Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7)

Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (7) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73319&whichpage=20" target="_blank"> Capitolul 1
Capitolul 2
Capitolul 3
Capitolul 4
Capitolul 5
Capitolul 6

Link-uri utile:

www.purebulgaria.com
http://www.goldensands.bg/
http://www.albena.bg/
http://www.nessebar-bulgaria.com/
http://www.bulgariatravel.org/eng/index.php
http://www.boiana-mg.com/
www.bulgariancoast.com
http://www.aquapolis.net/index.php?language=en&method=pool

"Bulgari" de 2007:

Nisipurile de aur:
9-16 iunie H.Elena: Roxana Claudia
16-23 iunie H.Elena: Liliana29
18-30 iunie H.Arabella: Vilma, H.? Danat, H.Berlin GP: Dari scumpi
23-30 iunie H.Arabella: amironeanu
24 iun-4 iul H.Berlin Golden Beach: coralia popa
30 iunie - 07 iulie H.Excelsior: didi
1-7 iulie H.Bolero: Loreena
2-9 iulie H.Excelsior: katalina
2-9 iulie H.Arabella: aissa, Madairina; H.Excelsior: Simonasirbu;
2-9 iulie H.Elena: mistic
9-13 iulie H.Kini Park: GeorgetaR
19-26 iulie H.Berlin Green Park: Cin
23-30 iulie H.Berlin Green Park: Kali
30 iulie - H.Mimoza: camys2000
4-11 august - H.Excelsior: addya
6 aug. H.Shipka: cheptinelena
10 aug. H.Arabella: albinutza

Albena:
28.05-04.06 Albena beach club: teodraghici
18-25 iunie Albena Beach Club: mih tam
23-30 iunie H.Oasis: Eleni; H.MAgnolia Garden: simsimona
7-14 iulie H.Kaliakra: danilamonica
14-21 iulie H.Albena Beach Club: Caramel si Iube2001
26 iul-2 aug. H.Kaliakra: CatXO
30 iul.- 6 aug Gergana: mamica oana
1-8 sept. H.Gergana: Elag

Nessebar
30 iul-6 aug Nessebar: H.IFA Bay: casie
sfarsit august: IFA BEACH MARE/BAY: arinaa

Sunny beach
24-31 august H.Victoria Palace: ramonzca79
sfarsit august H.RIU Evrika: Silvana72

St.Konstantin si Elena
8-15 iunie, H.Sirius Beach: andruzza
16-23 septembrie , H.Azalia: Ursoaica

Obzor
30 iunie-7 iulie, H. RIU Miramar: Roxi74

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Akella ne vedem acolo. si noi tot sambata mergem. fi-miu are un an si 8 luni si un semn in forma de V in frunte. n-ai cum sa nu-l vezi. drum bun.
o astept pe CatXO cu detalii, azi-miine sper ca intra.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Miri, cu siguranta ne vom intalni la hotel. Nici tu n-ai cum sa nu ne reperezi, pentru ca fii-mea, Daria, este intr-un scaun rulant albastru. Da, si eu stau cu ochii pe net sa vad cand intra CatXO.
Mai am intrebari pentru cei ce au mai fost la bulgari. Noi vom ajunge la hotel probabil pe la 11 sau 11:30. Deci nu cred ca ne vom caza imediat. Au la receptie un office/luggage room unde se pot lasa bagajele pana cand intram in camera? Ca nu le-as lasa in portbagaj.
Alta intrebare: vom avea bani cash, insa, pentru urgente/lucruri neprevazute, am un card de credit Raiffeissen. Unde si ce pot plati cu el?
Cat despre lista din primul post, noi vom sta la Kaliakra, in Albena, de pe 4 pana pe 11 august.

Edit: uitasem ceva: ce fel de tv avem in camera? Cablu sau national? Fii-mea e dependenta de Mtv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Cum e cu fumatul pe acolo? Putem fuma in balcon, la bar, la piscina sau pe plaja? Si cam care sunt preturile la tigari? Ne luam mahoarce de acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

AKELLA eu am intrat pe site cu Albena de la prima pagina si am vazut ca e cablu parca. mai intra si tu ca memoria mea e varza. de cand zic ca iau lecitina... normal ca am uitat

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Am ajuns la Nisipuri la hotel Kempinski. Este superb! Este draguta si statiunea...
Va mai scriu!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Hello fetele!

Asta seara, pe la 6, m-am intors de la Albena, hotel Kaliakra. Foarte frumos, m-am simtit extraordinar, bulgarii ne sunt net superiori in turism. Celor care merg la Albena vreau sa le spun sa stea linistite ca totul e foarte fain. Mai multe detalii va dau maine dimineata, deja fetitele imi sunt la baie si trebuie sa merg sa le scot, apoi sa le culc.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

CatXO esti o bomboana ca ai intrat si azi.
asteptam impresii miine.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Buna dimineata!

M-am trezit cu forte proaspete. Sa va raspund acum...

Akella la piscina se platesc doar bauturile straine, care oricum nu sunt exorbitant de scumpe. La noi de obicei pretul e de 10 ori mai mare. De asemenea tot ce se consuma dupa 11 seara se plateste. Nu prea stiu sa-ti spun care sunt preturile, dar oricum nu prea mari ( de ex o bere e 2 leva). Cocktail-urile sunt cam 5 leva peste tot si sunt foarte faine...Pentru tinuta de seara, sotul meu a mers si in bermude si in pantaloni de blugi seara si nu a comentat nimeni. In picioare avea sandale...
In legatura cu bagajele...Si noi am ajuns mai devreme, dar bagajele le-am lasat in masina, fara nicio problema. Doar laptopul l-am luat, obsesia mea, si l-am dus in camera de bagaje. E ok, iti da o cheie si cand ai ridicat bagajul o duci inapoi la receptie.
Cu fumatul...iti spun din experienta de nefumator Noi am prin o serie mai de nefumatori (cam 90% erau cu copiii mici). Bineintels ca mai erau si persoane care fumau, dar in general se fuma doar la bar. La piscina nu prea am simtit mirosul, iar in camere erau scrumiere chiar si in camerele de nefumatori. Din cate am inteles pe softpedia erau scumpe tigarile acolo, dar nu iti pot spune sigur...
In legatura cu banii, noi i-am avut pe toti pe un card si am extras de acolo cat am avut nevoie...Sunt bancomate peste tot, deci nu sunt probleme. Bancomat e chiar si in hotel Kaliakra.
Cu cablul o sa aveti o problema. Nu se prind decat cateva posturi bulgaresti si cateva nemtesti. De la noi doar tvr international.

Daca mai vreti sa stiti ceva intrebati-ma, azi sunt pe net...

Pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

CatXO e cazul sa iau prosoape de plaja de acasa? ptr la piscina, ptr la plaja la mare?
hai ca te mai intrebam , dar nu-mi vin acu in minte.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

au aer conditionat in camera? pe site nu scrie.la masa de seara erauiaurturi? al meu copil asa mananca seara, lactate in general.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput