Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

A cumparat cineva bilete prin vacantainbulgaria?Ei sunt cei mai ieftini.
Suntem cam 9 familii toate cu copii intre 8 luni si 5 ani.Nu am vrea sa avem probleme.Am ales hotel Kaliakra din Aleban.imi puteti spune ceva deapre acest hotel?E ok?Au papa si pt bebelusi?

David
www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare


Intalnire 8 martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by redai

A cumparat cineva bilete prin vacantainbulgaria?Ei sunt cei mai ieftini.
Suntem cam 9 familii toate cu copii intre 8 luni si 5 ani.Nu am vrea sa avem probleme.Am ales hotel Kaliakra din Aleban.imi puteti spune ceva deapre acest hotel?E ok?Au papa si pt bebelusi?

David
www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare


Intalnire 8 martie





am fost prin vacanteinbulgaria acum 2 ani si au fost si parintii mei anul trecut....sunt ok dar nu sunt cei mai ieftini....!!!!

...vine minunea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by ladyinred

Buna,
Hotel Nessebar Beach a fost superrr. Camera pe care am avut-o a fost tarifata cu vedere la parc insa a fost pe o laterala a hotelului si practic am avut vedere si la parc si la parcare si strada dar si la mare. Camera a fost foarte mare, curatenie a fost facuta in f zi, mancare pentru toate gusturile ( ai de unde alege), peisaj superb. Vizitati orasul monument protejat Unesco. E SUPERB! SI NOI AM ALES LOCATIA IN PRINCIPAL PENTRU KIDS CLUB.Topoganul si echipa de animatori a facut toti banii.
Anul acesta am vazut atractiv hotel AZALIA din Sf Constantin si Elena. Numai ca Balkantravel, cu care am mers in fiecare an si in care am incredere, nu mai au oferta. Cine imi spune si mie o agentie buna si mai ales despre locul de joaca pentru copii si animatie?? Va rog..Mersi



no mergem anul asta la Azalia prin agentia Krontour - www.sejururi.ro sunt ok!!!

in ceea ce priveste locul de joaca pt copii este super ok si hotelul Riu Evrika din Sunny Beach...la fel cu piscine super, animatori, karaoke....au stat niste prieteni anul trecut si erau f incantati...anul asta merg si ei la Azalia...

...vine minunea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

La Albena Kaliakra cred ca e cel mai bun hotel, o sa va placa acolo!
Daca agentia e TGV Targoviste, cred ca sunt cei mai tari pe Bulgaria, noi am fost trei ani si nu am avut probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Multumesc Ladyinred,
Chir nu auzisem multe laude legate de alegerea noastra de anul asta!
Incearca TGV Targoviste, si, cred ca la sfarsitul saptamanii va fi targul de turism, poate acolo sunt mai multe oferte, oricum pe Nessebar sunt reduceri daca achiti integral pana luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Chiar nimeni nu stie nimic de Riu Helios Bay din Obzor???????

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

quote:
Originally posted by redai

A cumparat cineva bilete prin vacantainbulgaria?Ei sunt cei mai ieftini.
Suntem cam 9 familii toate cu copii intre 8 luni si 5 ani.Nu am vrea sa avem probleme.Am ales hotel Kaliakra din Aleban.imi puteti spune ceva deapre acest hotel?E ok?Au papa si pt bebelusi?

David
www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare

Anul trecut am fost la Kaliacra in Albena si mi-a placut foarte mult. In Albena un singur hotel mi-a mai placut, dar acela nu era pe plaja, deci avea un minus. Noi am fost cu fetitele de 1 si 2 ani atunci, am fost foarte multumiti cu masa si conditiile de cazare. De fapt deja am luat si anul asta bilete tot pentru acolo. Sper ca ati rezervat deja biletele, ca noi de-abia am mai gasit 2 camere in perioada de varf...





Intalnire 8 martie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyinred spune:

Si Kaliakra din Albena este super. Am fost acolo acum 2 ani (cand nu era construita aripa cea noua) si a fost de vis.
Eu recomand sistemul all inclusive pentru familiile cu copii mici din muullte motive:
1. de mancare aveti la alegere: fructe si legume proaspete, lapte, iaurt, carne la gratar, prajituri si produse de patiserie prospete ( sucurile sunt ca de la dozator)- astea din categoria ce vrea mama ; iar din categoria ce vrea copilul: inghetata, cartofi prajiti, hamburgheri, mici, pizza, clatite....ce vreau sa spun ca e muulllttt mai convenabil , nu ma doare capul de mofturile lor. Asta nu inseamna ca i-am lasat sa-si faca de cap ci din contra am incercat sa ii educ sa manance sanatos: o friptura dar musai cu o salata/ leguma ..ca sa manace si preferata inghetata s.a.m.dam...2.piscina: aveti de unde alege din 3-ptr copii cu un superb topogan stropitoare (exact ca in poze), ptr inotatori/polo de 2-2,5 m si una de pana la 1,5 m ..parca
3. animatie: e o casuta kidsclub cu jocuri si program in f zi de la 10 la 12 si de la 16 la 18, unde iti poti lasa copilul la diferite activitati: picteaza, invata sa danseze, jocuri pe echipe, iar pentru adulti polo, darts, volei pe plaja samd
4. program in fiecare seara 1 ora pentru copii si apoi pentru adulti. noi pur si simplu nu am simtit nevoia sa iesim din Albena 1 saptaman...am avut totul la dispozitie: masa, piscine,plaja (e la 50m), animatia.....mai ca imi vine sa merg si anul asta acolo.....
dar inca mai vreau si alte locatii sa exploram de aceea anul trecut am fost la Nessebar Beach de care v-am povestit ceva mai devreme)
si anul asta am vazut interesant (din poze) Hotel Azalia din Sf. Constantin si Elena.
Mai poate cineva sa-mi mai dea imprezii despre AZALIA??? Ma incanta aici cele 2 topogane pentru copii si faptul ca e practic pe plaja. ASA E?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyinred spune:

am gast despre Hotel Azalia ca: Dispune de lobby, bar, restaurante, piscine cu apa termala, terasa, tobogane (contra cost)???????
cine stie??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns torna spune:

Intrebare pt. cei care au fost la Kaliakra sau Gergana din Albena: sunt gratuite sezlongurile si umbrelele atat la piscina cat si la plaja sau mai costa ceva?

M-am cam lamurit in privinta calitatilor celor doua hoteluri amintite mai sus, din care momentan suntem tentati sa alegem, dar as mai dori sa ne semnalati puncte negative in privinta acestora, sa ne putem decide, cu atat mai mult cu cat daca stii la ce sa te astepti, riscul de a fi nemultumit este mai mic. Elag, daca mai intri pe aici, astept cu mult interes impresiile legate de Gergana, cu atat mai mult cu cat au avut timp sa se decanteze.

De ex. este suficienta liniste pt. somnul de dupa amiaza al copilului? Chiar daca ai camera deasupra piscinei?
Vederea la mare exista si daca primesti o camera la un etaj inferior?
De la Gergana pana in centrul statiuni cat se face pe jos? Circula permanent titicarele pe acest traseu?
Albena are o faleza de-alungul intregii plaje pt. plimbari seara?
A stat cineva la vreun hotel in doua camere care comunica intre ele, ceva gen family room?
A fost cineva la clubul de calarie? Impresii?

Va multumesc.

Mergi la inceput