MAMICI DE ITALIA (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ce fac fetele?
stiti cumva cam cat ajung preturile la prenatal?se fac sconturi in perioada asta, ceva....

Stefania20 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata !!!

Nu mi-a mers ieri seara comp. .

stefi - da, sunt reduceri la prenatal. Iar preturile ... mi se par mai mici decat la chicco, dar tot maricele. Ca de altfel toate lucrurile de gravida. Spor la shopping !!!!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

Buna dimineata si o saptamana minunata va doresc!

Stefania, felicitari pt. noul capitol si pt. "organizare"!
Referitor la reduceri, dupa cum spunea mai sus si Petro, sunt reduceri si la Prenatal, ca dealtfel mai peste tot, doar ca nu sunt la toate produsele .... eu nu i-am cumparat prea multe lui Ale, in primul rand sa le poarte pe cele care le are, in al doilea rand cresc prea repede si nu stiu cum se va prezenta la viitoarea "stagione" .... eu inainte de a naste am cumparat doar strictul necesar, cateva bady sa le am in maternitate. Nestiind cum arata bb-ul este riscant sa cumperi lucruri deja micute. Eu inca de la inceput i-am dat hainute pt. 3 luni, cele de 0 luni nu le-am folosit niciodata ...


mamii, cum este ca neo-mama? sper ca Ale doarme bine noaptea. Eu de cand s-a nascut Alessandro nu mai stiu ce este somn, sper ca al tau sa nu te trezeasca de multe ori pe noapte. Esti singura sau ai pe cineva care sa te ajute?


Petro, si eu am avut probleme cu carceii, de fapt aveam si inainte de sarcina. In sarcina credeam ca va fi mai rau, dar din fericire am avut de putine ori probleme. Cand ma dureau picioarele luam Polase.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata
fetelor chiar vroiam sa va intreb; poate este cineva care ma poate lamuri. Voi credeti ca bb simt caldura ? sau ei simt ca noi ne sufocam de cald si le transmite starea de asta ...saracutii...eu una asa cred... spre exemplu ieri am fost la cumparaturi.. pe langa faptul ca nu am gasit nimic...am avut o stare foare rea de oboseala, nervi si , cred ca de la caldura, nu eram nici umflata, nici burticul incordat, ci doar niste impinsaturi si intepaturi prin burtici...credeti ca era bb? ii transmiteam starea?...oare asa se simte cand se misca ?dar asa de tare?
Azi -noapte nu am dormit toata noptea ca lumea..transpiram si mi-era o sete incontinuu...ma trezeam din ora in ora sa merg la baie si sa beau apa...si am mai simtit ca nu puteam sa dorm in anumite pozitii..caci ma intepa sau imi dadea impinsaturi ca un fel de jena, sau ca o durere..cum imi schimbam pozitia inceta...
imi puteti spune:Era bb?
azi dimineata tb sa merg sa-mi fac analizele si asa ce m-ai aveam niste intepaturi jos dar simtam ca si cum ar fi in uter jos..si aveam o frica... credeam ca sunt tot contractii caci eu inca nu am reusit sa aflu cum sunt aceste contractii...doar ca nu erau regulate ..erau niste intepaturi si atat...
de frica mi-am propus sa nu mai merg nicaieri azi ca si asa m-am obosit destul ieri si voi merge maine...
si am decis sa ma odihnesc si decand stau linistita si nu ma mai gandesc aiurea, vad ca s-au linistit apele...nu mai e nimic...
e totul ok, sau bb se face simtit?


Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neataaaaaaaaaa !!!

stefi - e posibil sa fi fost bb, mai ales ca e perioada cand ar trebui sa il simti ... si nu te mai stresa, intepaturi sporadice si usoare mai am si eu ... nu trebuie neaparat sa fie un semnal de alarma ...

dana - cred ca stefi se referea la lucruri pre-maman de la prenatal, nu la lucrusoare de copii ... sau eu asa am inteles. Nici noi nu luam nimic inainte ... e mai mult o toana, superstitie, cum vrei sa o iei, de-a sotului ... daca ar fi dupa mine ... nu as avea probleme.
Da si mie mi-a dat Polase ... si multicentrum Materna ... sper sa ma mai ridice putin ca sunt tare lesinata ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna!sa avem o zi buna!eu de data asta tot l-am simtit...erau niste palpitatii..super...nu va mai expli caci cred ca stiti si voi

ma scuzati fetelor ca nu v-am spus ca erau pt. mine hainele caci pt. bb tot din superstitie nu vreau deocamdata sa-i iau nimic!
dar macar sunt frumoase? caci eu am colindat degeaba..si m-am cam saturat si de mofturile mele..nu gasesc nimik sa ma multumeasca...

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by slimatei

eu de data asta tot l-am simtit...erau niste palpitatii..super...nu va mai expli caci cred ca stiti si voi


Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici




stai ca doar ii inceputul. Al meu lua niste pozitii ... dar tare fain mai era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Pe mine m-ati uitat sa ma treceti pe listuta...am aparut mai rarut ...de , aprofit de statul "acasa" ptr a ma duce la mare cu baietoiul.
In alta ordine de idei sant suparata ca mi-a iesit curba glicemica naspa si deci maine o voi reface.Nici nu stiu ce fel de dieta voi aplica.Care santeti in cunostinta lamuriti-ma si pe mine.

Ali26si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Felicitari proaspetelor mamici!
Toate a-ti nascut natural?care ati probat travaliu in piscina?

Ali26si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

scuza-ma iubita! nu am vrut sa te supar ..me passato di mente...

si bine ai revenit printre noi...

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput