Mamici de septembrie-octombrie 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Multumesc fetelor pt. informatia cu babydesign..din pacate nu au magazine decat in Buc si Constanta..presupun ca trimit si in provincie marfa in caz ca nu mai ajung prin capitala.



Burtik
Cristina 27+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Annisia, pai din cate am inteles eu, lohii o sa avem toate, indiferent de tipul de nastere(naturala sau cezariana), intrucat acestea sunt formate din sangerari si cheaguri de sange - ce a mai ramas prin uter, dupa ce copilul si placenta au parasit uterul. Sper sa nu gresesc.

Mandarinutza 34+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, m-am dus sa duc medicalul la servici si daca tot am ajuns la Unirii, m-a expediat sotul la cumparaturi . Cica sa cumpar ce imi trebuie sa nu il trimit pe el singurel dupa ce nasc. Ii spusesem ce am vazut ieri cand am fost cu tine si m-a intrebat de ce nu am luat nimic. Asa ca azi m-am conformat. La Fox aveau destule, da' nu ne era nici noua prea bine si se mai luase si curentul. As mai lua cate ceva cu maneca lunga, dar nu stiu de unde si cand. Poate il convoc si pe sot la o runda de shopping. Trebuie sa stie si el ce sa caute, nu?

Sim 34+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mda, banuiam eu ca e ceva naspa... Asta este... Trecem noi si de asta...
Eu ma bag iar la nani, cat mai dau semne de adormire. Al meu e de serviciu azi si sunt singura pe tarla... Pupici!

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Roxana G merci de informatie. Worldclass-ul me ok si foarte curat. Imi place mai mult cel de la Marriot decat cel de la Hotel Bucuresti. Din cate stiu eu s-a mai deschis unul in Pipera, dar nu stiu daca au piscina. Intrarea este de 35 Euro/ pe zi parca....si ai acces la toate serviciile exceptand bineinteles masajul care se plateste separat. Acum nu poti sa mergi decat la piscina... dar este super si nu risti sa iei vreo boala sau ciuperca.

Pinacolada merge PM -ul.

betty7834+

AMR 35 zile

bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by crishtina

Sabina eu mananc in general carne, salate, si legume de toate felurile. Paste 40 gr la zi sau o felie de paine. Daca ai mancat la pranz nu mai mananci seara. Si fructe max 200gr la zi intre mese(piersica, caisa, mar, para sau pepene rosu). Cand mi'e pofta de fructe mananc grepfruit, asta stiu ca e permisa. Dimineata un pahar cu lapte cu fulgi de porumb. Nimic dulce in rest. Asa mi'a recomandat doctorul mie. Carpatina poate mananca diferit, insa nu cred ca e mare diferenta. Ce zici? Te inscrii cu noi la dieta?


Si eu tot cam asa mananc.. carnea recomandat sa fie de zburatoare (100gr) sau peste (150 gr)... pe gratar.. Painea nu alba... si 5 mese pe zi.. Apa cat incape (minim 2l pe zi). Toate lactatele degresate.. Nu e chiar greu.. Mananci mai putin si mai des.. dupa 2 zile te obisnuiesti...

29+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Uite aici Annisisa...

http://www.dictionar.romedic.ro/medicina.php?word=lohii (un pic cam scarbos ca sa o pun direct)....




29+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Am mai facut un tur de cumparaturi ...nu ptr nastere ptr vacanta la munte...1 pereche tenesi gen pantof, 1 pereche adidas cu 2 nr mai mari, tricoute si sutiene(cu un 1 euro unul!!).

Gabriela cred ca Piciulika e pe la mare...nu zicea ceva de Grecia???
Sabina cu verdeturile si fructe care nu contin mult zahar scapi de ceva kg, dar n-are rost ai timp dupa.


Ali26si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

sim ce super sunt costumasele bebelinului! tare dragute.mai ai rabdare pana nasti?mie mi se pare tot mai mult de asteptat pana vine bebelusha.of off
roxana am improvizat si eu.o sa ii cumpar asternuturi dupa ce creste mai marisoara,mi se par suficiente astea.





danielle 31+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Annisia, ti-a zis mandarinutza f bine.E metoda lasata de DD ca sa se curete uterul.E important de urmarit culoarea si cantitatea, sunt primul indicator ca ceva e putred in danemarca, doamne fereste la vreo infectie.Asa ceva insa nu se intampla, stati .inistite.
e ca un fel de ciclu luuuung. Si doar prima sapt,10 zile e mai "simtitor" asa.

Myral, sta bb acolo, n-avea grija:). 1 la suta ala e valabil pt orice nastere....din pacate. daca te gandesti la el innebunesti.Cu gandire pozitiva se rezilva toate: exemplul:

2 prietene f f f bune au nascutanu asta.
una era premianta 1 always, cea mai calma si calculata, si fata f buna si frumoasa pe deasupra.(deci da, eu am fost premiu 2, din clasa a 6-a,nu-s asa geniala numa la bac i-=am luat-o inainte, hihihihihi)
cealalta una hipersensibila, visatoare, talentata foc, cu o imaginatie, mai traznita asa, prietena mea cea mai buna pana cand a plecat sa cante la pian prin alte zari, ca la noi cu pianu....

asa.
prima a nascut in aprilie, dupa 8 zile era ca noua, nu s-aplans de dureri, s-a programat sa fie tare si rezistenta si asa a si fost:)
a doua 6 saprt ca cica o dor toate alea, etc etyc, deh, hipersensibilicoasa;-))))Roxule, e Balanta hieprsensibilicoasa asta;-)))))))))))))
asa ca vedeti voi, capu face diferenta. Trebuie sa ne programam optimist, si sa considera m toate astea ca fiind normale(toatre astea adica neplacerile care ne mai racaie...ca usor nu e....)

carpatina si cristina, gata ma bag la regim cu voi.merci mult!
eu azi am mancat insa multe fructe, 2 mere si o piersica deja, si niste afine.
la pranz am mancat o jumate de pulpita de pui cu orez integral amaestecat cu grau si o rosie. Orezu ala puta sa fie mai putin.....

iau aminte si am sa incerc sa urmez treaba asta.
spre seara avem ghiveci de legume, deci se incadreaza.Si o sa bag si iaurt, sau niste urda.Degresate mai greu la Busteni(urda adica





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput