Aparat de curatat cu aburi - pareri...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Aidaciolac, poate aparatul tau nu este atat de performant.... Ce marca e?

POZE
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">FILMULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by roxicucu

Aidaciolac, poate aparatul tau nu este atat de performant.... Ce marca e?

POZE
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">FILMULETZ




... habar nu am , dar maine dau o fuga in garaj sa ma uit.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Eu am vazut astazi o reclama la un asemenea aparat la teleshoping
(Bio cleaner parca)si chiar vroiam sa va intreb daca are cineva acest aparat.Costa 1,5 mil., din demonstratie pare f. bun...inclusiv pentru perdele,saltele,covoare,etc.Dar nu raman umede obiectele?Si practic ce se intampla cu praful acela, nu este imprastiat?Mie nu-mi este prea clar ,poate ma lumineaza si pe mine cineva...

Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

buna ! ma trezesc si io acum dupa 2 ani de cand s-a deschis subiectul dar si-a mai luat careva bio cleaner din asta (de la tv)? pana la urma e bun la ceva sau nu? ca ma tare tenteaza

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fritz spune:

Dar de mopul H2O stie cineva ceva?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Citat:
citat din mesajul lui fritz

Dar de mopul H2O stie cineva ceva?...


Acela ma intereseaza si pe mine. Cat este de eficient si daca pot curata parchetul cu el (atat cel de lemn cat si pe cel laminat)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Eu le am pe amandoua. "Pinguinul" il folosesc mai rar, dar mopul il folosesc chiar des.
Mopul:
- nu e foarte ok nici pentru gresie; e ok daca nu lasi jetul de abur continuu si daca folosesti laveta groasa. In reclama zice ca iti da si 10 lavete bonus sau asa ceva. Alea 10 lavete sunt subtiri si se pot folosi la covoare / mochete. Doar cele 2 groase merg ok pe gresie.
- pe parchet nu il vad bine. Pe gresie lasa cam multa apa. Nu vad bine apa aia pe parchet, in timp. Nici macar pe cel laminat.
- pe mocheta / covor este genial. Totusi NU INLOCUIESTE ASPIRATORUL! Si NU SPALA!
Inainte sa dau cu mopul, aspir. Mopul ma scuteste insa de folosit biocarpeti sau alte chestii lichide si chimice pentru covoare.
Dupa ce dau cu mopul, mocheta ramane putin umeda. Am vazut lume nemultumita de asta, insa pe mine nu ma deranjeaza. Se usuca repede. Nu ramane mai umed decat ar ramane la perierea cu smacuri chimice.

Smecheria mica cu abur o folosesc mai rar.
> Marele dezavantaj e ca face frate o mizerie in jur, de imi vine sa privesc murdaria si sa o contemplu decat sa dau cu smecheria asta.
> De exemplu, curat rama la geamuri. Ei bine, asta sufla tare, desigur, si toate aschiile alea de praf sar pe blatul de la bucatarie. Aici vorbesc de un geam pe care il curat cam rar, din cauza pozitiei lui...
> Mai curat unitatea exterioara a aerului conditionat, unde aveam niste porumbei amabili care il umpleau cu gainat... Ei, asta curata super, iar mizeria sare in afara, deci e mai simplu.
> Mai curat depunerile de piatra de pe langa robineti. Aici e ok, ca nu sare nimic in jur.
> curat faianta si geamurile si nu curge nici o apa pe ele daca pulverizezi de la o distanta rezonabila si stergi imediat. Prefer metoda asta decat alte chimicale si frecat.
> curat rosturile de la faianta. Aici e musai sa pun si periuta si sa mai si frec nitel. Prefer sa fac asa decat sa dau cu axioane sau alte pulberi chimice.
> in rest, curat prin baie, adica toate obiectele sanitare.
> mai curat in fata usii de la intrare. Din nou, prefer metoda asta decat sa dau cu mopul meu personal pe scara blocului. Jetul de abur e puternic, deci impinge super praful si eventuala mizerie.

Cred ca astea sunt principalele intrebunitari. Nu le folosesc la tesaturi, si nici nu vad cum s-ar folosi, din moment ce nu avem aici decat abur simplu. Aspiratoarele alea care curata tesaturile / tapiteria / saltelele functioneaza pe alte principii din cate stiu eu.

Aaa, mai curat rotile si tijele metalice de la carutul copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nan@ spune:

Eu vreau sa comand aspiratorul cu abur http://www.quelle.ro/ro/q4r/weisseware/elektrokleingerte/staubsaugerampzubehr//m-163549/index.html si lavetele de rezerva, sper ca acesta sa fie mai eficient decat mopul H2O, avand in vedere ca are 1600 W

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Eu am smecheria asta mica cu aburi, sotul a vrut-o pentru masina.
Eu am folosit-o sa curat hota si mi se pare super.Pt chiuveta sau cada nu mi s-a parut cine stie ce.

In schimb mare atentie la aburi, mie m-a iesit furtunul si am reusit sa ma oparesc pe picior.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enya71 spune:

Sunt tentata sa curat un aparat de curatat cu aburi de pe electrobazar. Am o nelamurire. Aceste aparate curata covoarele si canapeaua? Sau doar le uda? Din ce am vazut eu clar aceste aparate nu aspira...deci nu trage mizeria/apa inapoi....de fapt ce fac aceste aparate? merita banii? a cumparat cineva poduse se pe electrobazar.ro? a fost multumit? sau mai bine de banii respectivi imi fac un stoc serios de biocarpet sa-mi ajunga pana la pensie si in felul acesta sigur nu plang dupa bani?

Mergi la inceput