Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cin spune:

o prognoza pt Varna :
http://www.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|BG|BU024|VARNA&metric=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Multumim, Cin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Pentru fetele care au fost in Albena:
- Ati fost intr-una din excursiile organizate? Cu safariul sau pe yacht? Ce conditii sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by arinaa

Si pe mine ma strange un pic in spate ...chestia cu vremea.Noi pelecam pe 16 noaptea in Nessebar,IFA BEACH BAY,si cand vad ce vreme e....si au mai dat si la televizor despre viiturile astea.In fine sper ca vremea sa isi revina dar poate stiti prognoza meteo pe urmatoarele saptamani(adica pt saptamana viitoare).Astept vesti si vad ca nu sunt singura

arinaa




arinaa pe ce ruta mergeti???giurgiu sau vama veche???

...oare...vine barza???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinescu spune:

Daca plecati in aceste zile mare grija. E de preferat prin vama veche pentru ca la sud de Ruse sunt inundatii (in zona Tsar Kaloyan). E de evitat si traseul prin calarasi-silistra se sta mult la bac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

RAMO,prin vama veche....e mai aproape de noi si e si mai bine acum cu ploile astea.

CASIE,cum a fost concediul?cazare,masa.servicii...abia astept sa-mi povestesti.

arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinescu spune:

De remarcat faptul ca la vama nu iti mai cer cartea verde. Care ramane obligatorie insa. Noua nu ne-au cerut nici macar imputernicirea cu toate ca era evident ca era masina "de firma". Doar pasapoarte/ carti ID si talonul masinii. La dus am cumparat vinieta dar la intoarcere nu am gasit. Am revenit prin vama veche ca sa ne expunem cat mai putin.
Traseul cel mai bun e de depate cel prin ruse-shoumen-varna. E cel mai scurt si cel mai liber. Nu am vazut decat un echipaj de politie dar erau blanzi. Acum acest traseu are probleme din cauza inundatiilor.

O poza frumoasa. O panorama cu toata plaja Albena vazuta de pe vapor din larg. http://www.imagehost.ro/pict/0813444446b99e9cad92f.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Revin (obsesiv, deja) cu intrebarile daca a fost cineva in RIU Evrika, Sunny Beach, si cum a fost?
Multam, si concedii placute va doresc.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

Nicoleta noi am fost in iulie la Sunny Beach insa la hotel Hrizantema. Nu stiu nimic despre hotelul de care intrebi tu, insa cred ca toate sunt la fel.
Ca si statiune, Sunny Beach este maaaaaaare de vreo 2 ori cat Mamaia, ai ce sa faci, nu te plictisesti cu siguranta.

Concediu placut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Impresii despre Gergana-Albena
Bune:
-camere foarte curate,un pic mai mici decat in poze
-camerista draguta,stia ceva romaneste(i-am lasat ciubuc)
-mancarea diversa si destul de buna
-peisaj superb
-liniste deplina,mai ales seara
-parcare ok

Proaste:
-receptionera acra(asa ca nu i-am lasat ciubuc)
-mesaje urate doar in limba romana gen: "este strict interzis sa iesiti cu mancare si bauturi din restaurant"
-romanii sunt tratati discriminatoriu,cel putin asa mi s-a parut.E de preferat sa nu spui ca esti roman,despre noi toti au crezut ca suntem rusi, ne salutau in ruseste.Cred ca din cauza ca suntem blonzi,iar cu nemtii nu ne puteau confunda ca suntem prea frumosi si prea slabi.

Romanii-nu foarte multi in hotel si foarte discreti.
Nemtii- galagiosi,agresivi,urcau cu farfuriile pline in camere...ca doar afisul respectiv nu era pentru ei.
Cantaretele din restaurant erau romance,cu toate acestea nu am auzit nici macar o melodie in limba romana.
Per total,am fost multumita:nu ni s-a furat masina,nu ne-a luat viitura,nu a facut copilul enterocolita,n-am facut accident pe drum(am vazut o gramada ,imi venea sa ma intorc acasa).Cred ca astea conteaza ,restul sunt mofturi.
Ca o concluzie:bulgarii ne accepta,dar nu ne iubesc,asta cu siguranta.Nu facem parte din targetul lor.
Ca un sfat:daca as putea da timpul inapoi,as alege cu siguranta Kaliakra.Nu se compara sub nicio forma cu Gergana,iar diferenta de pret este nesemnificativa.

Oana,mamica de Robertzel
poze

Mergi la inceput