Copii din 1996 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Iar am pierdut mesajul ca nu m-am logat!

Si asta dupa ce ca forumul merge asa cum merge!

SANCA,Andrei incepe scoala pe 20 august,am fost ieri si i-am comandat restul de cartzi,simbata ma duc sa le iau si cu rechizitele la 2 obiecte voi fi mai saraca cu cca 200 de euro!(celelate cartzi le-am comandat de citeva luni).Felicitari pentru terminarea lui "Coltz alb"!La noi capitolul lectura a stagnat de vreo citeva zile dar de azi,gata ne reapucam!

Nu stiu ce sa mai fac ca nu-i place absolut deloc sa citeasca!Sper din tot sufletul ca macar la gimnaziu sa li se insufle dragostea pentru citit!

MIHAELA,cel mai important este ca i-a placut Dianei in tabara!Acum ce facetzi raminetzi pe plaiuri mioritice cit mai este vacantza?

ANA,mQQm si MIKI sunt in vacantza,SANCA pleaca si ea asa ca voi ramine singura pe aici si nu numai,chinuita si cu inceputul scolii!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Sant aici, mai avem un pic si ne luam zborul.

Dana, vroiam sa-ti comentez de cutremurul simtit de tine .. . Masaj la picioare, nici macar atata. .. Ma minunez ca tu l-ai simtit.
Lasa ca tu dai banii pe carti si rechizite, eu bag banii in uniforme ...

Baiatul asta, vine in fiecare zi cu una noua...Azi dimineata ma anunta ca vrea sa ia cu el ursul cu care doarme. I-am zis D-ne fereste... In curand ii cresc mustati si el umbla cu jucarii in calatorie. O sa ne rada si curcile. Ducem tratative, dar nu prea vreau sa las de la mine. Mamicilor cu baieti, ai vostrii se mai culca cu ursi si alte animale???

Dana, de maine te las pe baricade. Sa ai grija sa nu se duca subiectul nostru la fund... Mihaela unde a disparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

unu, unu, unu, doi, trei, proba de microfon... alooo, e cineva acasa????

Sanca, vezi de ce ti-am zis eu drum bun si alte de-alea de saptamana trecuta, uite ca te-am ratat... bine ca sunt cu constiinta impacata! Te-asteptam cu drag, poze si povesti!

Mihaela, ma bucur va s-a distrat Diana in tabara!

Dana, tu unde ai disparut? Calci la uniforme pt scoala?

Ana, tot vagabondezi?

Restul sunt pe la tara de cand a dat vara, nici nu mai zic nimic... decat distractie placuta in continuare!

Noi ne-am intors din Quebec, luni incepem tabara de calarie. Revin cu povesti mai incoloDana, dupa tine, uite, stau la coada


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu sunt pe aici!

Am supravietzuit primei saptamini de munca!

Chiar citeam ce-a scris SANCA,sa am grija de subiect si imi ziceam ceva de genul"eu intreb eu raspund"

Dar uite ca o am pe mQQm alaturi de mine(multzumesc pentru solidaritate)asa ca subiectul e pe miini bune!

SANCA,drum bun si un concediu minunat itzi doresc si te asteptam cu impresii!
mQQm,hai la povesti,zii cum a fost!

La mine e o vreme de-tzi vine sa te dai cu capul de peretzi,de luni nu am mai vazut soarele(nu ca de cind am venit din concediu l-as fi vazut de multe ori),ploua incontinuu,bate vintul si e si ceatza in ultimele zile!

Acum astept sa se trezeasca lumea sa ma duc la cumparaturi(inclusiv cartzile si rechizitele de rigoare)si apoi mai vedem!

Un weekend minunat tuturor!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Aaaa, si eu sunt la sustinere , doar ca nu prea am multe de spus....suntem singurei, fetele sunt la mama, acum plecate la munte la Bucin, la o cabana impreuna cu matusile si un unchi din Cluj. E bine, vreme faina si se distreaza.

Noi asteptam luna septembrie, veti afla la momentul oportun de ce....

Sanca, drum bun si concediu minunat.

mqqm, asteptam povesti de Quebec.

dana, spor la cumparaturi!

Va pup, sa nu ma dati disparuta, doar ca sunt prinsa cu o droaie de probleme...si am sa revin.

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Deci si MIHAELA e pe "baricade",asa ca...la treaba fetelor!

Nici eu nu am mare de lucru de spus,doar ca mai avem citeva zile de vacantza,ca vremea s-a mai indreptat si ca miine astept musafiri din Romania!

Asa ca ma duc sa fac un pic de smotru si sa-mi pregatesc cele necesare pentru salata de boef si sarmalutze!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mihaela , asteptam vestea!

Dana, vai ce depresie ca-ncepe scoala! Noi mai avem 3 saptamani. Dar asta e cu tabara, urmatoarea e cu examenul la pian pe joi, si mai ramane una. Ca sa nu mai spun ca tre' sa m-apuc si io sa ies pe piata muncii dupa 4 luni de vacanta. Moama, asta doare cel mai tare! Da' nu-i bai, ca am io un vis unde ma pot refula! Ce ma termina cat de aproape si usor sunteti voi de rude si prieteni...

Dedi a fost ieri la tabara prima zi. I-a placut nevoie mare. Doar ca... O dureau muschii de la kur ca nu putea sa shada pe el si-i mirosea a kk de cal si aseara cand am pus-o la culcare. Azi, ori isi nenoroceste partea dorsala forever, ori si-o intareste ca un cowgril adevarat. Trebuie sa faca tot la calutul pe care il primeste dimineata: sa-i curete camera aia a lui, sa-i adune "mizeriile" si mici si mari, sa-l curete pe calul (ea intotdeauna zice articulat, cred ca de la THE horse), sa-l adape, sa-l hraneasca si sa-l calareasca, ovcors. Ieri am adus-o de-acolo si-a luat cainele la calarit. Prostul asta de animal mare al meu, de incantare ca il baga in seama, facea pe calul mai abitir ca unul adevarat si dresat.

Pup iu!


mami www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki & amazing Dedi (1995) & extremely private ex-Pauuu (1991)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna diminetza!

Sunt pe fuga,dar trebuia sa urez toate cele bune sarbatoritzilor de astazi !

Deci Marii si Marini,la multzi ani!

mQQm,dar Dedi e intr-o tabara de asta cu specific-calarie?Eu una gasesc foarte bine ca-i pun sa ai aiba grija de The Horses(cred ca am scris bine pluralul,ca engleza mea s-a germanizat de tot)
Si hai mey lasa nu ma mai (ne) invidia ca si la voi la americancecind va vin rudele stau cu jumatatzile de an!

MIHAELA,ca am uitat sa spun si eu astept sa vii cu vestea!

Trag repede o fuga in citysa-mi procur baguette si apoi sa ma apuc de treaba!

O zi buna tuturor!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Dana, de ce treaba te apuci tu cu baguette?
Da, e tabara de calarie. Si e la o ora in nord. Dimineata o duca tata-su, iar la 5 o aduc eu. Este, intr-adevar, ceva mai deosebit, ii place mult. Acum e trista ca se termina. Nici buca n-o mai doare, a si invatat sa alerge la trap, si-a facut si prietene, sunt 10 copii, fete toate. Azi ii explica lui tata-sau in cate straturi trebe curatat kk de cal si caracteristicile fiecaruia . Pute ca un grajdar cand ajunge acasa, azi i-am ordonat sa nu-mi mai aduca acasa ghetele ca-mi impute masina... Ieri m-am stresat un pic pt ca un cal (care era destinat ei pt azi) s-a speriat si a aruncat-o pe o copila din sa. Pana la urma se pare ca astea sunt inerente "sportului" astuia.
Voi? Ati inceput scoala? Apropos de manuale, la noi elevii care termina clasa a 7-a isi vand manualele noilor veniti si fiind uzate vin cam la jumate de pret, iar la anul le putem vinde la altii care incep. Eu am gasit o fata, care mi-a zis ca se intalneste cu Dedi in prima zi de scoala si fac trocul. Am vorbit doar pe email cu ea si ma tot agit: daca nu i le tine!? Cele de franceza nu le-am gasit inca...

Servus!




mami www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki & amazing Dedi (1995) & extremely private ex-Pauuu (1991)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

`Neatza dragelor!

Inca citeva ore si incepe weeked-ul si pentru mine!Ma bucr tare de tot ca ma simt tare "terminata"!
Insa nu ma bucur,ca mai am 2 zile de libertate,de luni incepe scoala!

mQQm,bagheta am folosit-o pe post de franzela,ca la noi la romani totul se maninca cu piine si cum musafirii erau romani...

Despre manuale,mey si aici la noi se practica chestia asta,uite chiar si noua ne-a oferit o vecina(contra cost)o serie de manuale,dar din ce avea ea noua nu ne trebuia decit cartea de chimie-fizica!problema era ca nu corespundea numarul de comanda(cred ca anul de tiparire mai bine spus era altul,2005)asa ca n-am vrut sa risc si am luat noi!

Trebuie sa ai si cunostintze ca sa potzi procura asa ceva,apoi manualele difera de la gimnaziu fatza de cele de la real,asa ca...
Poate totusi reusim la anul macar(Andrei le pastreaza foarte bine)sa vindem ceva si sa gasim ceva la mina a 2 a!

Va las ca ma cheama datoria!

Dana

Mergi la inceput