Endometru, monitorizari, ovulatie, TB - cap.154

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

L58, ma ajuti si pe mine? Nu am reusit sa gasesc pe net prea clar cum e cu TB. Am inteles ca creste si ca ramane crescuta pana la venirea ciclului. Dar cum? Constant crescuta sau in scadere? Si CAT crescuta? Daca am 36.9 in ziua 22 e bine? Daca sunt gravi ramane asa? Daca nu sunt gravi scade. Tre sa ma lamuresc cum functioneaza treaba
PLS!

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Elly, multumesc frumos pt urari! Imi pare tare rau ca iar te-ai imbolnavit... uuufff. E clar ca trebuie sa depistezi unde e infectia si sa o tratezi, banuiesc ca-ti este f greu... Uite umn de la mine, sa prinzi curaj!
alinushca, banuies ca nu te superi daca incerc eu sa te lamuresc: in primul rand, fiecare organism are temperatura lui... asa ca, daca vrei sa te ghidezi cat de cat dupa temperatura, ar trebui sa ai rabdare sa faci graficul cel putin 2 luni, ca sa vezi cum functioneaza la tine. Asa.. iei temperatura dimineata la aceeasi ora, inainte de a te da jos din pat. Vei observa ca inainte de ovulatie e mai mica (la mine era cam 36,4- 36,6) In perioada ovulatiei scade puti si a doua zi creste, depasind valorile anterioare, dupa care se mentine ridicata. Trebuie sa se mentina ridicata cel putin 3 zile, atunci inseamna ca ovulati aa avut loc. (Nu stiu sa iti spun cand e ovulataia: in z cu temp scazuta, sau in cea imediat urmatoare, au fost multe discutii, pareri, nu m-am lamurit nici eu). Dupa ovulatie, temp ar trebui sa ramana cel putin la aceeasi valoare cu cea de la ovulatie, nu trebuie sa fie obligatoriu peste 37, eu de ex, aveam cam 36,8 - 36,9.
Acum, sincera, eu stiu teorie mai multa, nu prea am reusit sa ma ghidez f mult dupa metoda asta, tot monitorizarea ecografica e mai sigura.
Nu stiu cat am reusit sa te lamuresc...


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

felicia, multumesc mult . nu stiam cum stau treburile. si daca nu e bebe oare incepe sa scada mai devreme de ziua venirii ciclului?... va trebui sa observ. oricum, m-ai lamurit. multumesc mult!

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Alinusca, de obicei, scade cu o zi sau 2 inainte de venire cm.. dar mie mi s-a intamplat sa fie dimineata 37, sa plec linstita si increzatoare la serviciu si peste 3-4 ore sa vin uratzii.. deci...


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

felicia
Multumesc frumos pt incurajari- o sa incerc sa depistez unde este infectia, desi caut acul in caru'cu fan de 2 ani.
Nu-mi scade deloc VSH


Sa ai grija de puiutzi si sapt. viit sa ne dai o veste mare.




Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:


feli m-am intristat fff tare cand am auzit de rushi dar sa nu-ti pierzi speranta si sa nu renunti.
Sa-ti faci si test- nu se stie niciodata.





Elly

Mergi la inceput