcolizat 7 leva.din clipa aia nu am mai luat nimic fara sa tb sa platesc...dar nu am ezitat sa ii dau peste nas ospatarului de cate ori aveam ocazia.deci...oi fi eu mai patrioata dar nu dau litoralul nostru pe 4 stele ale lor la banii care i-am platit (aproape 900 euro).Anul trecut am cheltuit 45 mil pe litoral,,,dar m-am simtit ok ...anul asta m-am simtit umilita pe banii mei.
Si ca sa se umple paharul ne-am trezit si fara masina in suny beach...in conditiile in care am parcat-o intr-o zona care nu interzicea parcarea...si am mai platit si pe smecheria asta 50 euro sa ne recuperam masina....

b


arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

dragelor si eu sunt acum in bulgaria...in sunny beach mai precis la hotel victoria palace...ce post sa va spun????statiunea este frumoasa...cam inghesuita adica sunt fff multe hoteluri...e drept e si mult mai mare decat nisipurile....preturile sunt ok...cel putin la bautura pt ca noi asta cumparam...apa la 0,5 este 0,6-0,7 leva la 1,5 l este 1,2 leva....coca cola la doza am vazut si cu 1 leva si cu 1,2 leva....deci nu sunt f mari....plaja este curata insa pe faleza si nu numai lipsesc cosurile de gunoi....altceva....hotelul in care stam este grandios....imens ....toata lumea face poze cand trece pe langa...piscinele la fel doar ca la 6 dimineata sezlong-urile de la piscine sunt ocupate deja de nemti...mancare de aici lasa mult de dorit....anul trecut la 4 **** la Astera in nisipuri a fost muuuuuuuult mai multa si mai ok....acum la 5*****...hm!!! se poate si mai bine...camerele sunt superrrr...asezarea la fel....avem camera cu vedere la mare si este demential atat dimineata cat si seara....se spune ca hotelul este kicios...in ce sens????are stiluri amestecate ..cel putin la receptie....chinezesc cu egiptean cu frantuzesc...etc.,,,,pe mine kiar nu ma intereseaza asta....eu sunt ffffff multumita....chiar imi place hotelul asta....o sa revin cu poze si alte detalii cand ajung acasa.....

...vine barza!!!

Mergi la inceput