Durerea unei pierderi de sarcina (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

am revenit!
jojo, cind esti la subiectul asta de ex deschizi smiles, apoi te bagi in profil si pui caruciorul de la smilis.

madlen, merci de aprecieri

balmascat sper sa mai poti avea un bebe

cristina, imi pare tare tare rau ca nu am nimerit prefixul tarii, asa tineam minte ca e 01, michelle si liana stiu, dar bine ca sinteti bine, asta e cel mai important. ma bucur c-ai avut si tu o nastere usoara

cristy, merci de aprecieri, in afara de problemele cu alaptatul nu sint probleme mari, ma descurc bine cu micutii, mi-am facut o rutina, fac mincare tot la 2 zile, spal haine(de fapt masina) fac curat cu ajutorul sotului, mai si calc....si ma joc si cu dominic, deci in mare sint ok, acuma dorm bine noaptea ca il mai iau pe david cu mine in pat, si cind mai apare si dominic dorm cel mai bine!sa stii ca nici eu nu eram imuna ptr rubeola cind am fost gravi cu dominic, dar vaccinul nu ti-l pot da decit dupa ce nasti! asa ca dupa ce l-am nascut pe dominic mi-au dat vaccinul, si acuma la david aveam anticorpii. deci nu puteai lua vaccinul gravida fiind, in franta se testeaza rubeola la toate cuplurile casatorite, aici numa cind esti gravi, ceea ce e prea tirziu....

mari, merci mult de felicitari, mi-e dor de tine, abia astept poze cu fetitele, asa ca in visul meu, vreau sa te vad cum le tii pe toate trei odata in brate!sanatate multa, multi pupici in dublu

slimatei, abia astept sa ne spui ce veti avea!

mirelush, sper ca ati venit 3 din vacanta! chiar asa si eu vreau poze cu laura.......

cristina, abia astept poze cu Andrei Eric, uite un buchet mare de flori virtuale de la mine ptr tine

irina, mare figura esti cu testul ptr michelle, dar ea cred ca e la mai mult de 4 zile de ciclu, daca tin bine minte

musette, nu se vede nimic poze, cred ca tre sa dai pagina dupa ce te-ai logat pe ea

dana, o mica remarca din nou, sper sa nu te supar, jojo si joahnna, au fetite, iar la aspirante sint unele care deja incearca sa faca bebe, altele inca nu, cele care incearca le puneam semnul , adica asa a fost inainte, acuma dupa noul regim nu stiu....si albinuta era ptr fete care inca nu aveau unda verde

mav, mi-e dor de tine,

andreea, numar si eu ptr tine, abia astept sa vad un test cu II. pipi f des am facut in toate sarcinile, si cum spui era singurul prim semn care mi-a dat de gindit, si urina tulbure....vai ce frumos ar fi. merci de urari

dana, bine macar ca ati recuperat-o ca sa aveti ce vinde.....imi pare rau ca au stricat-o nenorocitii! pai plusul in faci cu tasta de plus e sus in dreapta linga tasta de sters, sau acolo unde sint numerele. f bine ai facut totul, ai deschis f bine capitolul, bravo. cu mamicile pot sa-ti zic cine mai sint, dar nu stiu toate datele de nastere, dar poate fetele vor intra si complecta: mav, este mamica de Sebi pe 04 februarie 2004, hair, e mamica de 2 baieti si un ingeras tot baiat, della e mamica de o fetita si un baietel(Richie), ladymina mamica de baietel, irda mamica de fetita(Daria), stiam numele copilasilor dar nu ma mai ajuta memoria de la oboseala, la mine mamica si de dominic (17/05/2004), si inainte sa nasc fetele au fost de acord sa trecem toate sarcinile pierdute, mi se pare f important sa vedem dupa cite sarcini pierdute ne-am realizat visul, ca sa nu fie dezamagite fete care au doua pierderi cind vad ca pe lista toate au numai una, ptr ca de ex laura ioana a pierdut 4, alte fete cite 2(mav, michelle, mirelush, irda, ladymina, liana, ale, idaira, sper sa nu uit pe cineva) merci mult dana,

va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

PEPSI am citit mesajul tau si am facut mici modificari. Adica am adaugat pe Dominic , am mutat-o pe Mav la mamici, am adaugat pentru Jojo si Joahna. Pentru HAIR, DELLA, LADYMINA, IRDA si daca mai sunt mamici, astept sa-mi scrieti cati copii aveti , ce aveti si data de nastere. Ca sa pot modifica cum am facut pentru PEPSI si MAV. Trebuie sa stiu data de nastere a vostri pentru a ne da seama daca i-ati avut dupa pierderea sarcinilor. Adica sa nu fie confuzie in acest sens. Zic bine ceea ce zic? Nu stiu trageti-ma de urechi daca nu e corect.
In legatura cu fetele care au pierdut mai mult de-o sarcina si aici e trecuta doar una, la fel va rog sa-mi scrieti ca sa va adaug. Desigur cu toate datele necesare. Sper sa nu fiti multe........o singura sarcina pierduta te termina daramite mai multe......









POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna fetelor,multumim mult pentru vorbele frumoase si pt incurajari.
Mirela intradevar daca tensiunea nu e buna bebelusii au greutate mica,asta e unul din motivele pt care doctora mi-a dat sa fac analizele astea si pt faptul ca fetele mele au avut greutate mica la nastere.Sa se nasca ea la 2 kg dar sa fie bine,desi eu sper sa aiba mai mult,astept pana pe 6 sa vedem.
Flavia esti de apreciat ,cu doi copilasii si cu toateproblemele si inca mai ai timp de noi,te pup,si pe baietii.


Mihaela 28+Theodora Natalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Aaa si am uitat. Am modificat icoana din dreptul fiecareia si am pus . Am lasat pentru ALINUSHCA si C.MYRY pentru ca am vazut ca din pacate au pierdut sarcinile de curand si deci cred ca nu prea au unda verde. Daca situatia sta altfel va rog sa-mi spuneti








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Danangie pai la mine ai umple lista ,nu ai mai avea loc de nimic.

Mihaela 28+Theodora Natalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Dana,Tanima are o mandrete de baietel...mie mi-a ridicat moralul de citeva ori si chiar mi-a dat unele informatii destul de pretioase!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

CRISTINA-ANA, FELICITARI PT. BAIETEL. SA FITI SANATOSI.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 17+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by danangie

In legatura cu fetele care au pierdut mai mult de-o sarcina si aici e trecuta doar una, la fel va rog sa-mi scrieti ca sa va adaug. Desigur cu toate datele necesare. Sper sa nu fiti multe........o singura sarcina pierduta te termina daramite mai multe......[/b]





Eu am mai pierdut o sarcina pe 01.februarie.2006 , la 6 sapt. avort spontan .
Intradevar e dureror, dar acum durerea s-a atenuat, mai ales ca a aparut o noua sarcina .

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 17+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Danangie- merci pt noul capitol. Sa speram ca ne va aduce tot mai multe vesti bune. Si tuturor cat mai curind!

Eu desi am unda verde luna viitoare, am hotarat sa asteptam pina in decembrie . Voi anunta daca ma hotarasc sa prestez mai devreme. pe 15 august ma duc la control sa vedem cum stau. Avand in vedere ca nu stiu care e motivul opririi sarcinii mele, pt ca nu au dat biopsia la analizat, nici nu stiu ce analize sa fac in afara celor obisnuite ca orice viitoare graviduta. Cele genetice? Voi ce ziceti?

Flavia- e adevarat ce spun. . Ma bucur ca sunteti bine si ca s-au rezolvat problemutele cu copilasii tai. Se va rezolva si la tine, stai linistita.

Cristina Ana - pt ca te-ai gandit la noi. Iti impartasim bucuria.Ma bucur ca esti sanatoasa. Si asteptam curind poze cu minunea ta.

Michelle,andreea16 – va tin pumnii. Sa fie cu noroc.

slimatei–iti tin pumnii. Sa va vedeti puiutul sanatos. Asteptam vestile.

Blueeyes– bine ai revenit. Iti tin pumnii luna asta.

cristy74– galerie si pt tine luna asta.

Va pe toate si va doresc un week-end placut si norocos.

myry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

quote:
Originally posted by jojo_miha

Danangie pai la mine ai umple lista ,nu ai mai avea loc de nimic.

Mihaela 28+Theodora Natalya




JOJO cum mi-au spus ca sunt unele fete care ar vrea sa fie trecute toate sarcinile pierdute, eu intreb. Daca vrei sa fie trecute sarcinile pierdute....eu sunt aici gata sa modific. Vezi tu. Totul depinde de voi.


IDAIRA vroiam data de nastere al micutului Rares. Baiatul Tanimei.


Eu ma retrag..........[b]PEPSI e bine modificata lista? Am dat o raita prin forum si am gasit ceva informatii despre unele mamici. Unica e HAIR care nu reusesc sa gasesc nimic. [/b]








POZELE MELE

Mergi la inceput