Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Intrebarea mea se referea mai mult la AI. Ca sunt sigura a se gasesc si sucuri naturale.
Multumesc oricum.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niordane spune:

Am vazut cateva posturi referitoare la lucruri negative si pozitive.

Pe mine m-au pierdut bulgarii de client.

Sunt de acord cu aissa. Anul trecut am fost la Arabella si cu toate neajunsurile a fost foarte bine si de aceea am hotarat sa revin.

Din nevoia de schimbare am ales un alt hotel LTI Berlin Green Park, unde totul era o mare branbureala. Camera ok, dar comportamentul prsonalului m-a indispus total.

Asa ca ...Poate am avut asteptari mai mari...
Sunt curios ce parere au cin si kali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kali spune:

Eu nu am cu ce alt hotel in sistem A.I. sa fac comparatie, iar la 4* am mai fost doar in Ro.
Asa ca:
- in ce priveste personalul chiar nu am avut nicio problema; au fost intotdeauna draguti si respectuosi- au raspuns oricarei cereri am avut, fara probleme;
- camerele-ok. Exact cum ma asteptam sa fie, din poze; patutul (tip tarc, cum aveam si acasa) pentru copil, pregatit. Initial m-a deranjat ca m-au cazat la et. 1, dar am avut o terasa mare in loc de balcon, cu sezlonguri... cum copilul meu are o repriza de somn de la 11, am mai facut plaja acolo, in liniste si mi-a placut teribil.
- conditiile de la piscina nu m-au interesat din start pentru ca nu sunt mare fan; totusi m-am balacit de vreo 2 ori (a intrat si copilul tot cam de-atatea si nu a patit nimic)si mai faceam plaja dupa-amiaza, dar rar. Oricum, nu mi s-a parut nimic spectaculos;prefer marea.
- mancarea... ei, aici am regretat ca am ales AI. Initial optasem pentru demipensiune- Berlin Golden, dar cum au venit si niste prieteni la vreo 3 zile de la sosirea noastra... urma sa ne petrecem timpul impreuna, iar ei au insistat mult pe AI, am schimbat hotelul.
Regretul consta in faptul ca erau foarte multe terase care m-ar fi tentat sa le incerc si pentru posibilitatea de a alege ce mananci si bei.
Sucurile de la dozator, ati vazut si voi ca erau sub orice critica, cafeaua destul de proasta si slaba (asta pana am descoperit ca puteai cere cafea si de la barul din restaurant, care era ok si pe care o faceau frape la cerere- excelent). Oricum, am baut mai multa apa minerala si rar 7 up sau cockteiluri de la barul de la piscina ( tipul de la bar vorbea perfect romana si stia sa faca niste cocktailuri bune-bune, total diferite de cele pe care le servea de obicei... in plus ii facea Alexiei tot felul de jucarioare din paie si servete... ineluse si bratari tot din paie, foarte interesante, iar mica mea se distra de minune cu ele, rupandu-le bineinteles)).
Mancarea mi s-a parut destul de variata si de buna- aveai de unde alege, iar daca nu faceai excese cred ca nu aveai timp sa le mananci pe toate; intr-adevar se cam repetau felurile de mancare, dar intotdeauna am gasit ceva care sa-mi placa si sa mananc cu placere.Totusi am ramas surprinsa ca nu erau sucuri naturale.
A avut si copilul ce manca- daca-l rugai pe tipul de la gratar sa faca unele mai necondimentate, se conforma-... si ne-au lasat sa luam si fructe, suc,apa, cafea in camera.
Per total ne-am simtit excelent. Dupa cum ziceam, au venit si niste prieteni de-ai nostri, cu care am incercat tot ce era de incercat in statiune ( parasailng, sky-jet, banana, bungee, flyfish etc.)... am mers la bowling, karaoke, tenis, masaj pe plaja... cockteiluri pe plaja, in statiune... cu alte cuvinte nu ne-am refuzat nimic, m-am simtit rasfatata, mereu preocupata de cate ceva incat nu am mai dat importanta detaliilor.
Nu spun ca totul a fost perfect (nici nu avea cum intr-un hotel de 4*-Bulgaria), dar comparativ cu Romania a fost mult-mult-mult mai bine, la aceeasi categorie; nu am avut niciun fel de asteptari, iar starea mea de fericire si buna-dispozitie nu a mai lasat loc carcotelii.
Copilul s-a simtit si el super bine, a reactionat excelent la toate schimbarile- si asta ma interesa cel mai mult.
Oricum, la bulgari nu ma mai intorc, dar asta nu pentru ca nu m-am simtit bine, ci pentru ca nu-mi pace sa merg de 2 ori in acelasi loc (exceptand Disneyland-ul)... si pentru a evita drumul de 12 ore cu masina.
In plus, inafara de anul viitor-Turcia- voi evita AI.

Oana si Alexia Ioana (25.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

salutare fetelor,se vede ca vacanta se apropie de sfarsit si mesajele scad ....
Eu incep sa-mi pregatesc bagajul....joi plecam la NESSEBAR...ceva sfaturi mai aveti?

arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Ne-am intors din Albena, hotel Kaliakra. A fost frumos, ne-am intalnit si cu Mirela (miri_b). Revin maine cu detalii ca sunt prinsa cu spalatul rufelor, mici cumparaturi si cu mucii copilei, care a reusit sa raceasca fix in ultima zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

despre drum...pe ruta Ruse- Varna, circula#355;ia pe #351;oseaua Ruse-Razgrad a fost deviat#259; prin ora#351;ul Kubrat (nord-est). Soseaua nu este rea, dar atentie la curbe (nu prea sunt semnalizate).
despre hotel: am mai scris, am stat la Hotel Kempinski unde nu am avut ce reprosa. Personal dragut, discret; curatenie lucie (schimbat prosoape zilnic, asternuturi la 2 zile dar la nevoie in fiecare zi...dak venea camerista si aveai cartonasul cu "nu deranja" primeai biletel de la receptie pin care te anuntau ca poti chema camerista dak ai nevoie indiferent de ora); mic dejun excelent (pt toate categoriile: diabetici, vegetarieni...normali, vorba fetitei mele...). Regret ca nu am optat si pt masa de seara.
statiunea: draguta, plaja minunata, apa super; terase din plin, unele cu muzica superfaina, unele cu chelneri cinstiti (dar multe cu hotzomani).
Atentie la casele de schimb...recomand casele celor 2-3 banci din statiune. Acelasi curs: 188lv/100E, dar sunt case care nu au afisat cursul, iti spun un curs si bat altul...tonnerul e prost, nu vezi prea bine si apuci sa semnezi si te trezesti cu 157lv/100E. Merita schimbat euro in vama sau in Varna la 195lv/100E.
Distractie placuta tuturor!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

am uitat...statiunea Nisipurile de Aur.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

fetelor am ajuns in nessebar la IFA BEACH BAY.e misto ,si cel mai misto e ca am si net... asa ca mi=am luat laptopul la mine.Macarea e ok camera e misto....mare si foarte curata,personalul foarte amabil ne-au carat bagajele in camera...ospitalieri .Asta e prima mea impresie ...maine va dau mai multe detalii ca abia am debarcat si noi.


arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hrisanta spune:

la sunny beach a fost cineva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by arinaa

fetelor am ajuns in nessebar la IFA BEACH BAY.e misto ,si cel mai misto e ca am si net... asa ca mi=am luat laptopul la mine.Macarea e ok camera e misto....mare si foarte curata,personalul foarte amabil ne-au carat bagajele in camera...ospitalieri .Asta e prima mea impresie ...maine va dau mai multe detalii ca abia am debarcat si noi.


arinaa



arinaaaaaaa..pe ce ruta ati mers si cum e drumul....noi vom ajunge in sunny beach joi dar plecam de acasa de maine(prin tara)....asa ca paote imi raspunzi azi...pleaseeeeee

...oare...vine barza???

Mergi la inceput