Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ankutzika spune:

Buna!
Si noi ne-am hotarit sa mergem la Kaliakra in 30 iunie-4 iul prin Balkan. Cu reducere, ar fi vreo 650E incluzand taxele de statiune (cu copil).
Intrebare 1: Va rog, ar putea sa-mi spuna cineva cum ar fi temperatura apei (mare, bazine) in perioada respectiva? Adica pot baga copilul in apa?
N-am mai fost in Bulgaria, iar Marea Neagra e prima data cand "o servesc" in perioada asta... Scuze pt. ignoranta!

Intrebare 2: N-am mai prins locuri la Kaliakra Superior, ci numai la Standard. Cine stie care e diferenta intre cele doua?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaplesa spune:

Noi am fost anul trecut in iunie in Albena si stiam sigur ca apa este excelenta, vremea la fel. De fapt si la noi este cam la fel. Cu toata increderea sa mergeti la hotelul Kaliakra, noua ni s-a parut cel mai bun hotel din Albena, luand in considerare pozitia, dotarile, serviciile, dar este aproape dublu ca pret fata de Elitsa unde am stat anul trecut. Daca am renuntat la Turcia pentru prima vacanta, am discutat daca sa incercam Albena chiar la hotel Kaliakra si singurul motiv impotriva ar fi comportamentul prost al personalului la adresa romanilor, desi cam nemotivat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankutzika spune:

Multumesc, Corina! Acum e cam tarziu sa mai schimb ceva in alegerea hotelului, asa ca merg cu mai mare incredere... Sigur nu se va compara cu Turcia, unde a fost suuuupeeeer, din toate punctele de vedere. Dar asta ar fi off topic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

buna.
Noi am stat anul trecut la Kaliakra simplu nu cel superior si a fost foarte bine diferenta este data din cate stiu de faptul ca ai o camera un pic mai mare la superior. Dar camera noastra era destul de mare si aveam loc cu tot cu copil , bagaje si saltele, colaci si jucarii...
Apa in piscina era un OK dar marea un pic prea rece sa facem baie asa ca ne-am petrecut majoritatea timpului la piscina..cel putin Andrei a fost super incantat sa-si faca prieteni si sa manance inghetata si pizza...aporoape ca nu mai manca mare lucru la pranz.
dimineata se face si ora de gimnastica langa piscina si concursuri pt copii... Mancare super, cu chelnerii nu am avut probleme..ne-am intors cu cate 2 kg in plus fiecare....
A fost foarte bine insa anul asta mergem la Sunny Beach sa vedem si zona aceea , data trecuta am vizitat tot ce se putea: Balcik, Cap Kaliakra si imprejurimi, de data asta vom studia si zona frumoasa de la Nessebar.
Noi mergem la RIU EVRIKA in 16iunie- 23 iunie si speram sa fie frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna ziua!!

A fost cineva la Helios Spa ,la Nisipuri?As dori sa-mi spuneti cam cum e ...Am luat bilete de pe 28 iulie dar abia dupa ce le-am achitat am inteles ca'i cam departe de plaja ,la agentie o adunatura de prosti ,nu stiau absolut nimic ,nu mi-au putut da prea multe informatii...

Va multumesc!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Fetelor...sunt total dezbinata cu vacanta de anul asta...dupa ce am alergat dupa Turcia la infinit - ca in fiecare an de altfel, am constatat ca preturile au explodat pe acolo si in plus trebuind sa platesc si pentru copil anul asta...dezastru.
Asa ca m-as reprofila spre Bulgaria.

Mi-a sarit in ochi H. Kaliakra din Albena. As merge in perioada 14-24 august. E bun hotelul? Mancare si facilitati de copii de 3 ani?
Cum e vremea? Nu ma risc? Eu una sunt obisnuita doar cu caldurile turcesti si tare mi-e frica sa nu prind si ploi si apa marii rece sau ma rog... calie maxim. Ce parere aveti?




Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

De anul asta si eu trebuie sa renunt la Turcia ca am 2 copii si a trecut si cel mic de 2 ani si acum trebuie sa iau 4 bilete de avion si sa cotizez in plus 50%pt al doilea copil (din pretul de cazare).
Noki, pt Turcia tb sa platesti in plus doar biletul de avion pt copil iar daca mergi cu masina nu platesti nimic in plus.
Eu incerc Bulgaria acum de Paste, 3 zile, dar nu cred ca m-as risca pt la vara. Prefer sa mai merg putin pana in Grecia. Va povestesc cand ma intorc cum e la Nisipuri 4* all inclusive comparativ cu Turcia.
Daca compari Bulgaria cu litoralul nostru, e mai bine in Bulgaria. Daca compari cu Turcii...nu stiu, dar mi-e teama ca e mai jos. Ca sa nu zic ca slava suna asa de urat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Anya, nu pot merge cu masina pana in Antalya, ca ne-am sinucide pe drum din cauza urletelor lui fii-mea.

Am gasit ceva - io tot pe stil Turcia caut, deh... DUNI RESORT: www.duni.bg. Are si parte de HV, ceea ce m-ar tenta ff mult.

STITI CEVA DE ACEST RESORT? Se afla la 10 km de Sozopol...e misto zona?????

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki, eu din ce s-a discutat anul trecut am auzit numai lucruri bune despre Sozopol ... Stai sa caut sa vad ce gasesc! Lavi stiu ca a trecut pe-acolo!

Uite :
aici
aici
aici

mai caut, ca nu gasesc !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu am stat in Sozopol acum doi ani si din tot ce am vazut in Bulgaria mi-a placut cel mai mult. Daca mergeti cu masina o sa aveti acces si la plaje aproape pustii, iar Sozopolul este absolut fermecator, are casute foarte frumoase, faleze spectaculoase, restaurante elegante... E mai departe, e adevarat, dar asta e si bine pentru ca nu ajunge tot taranu' acolo...

Mergi la inceput