Gravidute prin FIV (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

noi aseara am facut din nou morfofetala la dr. 2 si fetele sunt bine, sanatoase!
delfi bafta la TT
Aurel cris eu zic sa te calmezi cu Ir -urile ca-i o moda de Buc!



PUSSI 19+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:



...dupa ceva timp in care am absentat motivat!

Am venit sa va mai dau vesti despre noi. Am trecut printr-o perioada mai grea, acum slava Domnului simt ca e spre sfarsit, respectiv depresie postnatala ( daca ma ntrebati de motiv va jur ca nu stiu care a fost), mastita, azi incizata la chirurgie, ca urmare de ieri a trebuit sa intrerup lactatia. Nu suna bine, dar cred ca m-am obisnuit cu ideea ca nu toate lucrurile merg cum t le planifici si trebuie sa accepti solutiile cele mai bune pt tine si bebe. Asa ca bebe Filip fiind sanatos si mancacios la greu , restul e praf!
Poze cu el mai recente le puteti vedea la semnatura.

Adina si Dream, am citit din urma si ma doare sufletul pt voi! sincer, regret ca ati avut asemenea ghinion si sper sa va revad pe listuta cat mai repede!
Thea, Carmen, nasteri usoare si bebei sanatosi! va tin pumnii sa scapati repede si cu bine si abia astept sa va vad bebeii!
Pussilina, ma bucur ca Tititile sunt premiante! si ca s-a incheiat cu bine aventura aceea cu TT!

toate gravidutzele si le urez sarcini usoare in continuare!




Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Salut fetelor !
eu inca n-am reusit sa ma conectez ca fiind un servici nou ,nu e prea usor asa ca astept un programator s-o faca.
Andicu -sa-ti traiasca baietelul,e fooooooooooooooarte, foarte dulce si frumos.
Alexi22-desi nu stiu inca ce ai rezolvat la Szeged eu sper sa fie totul bine.
Va pupacesc pe toate

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

andicu scumpo ai un bebe superb. Sa iti aduca numai bucurii si impliniri.

betty7834+
AMR35zile

bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Aseara am fost la plimbare pe malul marii, am intrat cu picioarele putin in apa, iar de cum am ajuns acasa am niste secretii cafea cu lapte , maronii de-adreptul, am mai vazut si niste firisoare si mai maro .
Am sunat-o azi pe dr Cocei si mi-a zis ca e normal, mai ales ca sint 3 .Abia astept saptamina viitoare , sa merg la control, sa stiu sigur ca e in regula.
Aurel cris, tie ti-au spus sa iei gravibidon, pe linga utrogestan tocmai ptr aceste secretii, nu?
Am zis ca nu ma panichez, dar cu cit trece timpul si vad cum culoarea aceea persista , ma gindesc la tot felul de prostii.
pe toate
Meda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andicule ma bucur ca ai aparut! Sa-ti traiasca minunea de baietel! LA MULTI ANI PT. ANIVERSARE! Cu depresia .. sper sa fie spre final si sa te poti si tu bucura de baietelul tau! Despre alaptat eu zic sa nu-ti faci griji, important e ca Filip e papacios1 Tu ai facut tot ce-i posibil si omeneste, daca nu s-a putut asta este! sunt multi copilasi care nu sunt alaptati deloc din diverse motive si cresc mari si destepti! Sper sa treaca si durerea de san si sa mai fi nevoita sa ajungi la dr. !parerea mea, si sti c-o spun, acum ca nu mai alaptezi, e sa mergeti daca puteti 1-2 sapt. in concediu numai tu si taticul! v-ar face foarte bine la "pisic", mai ales al tau! asa, prin sept.
galuscutelor se rezolva ele si problemele cu Mi-a zis o pasarica ca i fel si fel de ganduri negre in capsor], e adevarat?? Vin la tine cu ! Stiu ca-i greu sa stai in pat toata ziua singura si ca-ti umbla gandurile aiurea, dar ti-ai dorit asa mult sa fi , acum esti la dublu, asa ca bucura-te de perioada asta. Stiu ca te ingrijoreaza tot si ca traiesti intre 2 ecografi, asa am fost si eu, dar dupa ce incepe boxul in burtica o sa vezi cum te linistesti.. sti ca-s acolo sanatosi si plini de viata!
betty ce putin mai ai
medamaya1+ cei trei muschetari in sapt. 10 parca am avut si eu scurgeri "cafa in lapte".. la mine s-a dovedit a fi candida, facuta cica din alimentatie ca sex nu faceam.. alte WC n-am folosit! prin sapt. 17 iar a aparut.. dr. a hotarat sa mai pun utrogestanul vaginal ci sa iau Duphaston! si de vreo sapt. iar am facut dar acum recunosc ca am mancat branza la greu...
Si gravibinon eu fac din sapt. 13.. cand am avut contractii nedureroase, fac cate 1/sapt. acum ma simt bine!

va pupacimmmmmmmmmmmmmmm



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MEDAMAYA da si eu am avut asa,eu cand am sunat au zis sa fac gravibinon una pe saptamana,am facut 5 saptamani la rand,deasemenea repaus la pat.Nu am mai iesit afara de pe data de 18 pana azi si nu au mai fost pete,astept sa vad ce se intampla dupa iesirea de azi.Ai grija de tine si stai in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lachi naste sambata la 37 de sapt. si o zi!!!




PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Lachi iti tinem pumnii la marea intalneala cu fetele sa fie sanatoase si sa te refaci cat mai repede
Andicu ai o minunatie de baiat sa-ti traiasca si sa fie sanatos,iar depresia majoritatea mamicilor o cam fac la primul bb.
Pup toate gravidutele FIV-oase


Madalina 11+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

de first carmen cine are noutati??



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput