Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

quote:
Originally posted by anc@

De 1 mai o sa fie la fel de pustiu si la Nisipuri. daca as fi in locul tau as alege Nessebar. E unic si gasesti orice acolo: distractie, cumparaturi si locuri cu adevarat unice. Chiar si atunci cind nu e sezon. In orice statiune ai merge in perioada asta (in mai) o sa dai numai de romani.



Anul trecut de 1 mai era plin de de turisti la Nisipuri. Chiar ma enerva aglomeratia din statiune.

Orice fapta isi are rasplata ei
Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:



Am inteles ca la IFA Nessebar Bay&Mare4* a fost f frig in camere de 1 Mai pt ca nu aveau sistem de incalzire.

A stat cineva la (ex.Iberostar, ex.IFA) Nessebar Palace 5* de 1 Mai? Daca da, a fost la fel de frig?

Multumesc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

anul trecut am fost si noi in nessebar la ifa bay ....
Poate ca voua va placut ,dar mie mi-a lasat un gust amar ...sincer ,daca in prima zi am fost incantata de peisaj...ulterior mi-am dat seama ca asta nu ajunge .Serviciile au fost deplorabile (in 7 zile mancarea a fost cam aceeasi cu mici schimbari)curatenia nu pot sa zic ca ma multumita pe deplin ,in 7 zile au facut o singura data curat in camera .Bauturile la dozator si alea infecte ,oricum votez cu litoralul nostru in defoavoarea litoralului bulgaresc(si aici ma refer strict la nessebar

http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:



Arinaa, multumesc pt parerea ta. Am auzit mai multe lucruri negative despre IFA Nessebar Bay.

Am inteles insa ca cei de la Nessebar Palace5* au fost multumiti de hotel....tinea insa de lantul Iberostar care are un standard inalt de servicii. acum nu ma itine de Iberostar ci de Sol Melia. Nu stiu cum sunt serviciile lor...

Dar ca staiune, as avea ce sa fac acolo 4 zile, dincolo de cazarea la hotel?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

pai cele 3 hoteluri sunt retrase de statiune ...cam la 4 km ...oricum eu una nu m-as mai duce acolo....plus ca de la granita ai de mers inca vreo 250 km

http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Imi pare rau sa aud pareri negative, eu tocmai am luat bilete la Nessebar Mare, tu ce ai alege daca ai mai merge a doaua oara in zona?
Exista vreun mijloc de transport pana in orasul vechi sau la Sunny Beach?
Nu pot sa cred ca a fost chiar totul negru,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

Eu am fost anul trecut la Mare si mi-a placut. Camerele erau mari si curate. Pentru 5 euro dati la camerista ne-au schimbat prosoapele si asternuturile zilnic. Mai mult ne spala si hainele. Mincarea a fost super OK iar copilul s-a simtit minunat. Am ales hotelul pentru topogane si faceau toti banii. Singurul inconvenient a fost ca pe gresia de linga piscine se cam aluneca. In Nessebar si in Sunny am mers odata cu autobuzul (circulau foarte bine) dar ulterior am preferat sa mergem cu masina noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Slava Domnului ca i-a placut cuiva, sper sa avem si noi noroc; multumesc pentru raspuns, as mai vrea sa te intreb ceva: am optat spre camerele mai ieftine cu vedere la parc, e posibil sa fie galagie de la sosea?
mersic,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

Galagie nu este pentru ca prin fata hotelului este un drum mai putin circulat. Nu e soseaua care leaga Varna de Burgas ci un drum paralel. Pe partea cealalta e mai multa galagie caci ai terasa si piscinele sub geam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyinred spune:

Buna,
Hotel Nessebar Beach a fost superrr. Camera pe care am avut-o a fost tarifata cu vedere la parc insa a fost pe o laterala a hotelului si practic am avut vedere si la parc si la parcare si strada dar si la mare. Camera a fost foarte mare, curatenie a fost facuta in f zi, mancare pentru toate gusturile ( ai de unde alege), peisaj superb. Vizitati orasul monument protejat Unesco. E SUPERB! SI NOI AM ALES LOCATIA IN PRINCIPAL PENTRU KIDS CLUB.Topoganul si echipa de animatori a facut toti banii.
Anul acesta am vazut atractiv hotel AZALIA din Sf Constantin si Elena. Numai ca Balkantravel, cu care am mers in fiecare an si in care am incredere, nu mai au oferta. Cine imi spune si mie o agentie buna si mai ales despre locul de joaca pentru copii si animatie?? Va rog..Mersi

Mergi la inceput