Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moneug spune:

Buna seara, pentru fetele interesate de Riu Evrika, am impresii super proaspete, caci ieri ne-am intors de acolo. Chiar daca mergeti cu copilasi mici nu aveti nici un motiv de ingrijorare. Camerele sunt curate, mari (parca o idee mai mici decat la Iberostar Obzor,unde am fost si vara trecuta si anul asta de 1 mai, dar poate e doar o parere), piscina e deosebita, curata, apa destul de calda (pe fi-miu cu greu il scoteam din apa. Noi am stat in corpul D, cel mai nou si mai aproape de plaja. Din pacate nu am avut vedere la mare decat partial(in lateral). Per total, daca vremea nu ar fi fost cam uratica as putea spune ca am avut o vacanta super ok.
Daca aveti intrebari punctuale, nu ezitati sa ma intrebati.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camys_2000 spune:

Ne-am intors si noi luni seara.
Am stat la hotel Mimosa, in Nisipuri. A fost super, 2 piscine ptr copii, ca sa nu stai stresat, si inca 2 ptr adulti. In fiecare seara putina disco ptr copii, apoi cate o sceneta. Aveau si gradinita, si loc de joaca ptr copii, langa piscine.

Masa, ptr mine, super buna. Nu am avut fripturi suculente, dar erau multe feluri de mancare, 2 tipuri de prajituri si fructe.

Camere curate. Prima data m-au cazat la etajul 7 si apoi am cerut mai jos si ne-au mutat. Multi romani la hotel. La restaurant m-au lasat sa iau papa pentru copil sa -i duc la piscina.

Bautura nu am avut-o inclusa in pret. Era destul de ieftina pe la hotel, dar pe total tot s-au adunat vreo 200 eur...

Ideea de baza care mi-a ramas mie: e o statiune de care nu m-am indragostit, cel putin eu nu cred ca voi merge si a doua oara. chiar daca ne-am simtit bine, nu eceva deosebit. Nebunie mare, plaja super aglomerata si...se inchide pe la 6 seara...cel putin unde am stat noi pe plaja, la 6:30 veneau sa stranga sezlongurile.

Am fost si la Aquapolis. E frumos, e foarte scump sa mananci acolo, merita vizitat o data.

Carmen si bebe Catalina Nicole (21.10.2004)

FILMULETZ http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1712e9e5f8ebb82b8090cb

http://photos.yahoo.com/camys_2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Pentru fetele care au fost la Sveti Vlas, cum sta treaba cu parcarea acolo ? Ca iar au dat la stiri furturi de masini in Bulgaria. Exista parcari cu plata ?

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"This is your time. This is your dance.
Live every moment. Leave nothing to chance.
Swim in the sea. Drink of the deep.
Embrace the mystery of all you can be."


PERLELE RUTICAI
RUTY SI THEA AU PAGINUTA
POZE
www.sanatatealoevera.ro " target="_blank">Vrei sa fii liber ?

www.triburile.ro/35735.html" target="_blank"> JUCATI TRIBURILE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Monica, noi mergem sambata la RIU Evrika. Voi ati mers cu masina? Si daca da, cum e cu parcarile?
Mancarea este ok?
Plaja este aglomerata?
Hotelul este mai sus decat marea? (aici te intreb ca mi-e cam frica de inundatii...)
Se pare ca vremea va fi frumoasa, in perioada in care mergem noi.
Puncte slabe ale cazarii la Riu E care ar fi? (sa ne pregatim de acasa...).
Copiii au cu ce se distra in cadrul hotelului? (nu neaparat in hotel...). Piscinele sunt curate?
Multumesc frumos. Baiatul meu are 4 ani si jumatate.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Bine ai venit mamica oana!!!
As avea vreo 2 intrebari, daca nu te superi...
- Ce este cuprins in all inclusive, in plus fata de demipensiune?
- De ce la Kaliakra ti-a placut mai mult?

Mersi mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moneug spune:

Buna
Da, am fost cu masina si am mers pe Giurgiu - Ruse - Varna - Sunny Beach. Cu parcarea nu ai de ce sa iti faci grija, caci e destul de mare si desi ei spun ca nu e pazita la intrare e bariera si un nene care sta 24 / 24. Plaja e destul de aglomerata, sunt numai sezlonguri, dar noi am stat numai la piscina pentru ca fi-miu e un fricos si nu vrea in mare . Eu ce mai faceam naveta intre piscina si mare. Piscina care este spre plaja e mai mica (cica de relaxare), noi am stat numai la cea din interiorul complexului. Mancarea mi s-a parut ok, adica oricat de pretentios ai fi fost gaseai destul de multa mancare si diversificata. Singurul minus, zic eu, l-au constituit sucurile (chimicale la greu). Cazarea e ok, curatenie zilnica. Corpurile A si B sunt cele mai departate de plaja, in corpul C este receptia si restaurantul principal. mi-a placut, dar daca mai mergem in sunny beach cu siguranta vom alege Majestic sau Victoria palace (intr-adevar spectaculoase).
Sa aveti vreme buna, ca distractie se gaseste. Sa pregatesti buzunarul pentru baiat, ca te falimenteaza toate prostiile in care va vrea cu siguranta sa se dea (fi-miu si-a facut "abonament" la bungee-jumping, tobogane - vezi ca e unul super frumos si foarte mare unde trebuie sa stea pe un covoras verde si prinde o vitezaaaaaaa)

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Elag, ai www.vacanteinbulgaria.ro/reduceri_bulgaria.html" target="_blank">aici descrierea serviiciilor all inclusive.
Kaliakra arata foarte bine din exterior,este totul nou si ultra modern,pe cand Gergana are un aer mai imbatranit.La Kaliakra toate camerele au vedere spre mare,piscina pare mai frumoasa,au niste spatii de joaca pentru copii foarte faine.
Daca mai vrei sa afli ceva,iti stau la dispozitie.

Oana,mamica de Robertzel
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Monica, multumesc.
Apropo de minusuri, or fi hoteluri in care sa iti dea sucuri proaspat stoarse? Intreb si io, ca unul care a mai fost in all inclusive numai in Ro...
Baiatul meu este mai fricos din fire, noi am prefera sa stam mai mult langa mare, ca mergem la mare si pentru aerosoli (in special pentru ei). Eu am tot citit pe forumuri si impresiile strainilor care au mers colo au fost foarte bune, din cauza asta l-am si ales.
Sper sa prindesm vreme faina si sa nu gasim blocate drumurile...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nicoleta, anul trecut la Albena, hotel Nona 3* cu demipensiune era la micul dejun suc de portocale stors in fata ta, 2 leva paharul.

Anul asta la Nisipuri 4* cu mic dejun nu aveau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

mamica oana, multumesc mult!!!

Mergi la inceput