Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns p_onu spune:

buna, si noi vom merge anul asta in bulgaria, prima oara...

Am ales nisipurile de aur, dar ezitam intre Complexul Sunrise/Excelsior si Mimosa...Cine a mai fost pe acolo? ce recomandati pentru o familie cu copil de 1 an jumate?


si inca ceva... A fost cineva in mai la bulgari?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Eu am fost la Gergana doi ani la rand si a fost super, dar am fost vara!
Nu imi dau seama cum este in lunile de primavara... Serviciile hotelurilor difera mult cand sunt in extrasezon.
Chiar si la hotelurile de 5 stele de la turci, cei care au fost toamna tarziu sau iarna s-au plans ca nu era ca si vara...
Depinde cu ce asteptari pleci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

quote:
Originally posted by p_onu

buna, si noi vom merge anul asta in bulgaria, prima oara...

Am ales nisipurile de aur, dar ezitam intre Complexul Sunrise/Excelsior si Mimosa...Cine a mai fost pe acolo? ce recomandati pentru o familie cu copil de 1 an jumate?


si inca ceva... A fost cineva in mai la bulgari?



cu Octavian (29.11.2006)





Eu am fost de 1Mai la Mimosa.DEspre celalat hotel nu stiu nimic.A fost bine,nu ne-am plictisit.Hotelul e in regula,mincarea buna.Au piscina si jacuzzi,deci sa-ti iei costumul de baie.
Cum ne-am distrat:
-o zi am fost la Nessebar,nu trebuie ratat deoarece e superb;
-o zi la resedinta de vara a reginei Maria,la Balcic;
-o zi la Varna,unde au magazine care merita deranjul.
In 2 seri am fost la cazino.
Chiar cind am ajuns ne-am oprit un pic prin Albena ,unde am nimerit un bar cu cafele de la 5E in sus.Daca te duci de 1 mai ia o aeroterma ,ca mi s-a parut cam rece,mai ales daca te duci cu copilul.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Buna
Despre Nessebar Mare stie cineva ceva, cum ati petrecut acolo? Cu ce va plimbati prin statiuni, cu masina personala sau altfel?
Vacanta inspirata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Am vazut ca multe hoteluri au aer conditionat. Nu se poate incalzi in camera cu aparatul de aer cond.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Se poate, daca stii sigur ca aparatele din respctivul hotel au si functie de incalzire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:



Intrebare:

Am sunat la o agentie ca sa ma interesez de un sejur de 1 Mai la Sunny Beach si mi-au spuns ca este f OK statiunea, dar nu mi-o recomanda in aceasta perioada (1 mai) pt. ca este pustie . Si ca este mult mai animat la Nisipurile.

A fost cineva de 1 Mai sau Paste la Sunny Beach ? Imi poate spune cum e atmosfera?Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

am fost anul trecut in sunny beach dar vara....intr-adevar cred ca este mult mai animata statiunea "golden sands" de paste sau 1 mai pentru ca merg mult mai multi turisti....gandeste-te ca sunny beach e mai departe cu cca 100 km si in general vara e mai populata cu turisti straini care vin cu avionul in burgas....apoi gandeste-te ca strainii nu au 1 mai ca si noi si in ceea ce priveste pastele majoritatea sunt catolici- deci au pastele duminica viitoare....asa ca daca nu-ti place pustietatea mergi in nisipuri!!!!

...vine minunea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

De 1 mai o sa fie la fel de pustiu si la Nisipuri. daca as fi in locul tau as alege Nessebar. E unic si gasesti orice acolo: distractie, cumparaturi si locuri cu adevarat unice. Chiar si atunci cind nu e sezon. In orice statiune ai merge in perioada asta (in mai) o sa dai numai de romani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna ziua!
Stie cineva ceva de hotelul Riu Helio Bay din Obzor? Review-urile de pe tripadvisor sunt ok dar ma gandeam ca poate stiti si voi ceva...Am impresia ca e un hotel ocupat mai mult de straini.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput