Mamici de iulie-august 2007 (81)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Buna Dimineata fetelor...
am intrat mai devreme in tromba sa anunt de andutzy...

acum:
Ilenutza - tinem pumnii sa fie totul OK - natural sau cu eclansare. Un leut sanatos si mancacios iti doresc...

Jeni - Doamne Ajuta.. tinem pumnii stransi si cu si fara anestezie sa-ti vezi puiul sanatos acasa in patut. subscriu nu 100% ca simo ci 200% cu buda si casa proprie...

Brazuca - bine ai revenit - gogosika ta e o scumpica...

Roxana - Bravo asa e : "tu esti cea mai buna mama "
Madabout - Super descriere. ai dreptate atata timp cat nu te vezi si poti face abstractie de burtica - poti face ce vrei (eu am dansat lambada saptamana trecuta dar sa nu mai spui la nimeni)
puteai si tu totusi sa pui o poza doua cu oicioarele dar cu vedere mai la fundulet - (Na ! m-am transformat intr-o perversa de cand cu Anya si jadi cu nudurile lor)

si apropo stiti care e diferenta intre un pedofil si un profesor..?
Pedofilul macar iubeste copii"

Ioana - ma sperii! cat ti-a iesit titrul? cred ca ma duc si eu sa-l refac data fiind situatia ta..


paticut 37+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Andutzy iata galeria de la noi....








multa forta dupa ceza, suntem sigure ca totul va fi ca la carte si de nota 10! revenire usoara si bebe sanatos si papacios din prima zi! tie laptic mult si sustinere din partea familiei!


karligutza cea mai fericita mamica
si
Adela Patricia cea mai frumoasa fetita!

si pe deasupra si cu 'acte'-n regula din 13 iulie 2007, ora 19.00, Apgar 10, 3270g, 51 cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Andutzy primul leutz din lista!Sa fie totul bine, asteptam vesti noi!

Multumesc pentru incurajari

Ile 40 si Victor ( 22 dec 2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Felicitari tuturor prospetelor mamici si!!! Sa aveti bebelusi mancaciosi si sa va recuperati cat mai repede.
Am si eu o intrebare pentru mamicile care alapteaza: aveti vreo dieta in special sau anumite alimente pe care nu le mancati?
Ma duc sa citesc din urma

stefania sapt.36& Catarina
http://salexandre.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

SIMO 5 zile?
pai ce facem aici? eu s-ar putea sa fiu plecata la mamica mea la Moldova pentru o gura de aer mai racoroasa pana dupa 1 septembrie... astfel incat nu vreau sa ratez sa ridic si eu un umar la galeria pentru nasterea lui MATEI

deci bebelushelor? DANS!









ati obosit?

BEBELUSHELOR? DAAAAAAAAAAAANS am zis!!!!!!









si apoi revenire rapida dupa nastere! ceea ce de fapt sunt sigura ca vei avea de dragul puiului! si sper sa mai pot intra de la sora mea pe net sa iti vad minunea!




karligutza cea mai fericita mamica
si
Adela Patricia cea mai frumoasa fetita!

si pe deasupra si cu 'acte'-n regula din 13 iulie 2007, ora 19.00, Apgar 10, 3270g, 51 cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

Buna ziua mamicutze si burticutze,

Ne pare rau ca nu am mai avut timp sa scriem dar de citit, "parol", am citit tot. Asa ca, felicitam si noi toate mamicile care isi tin bebitzzii in brate facem galerie pentru viitoarele mamici si binenteles ii uram multa sanatate micutei Arina si sa dea DD sa ii faca numai surprize frumoase mamicii ei.

Am trimis si eu cateva poze pe mail-ul comun cu mamii si tatii lui bebe David facute acum o saptamana.

Va pup,



34 si .... tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

ANDUTZY, ce veste frumoasa! asteptam cu nerabdare vesti de la voi.

mada, multumim

ralu, ia sa intru sa-l vad si eu pe david in burtica...

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Ralu sunteti tare frumosi!! Si ce burtica mare ai..imi aduc aminte ca iti doreai sa creasca mai repede! Apropo tu cand ai DNP-ul ca vad ca sutnem in aceeasi saptamana...codasele ?

Paticut tu ai chef de imagini horror...

MADA 34+, cu Emily

www.flickr.com/photos/9364421@N06/?saved=1" target="_blank">Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Salutare fetelor.

N-am citit din urma deci nu stiu nimic.

Eu iar nu sunt tocmai bine. Mai intai pt ca am avut programare la doc si iar a zis tipa ca orice ar spune moasa ei nu i se pare ca a crescut rasturnica ok, mi-a facut programare la spital de data asta pt scan specializat si a zis ca posibil sa trebuiasca scoasa daca nu a crescut cum tb. A zis ca poate e ea paranoica dar prefera sa se asigure mai intai ca suntem bine pana nu e prea tarziu.

Apoi i-am zis ca mi-a aparut o umflatura la gat sub os si a palpat-o si a zis ca e posibil sa fie tiroida, analize de urgenta pe loc si binenteles ca m-au intepat de trei ori iar a treia oara am lesinat. In fine. A zis ca daca e tiroida si bebe e intradevar mic asta poate explica.

Cam atat despre mine, ma duc sa citesc din urma.

Luna 36 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

si noi pe la pranz!


ieri am intrat in fuga insa azi imi iau revansa...

intai trebuie sa felicitam toate mamicile care au nascut intre timp: Danis, panda77, loredana_76, otim, Ddanagh, roxanadum, brazuca, ooana, july_g!Sa va dea DD multa sanatate si voua si bebeilor vostri si sa aveti parte numai si numai de lucruri bune!

Apoi uram La multi ani! cu inatarziere pt sarbatoritii de zilele trecute: Elisa, Maria, Arina, Bogdan, Sonia si Daria .Sa va dea DD zile senine, pliniri, sanatate si multa fericire alaturi de cei dragi!

Brazuca, sa-ti traiasca gogoshik! am sorbit-o din priviri in poze si mi-am adus aminte cu lacrimi in ochi cand am tinut-o in brate prima oara pe Mara.....este o scumpa bebelina ta si plina de cute! Iti vine s-o smotocesti in poze, nu alta!

Anduty, tizo, iti tinem pumnii si iti uram nastere usoara! asteptam vesti de la voi si va asteptam sa reveniti acasa printre noi!


Fetelor, eu sunt tare trista.....imi mor tzoancele.......dreapta este aproape de ultima suflare....iar stanga e pe duca....desi pitica suge din ele de rupe, chiar din amandoua, sunt din ce in ce mai mici ( pot spune ca dreapta si-a revenit la dimensiunile de dinainte de sarcina)si din ce in ce mai moi, iar bebe pare ca nu se satura....am vb cu pediatrul si mi-a indicat sa incep sa ii dau completare si incet incet sa o trec pe formula de lapte. o sa mai astept 1-2 zile sa vad cum merge treaba, iar daca nu mai am cu ce sa hranesc puiul trec pe formula...desi ma doare sufletul ca nu o pot hrani natural....stau si ma intreb acum daca tratamentul pt HTA din sarcina o avea vreo influenta asupra lactatiei scazute....dar numai DD stie....fie ce-o fi, dar sa fie pitica sanatoasa! m-am plans si eu putin pe umarul vostru...sper ca nu v-am plicitisit!





Andra si Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora

Mergi la inceput