Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Si eu am fost anul trecut in Iunie si a fost calda apa si in mare si in piscina. A fost super.

A fost pana acum cineva la hotel Mimosa la nisipuri ?? anul asta am ochit hotelul ala dar nu stiu nimic depre el. Ne poate da cineva referinte despre el ?





Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).

Dani!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna!
Vad.. ca majoritatea ati stabilit deja destinatia concediului...
Eu... acum m-am trezit... si as vrea sa merg in Bulgaria - Albena- kaliakra... Problema e ... ca nu gasesc o agentie care sa mai aibe locuri... Imi puteti da si mie, va rog nume de agentii... pe unde credeti ca as putea gasi... ceva ... si la preturi cat de cat rezonabile... am 2 copii... de 7 si pana in 2 ani...
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

Exact asa am patit si noi anul trecut. Ne-am decis pentru Kaliakra dar nu am mai gasit locuri. Prioritatea noastra a fost topoganul... Asa ca am ajuns la Nessebar unde am gasit trei topogane. Iar daca anul acesta am fi mers tot in Bulgaria am alege fara probleme Nessebar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Cami, cum sa nu se poata? Am dat 740 euro, Duni HV, la partea de holiday village deci, perioada 16-23 august, deci 7 nopti. Copilul are gratis la ei.Pentru plata integrala pana la 30.04 am avut reducere de 10%.

Am luat de la Family Travel. Au cele mai mici preturi si patrionul e un DOMN extrem de bine informat si amabil.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumesc mult, Noki, o sa-i abordez si eu ca astia din Buzau nici n-au auzit de Duni ...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Nici nu va mai ganditi la Kaliakra, este deja overbooked. Sunt neseriosi tare cei care manageriaza Albena si pun agentiile si implicit clientii in situatii aiurea.
Astazi am vizitat Albena, maine o sa vad Sunny Beach, Nessebar, Nisipurile de Aur. Daca doriti ceva informatii, va stau la dispozitie.


Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by liliana29s

Si eu am fost anul trecut in Iunie si a fost calda apa si in mare si in piscina. A fost super.

A fost pana acum cineva la hotel Mimosa la nisipuri ?? anul asta am ochit hotelul ala dar nu stiu nimic depre el. Ne poate da cineva referinte despre el ?




Tot ce stiu este ca e in randul 3 de hoteluri, si ai destul de coborat pana la plaja. Ce nu mi-a placut mie la el (eu am stat la Arabela, care e chiar in fata lui si pe care il recomand cu caldura) este ca e chiar pe strada. Adica, eu ieseam din hotel si aveam o parcare in fata care dadea apoi intr-o straduta plina de dughene. Mimosa vine chiar in strada aia, are balcoane mici si spatiu destul de stramt. De fapt, majoritatea hotelurilor situate mai sus de primele randuri au niste spatii meschine rau, sunt direct in sosea, chiar si piscina e tot paralela cu strada si la vedere...sincer nu mi-ar place asa. La Arabela piscinele erau in partea dinspre mare a hotelului cu spatiu foarte mare de joaca, alergat, pus sezlonguri...

Uite o poza facuta de mine (am pozat mai multe hoteluri ca sa mi le amintesc in caz ca as lua bilete la unul din ele): http://family.webshots.com/photo/2418432200058727968ipnEmH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Am reusit sa gasesc o camera la Kaliakra standard in perioada 28.06-05.07.2008. Foarte greu!
Acum, sper sa fie si vremea buna!
mai aveti careva intrare in perioada asta la Kaliakra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Tot in Albena nu sunt de ocolit hotelurile Laguna Garden,Laguna Beach si mai este unul care nu mai stiu ce laguna este,toate fac parte dintr-un copmplex,noi am stat la Laguna Garden si ne-am simtit extraordinar;condititi execelente de cazare ,iar de mancare ce sa mai zic...nota 20.Piscina pentru adulti,pentru pitici,gradina mare plina de trandafiri si plaja la capatul ei.De aici am fost la Balcic ,la Capul Kaliakra si o zi la Nessebar,asa ca aveti optiuni de a vedea si imprejurimile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dimalexia, te rog sa discuti cu agentia si sa iti confirme si sa te asigure ca nu o sa te trezesti cazata in alt hotel. Cum spuneam si aseara, hotelul este overbooked, ceea ce inseamna ca, in orice moment, un turist poate sa ajunga cazat la un alt hotel (similar).

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput