Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

anca contractiile lea-ma simtit clar abia cand m-au trezit din somn de puternice ce erau
avusesem si inainte dar nu am stiut ca sunt contractii
mi se face un ghem , cat un pepene galben de marime mica , tare , foarte tare, si cat tine contactia , se delimiteaza acest ghem foarte clar de rest
adica delimitat de osul pubian printr-un santulet , delimitat de laterale si delimitat de partea de deasupra buricului
se vede foarte clar el sg , ghemul si e f f tare



pussila inceput cand a zis ca ma interneaza, dr a zis ca imi da amestec litic
nu stiu ce inseamna!
dar la controlul medicului de garda , de acolo de la spital care a zis ca e colul inchis si ca aparent nu sunt semne de ingrijorare , a ales gynipralul
ce face amestecul litic?e mai putrenic ? sau ce e?

kiva22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Gata, ma duc sa pregatesc masa ... ne mai auzim dupa-amiaza (daca nu mai face fite comp. asta). Pofta buna la burtici !!!!!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pussi, produsele sunt NUK< BERTONI si mai o gama nemteasca!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Multumesc mult!
In pozele acelea era suparat pt. ca trebuia sa iasa cu tati la plimbare si voia sa ia toate jucariile alea- desi erau vreo 3 greble, 3 lopetele,etc.
Ii pusesem intr-o sacosica mai mica cate un exemplar, dar ti-ami gasit: le-a tarait prin toata casa dupa tati- in speranta sa il convinga sa accepte. A cedat dupa vreo 20 minute cand i-am spus ca nu o sa le poata supraveghea pe toate si o sa i le ia alti copii (stiou-urat din partea mea- dar a fost singura solutie care a mers ).
Nu a cedat nici la propunerea de a ramane acasa daca nu renunta...

Iar cu picioarele..sa le vedeti din fata/ spate, nu din profil...

Kiva, ai grija de tine!!! Sarcina usoara si nastere la termen!!!

Dany, colul se poate lungi/scurta pe parcursul sarcinii, un factor putand fi si efortul...Daca stai cumintica se lungeste...Eu ajunsesem la Sebi ca in ultimele saptamani sa se lungeasca de la 2.5 cm la 4 cm

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

KIVA..eu am avut ureaplasma insa am reusit sa scap de ea ...eu zic sa iei mult no-spa ..macar 3 /zi, fara efort si stai cat poti de mult in pat...imi pare sincer rau ca a trebuit as treci prin asa ceva..ti-a spus dr care este cauza?....ai facut efort ceva?..de la caldura..trebuei sa stai foaret linistita acum..iti tinem pumnii sa fie bine Doamne ajuta!!

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

Cami, am vazut pozele, dar zau ca n-ai de ca sa-ti fie rusine, draga! Arati bine, si ai si din laterala silueta! Mie arcul asta din spate mi-a disparut, nu stiu unde s-a dus, incat arat mai mult a dulap, fara forme.

Arati bine! Iar picioarele arata si ele foarte bine, nu te mai stresa! Lasa ca dupa nastere ne vom mobiliza si noi, ce sa facem! Sper numai ca de data asta sa nu ma ingras mai tare in timpul alaptarii, ca data trecuta!

Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)


sunt de aceeasi parere cu Adina!

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

anacami, sa-ti traiasca nazdravanul! Si eu subscriu: ai o burtica foarte frumoasa!

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Kiva

anca contractiile lea-ma simtit clar abia cand m-au trezit din somn de puternice ce erau
avusesem si inainte dar nu am stiut ca sunt contractii
mi se face un ghem , cat un pepene galben de marime mica , tare , foarte tare, si cat tine contactia , se delimiteaza acest ghem foarte clar de rest
adica delimitat de osul pubian printr-un santulet , delimitat de laterale si delimitat de partea de deasupra buricului
se vede foarte clar el sg , ghemul si e f f tare



pussila inceput cand a zis ca ma interneaza, dr a zis ca imi da amestec litic
nu stiu ce inseamna!
dar la controlul medicului de garda , de acolo de la spital care a zis ca e colul inchis si ca aparent nu sunt semne de ingrijorare , a ales gynipralul
ce face amestecul litic?e mai putrenic ? sau ce e?

kiva22




daca colul e inchis e foarte bine! cu ghemul din burtica asa este, se face ghem..la mine au inceput pe la 13 sapt. de sarcina, dar nedureroase, neritmice.. se facea ghem si atat! Atunci am inceput sa iau No-spa si gravibinon / sapt. ! Ii multumesc la DD, dar le am din ce in ce mai rar... mi se mai intampla cam de 2 ori/ sapt. sa simt ghemul!

La tine erau si dureroase?
Amestecul litic contine cam ce iei tu acum ( gynipral, no-spa, scobutil) dar toate in perfuzii din 6 in 6 ore! Eu ti-as recomanda sa stai la pat, fara sex.. eu iau si Duphaston 2/zi + magne B6.. care relaxeaza muschii!



PUSSI 19+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

astazi voi merge la o consultatie la ginecolog, saptamana trecuta am facut eco si am discutat nitel, nu am avut timp de toate "aspectele"; probabil astazi o sa-mi dea lista cu analizele pe care trebuie sa le fac la 28 saptamani, ca imediat dupa ce am rezultatele sa merg din nou la el (cam peste o luna de acum inainte...)

Adina, nu trebuie sa te stresezi; esti tare frumusica, parca te vad cu 2 copilasi de manuta, slabuta- ce mandra o sa fii!!!
Iar explicatia " cu curba mea" ar fi ca este fundul mare si nu a reusit sa o estompeze total

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by anacami
Iar cu picioarele..sa le vedeti din fata/ spate, nu din profil...




si ale mele sunt imense.. incearca cu Lyoton gel...



PUSSI 19+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput