Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

neata si de la noi!

n-am dormit deloc bine....caldura, raceala....nu mai spun ca m-am dus de n ori la baie si m-a luat si o durere de mijloc de nu stiam de mine. si ma dor f tare calcaiele, abia merg.
dimineata era asa bine aici...racoare...acum iar a iesit soarele... nu mai vreau soare...

si o zi usoara

vine
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

ne-am hotarat la numele lu' bebe . l-am si pus la semnatura. ce ziceti?



vine Luca Teodor
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici!

Am scos si eu capul la iveala dupa ce am baut o "cafea" cu colegii (adica ei au baut cafea si eu am stat cu ei, ca nu mai beau cafea).

Astazi am facut 25 de saptamani , ce mari suntem.

va pup si ma duc la citit.

Anca 25+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxx, si pe mine m-au durut rau calcaiele cand am fost la mare- parca mergeam pe cioburi de sticla, ma usturau cuumplit

BB, da, Sebi are camera cu albastru si portocaliu; pozele sunt facut din profil, nu arata fata "patrata" (ca in panourile acelea cu reclame...). In plus, m-am mai rotunjit bine si m-am mai umflat fata de pozele de la 19 saptamani! eu am crescut continuu de la inceputul sarcinii, nu am slabit nici macar cateva sute de grame- bine, nu am avut greturi, nu am vomat, am si avut perioade cu stari de foame continua...O colega care a venit ieri din concediu mi-a spus ca arat la fel ca inainte de a pleca ea- acum vreo 3 saptamni), dar totusi am mult mai multe... .
Roxana, ceaiul acela de cozi de cirese este ok, ti-a spus doctorul ca nu este contraindicat in sarcina? poate retin si multa apa, ma mai cantaresc si zilele viitoare, mai ales cand ma voi simti mai putin umflata...

Imi este si rusine sa-i spun doctorului diseara cate kg extra am

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna burtici
Am dormit bine azi-noapte,a mers aerul toata noaptea asa ca am si visat .Am visat ca nascusem 3 fete si problema nu era ca sunt trei ci ca nu incap intr-un patut....asta da drama .
Azi o sa stau mai mult la calc ca ma apuc de lucru asa ca ne sporovaim toata ziua.
Pupicei

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Anacami , daca ai gleznele umflate in mod cert retii apa. Eu de ex am luat 10 kile si am gleznele suple... Deci totul e pe fund, coapse si burta.... Dar sa stii ca nu neaparat inseamna ca o sa iei foarte mult de acum inainte, multe din persoanele din jurul meu au luat majoritatea kilogramelor pana in trim 3.... Mai avem sperante !

Anca , ma duc sa-mi fac si eu o cafea fara cofeina ca mi-ai facut pohta !

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Darleena am ramas socata de Iosup, stiam ca e obsedat de kg-e, dar sa fie si badaran...... E nesimtit. Eu inteleg fff bine situatia prietenei tale cu kg-ele pt ca aproape asa am facut si eu..... dar astia slabi nu prea inteleg ce inseamna sa te ingrasi si din aer.......

Anca 25+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Anacami si eu cand am fost la mare am mers prin nisip si m-a mai ars si soarele pe picioare, iar cand am venit acasa, o saptamana intreaga am avut picioarele (de fapt labele picioarelor cu tot cu glezne) incredibil de umlfate.
Acum sunt ok, se mai umfla de la caldura, dar foarte putin.

24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI..mi-a spus sa beau ca nu e nici o problema..ca nu vrea sa-mi dea tratament cu pastile ca e mai riscant asa ca e mai bine sa beau ceai..
...si eu am regim strict fara sare....
..vad ca la mine kg momentan au ramas constante...adica am tot 10 kg luate..

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

...eu ma pregatesc de si plec la medicul de familie.



vine Luca Teodor
Roxana 20+

Mergi la inceput