Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Gill, la Sebastian aveam in primele luni sub 3 cm ( in mare parte tot 2.7 cm, sub 2.5 cm este mai alarmant); m-am mai "linistit" cu efortul (dar tot am mers la servici),am luat no-spa iar spre sfarsit a ajuns la 4 cm (masurat la aceeasi ecografisti)- pe dos , in loc sa se scurteze. Trebuie intr-adevar sa mergi mai des sa il verifici.

Felicitari pt. bebelusha perfecta !!!


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

dar nu-i fac rau lui bb daca continui sa mai iau acid folic,nu?

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Eu de cind fac ecografii nimeni nu mi-a zis nimic de col, cum se masoara, se vede la ecografie??
Acum ca ne pregatim sa plecam in Olanda as vrea sa stiu ca totul e ok ...

Iar apropo de zodii, eu nu cred ca exista zodie mai rea sau mai buna, fiecare are parti bune sau rele, calitati si defecte, lectii de invatat si daruri de oferit.


------------------------
Flory 24+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gill felicitari ptr fetita,frumos nume.
Cat despre col stai linistita in pat si sunt sigura ca o sa fie totul bine.

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, trebuie sa recunosc, spre rusinea mea, ca nu cunosc adresa noastra comuna si parola (ca sa va vad si eu). As vrea, de asemenea, sa trimit si eu o poza cu burtica mea. Ma ajuta si pe mine cineva sa-mi trimita pe PM toate datele. Va multumesc!
Acum plec la ai mei. Vorbim diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pufulet, mie dr. Pop si dr. Iosup l-au masurat la ecograf in timpul ecoigrafiei abdominale! Saptamana trecuta- deci sapt. destul de mare, dr. meu mi-a masurat colul cu sonda vaginala , dupa ce mi-a facut eco abdominala . Cred ca vaginal se vede cel mai bine, dar se poate masura si abdominal.
Unii medici ginecologi isi pot da seama de starea lui si printr-un simplu consult vaginal..

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Neatza, fetele!
RGE, am vazut ca v-ati casatorit pe 21 oct, noi pe 25 (dar acum 4 ani), si in nov facem 8 ani de cand suntem impreuna.
Eu sunt balanta si sotul meu gemeni. Sincer imi doresc tot o balanta, pt armonia din casa . Si din alt motiv... ar avea si inclinatii artistice, ca mamica ei, si am putea desena si picta impreuna. Asta chiar ar fi super. Deja sunt vise din timpul sarcinii

A, acum vad ca eu azi am intrat in saptamana 27

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Si noi suntem tot asa: eu balanta si sotul gemeni. Si se pare ca bebe va fi scorpion (DPN 13.11.).
Daca era dupa cum ne doream trebuia sa fie Leu sau Gemeni, dar avand in vedere ca la noi "s-a intamplat"... nu am dreptul la comentarii. Important e sa fie sanatos!

Laura 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Vasari, sotul meu este Balanta si nu are absolut nicio inclinatie artistica . Poate ii transmiti tu o gena "artistica", chiar daca nu va fi Balanta.

Sotul meu are nevoie de multe "masuratori" pt. a taia o data, eu sunt repezita- va dati seama ca ies de multe ori scantei. Dupa aproape 4 ani de casnicie si vreo 6 impreuna, am invatat sa ne intelegem cat de cat...si vad ca mergem spre "din ce in ce mai bine". La inceput ma ofticam rau de tot...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

BY the way, mie de ce nu imi spune doctorul in ce stadiu e colul meu? Asta inseamna ca e ok?
Trebuie sa il intreb cand merg la el...

Laura 24+

Mergi la inceput