Durerea unei pierderi de sarcina (31)

Durerea unei pierderi de sarcina (31) | Autor: Alé

Link direct la acest mesaj


Acest capitol este dedicat din tot sufletul nostru cu cea mai mare dragosteee pentru doua mamici minunate Pepsi si Cristina 26
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Davidutzu
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Ingrid-Ecaterina!!!!!

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articolwww.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">
Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14)(15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30)
album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci



Mamici:

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 27-04-2007 Mario Luca

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 13-05-2007 Petra, Maia si Mara

Cristina26
24.11.2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006 acum de Ingrid Ecaterina 02.07.2007

Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, acum deDavid cel mai frumos bebe de 3990, 22.06.2007

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute, Rares

Estecri
9s, motiv necunoscut, acum 13.07.2007

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie,

Arthurana
6s, MTFHR, 29 aprilie 2007


Gravidute:

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,15+

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 37+

Jojo_miha
37s, 30.10.2006,preeclampsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta, 26+

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti

Joahnna
12s, 29.09.2006, 27+


Teo2rina,
5s, motiv necunoscut, 21.03.2007, 8+

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion 15+



Aspirante:

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02.2007

Lariana
35s, multiple malformatii,

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, ?, membrane rupte,

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa

Michelle81
24s, 26.10.2006 un ingeras mult iubit Katharina

oana_oana26
20s, sarcina gemelara,o fetita Corina si un baietel George, incompetenta medic lipsa cerclaj,

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Cristy74
19s, 11.01.2007, rubeola,un ingeras pe nume Stefan

Ále
18s, 11.04.2007, membrane rupte

Liana30
11s,avort spontan,mai'95, 22s,motiv necunoscut 13 martie'01, 16s,gemeni,,unul oprit din evolutie 27 aprilie'07

Mcrissa
15s, 30.11.2006,sarcina oprita din evolutie.


Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

alinushca
9s, 20.06.2007, sarcina oprita in evolutie

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Madlen
8s, ?, ?

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie

C.myry
8s, 05.06.2007,sarcina oprita in evolutie,suspecta sarcina molara


mav,
6s, 09.01.2007 avort spontan, 8s, 15 iunie 2007,

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, 03.03.2007, SEU


Nadia1976
6s, 07.07.2006, SEU


Irda,
6s,09.12.2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

Catty
6s,


Asteptam un semn de viata de la:

Stancutza(5s),

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Multumim Ale pentru noul capitol

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Buna ziua! Desi nu am intrat nici o data aici, a fost primul subiect pe care l-am citit anul trecut, cand am avut o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani. Si am continuat sa-l citesc, aproape zilnic, traind alaturi de voi (nu pot sa va enumar pentru ca sigur as scapa pe cineva si nu as vrea) fiecare bucurie sau necaz, chiar daca nu am intervenit. In acest an am "tras" din greu, am facut vreo 5 luni monitorizari, o inseminare, laparoscopie si un FIV si am sperat sa pot sa reusesc din nou, dar nu a fost sa fie inca. Asa ca Ale, te rog, trece-ma si pe mine pe listuta. Felicitari proaspetelor mamici Pepsi si Cristina 26 si mult succes tuturor celorlalte fete, gravidute sau aspirante!

You live only once, but if you live right, once it.s enough.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Remalis felicitari!!! Sa fie intr-un ceas cu noroc si sa ai un copilas sanatos! Nu te mai gandi la ce a fost rau, priveste doar in fatza!

Ale tu ce mai faci, draguta? Nu ne mai zici cum te simti?

Michelle iti tin pumnii!

Mirelus vacanta placuta si sa va intoarceti 3 (cel putin).

Bag si eu galeria pt Cristina Ana, ca parca vad ca ne face o surpriza Nastere usoara si recuperare rapida! Bebic sanatos, mancacios si cacacios

16+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!

Ale, multumim pt noul capitol!
...Insa te-ai cam grabit... si ai uitat sa pui la capitolul trecut adresa catre noul capitol.... si ai si inchis subiectul...
In plus, te rog frumos, atunci cand ai timp, editeaza subiectul si pune lista in primul mesaj, ca altfel nu o vom putea vedea direct atunci cand vrem sa raspundem... Multumim!
...Si... cred ca ar fi frumos ca acest capitol sa fie dedicat micutei lui Jocelyn, Alise, nascuta la 15.07.2007.
(Stiu ca sunt pretentioasa, sa nu te superi pe mine, te rog, editezi si tu cand gasesti un ragaz!)

madlen, sa ne mai scrii!

danangie, te rog, da-ne un semn!


Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Ale multumim pentru noul capitol!!!!!!!!!!!
tu cum te mai simti???????
Mav fata cu pretentii...........
Cristina hai ca nu scapi nici azi de galerie:



sau poate a venit deja bebe si de aceea nu mai intri tu pe forum????????
eu azi vin la raport: z26 din 28.de ieri nu ma simt bine deloc.nu pot manca decat fructe si salata........greturi fara ...tb azi a crescut de la 37 la 37.1.........si emotii la greu.........
offff imi fac sperante sa fie bebe............
si caldura ma omoara cu zile..........abia astept sa plec la mare..........macar acolo bate briza..dar in bucuresti e groaznic...............
hai ca v-am ametit de tot cu gandurile mele.......

poze
bebita te asteptam!!!!
in asteptare din 13 decembrie 2000
ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Remaliss-cata bucurie draga mea,cat de mult ma bucur ca esti gravidutza!!Felicitari din tot sufletul pt samburelul din burtika iar de acum sa nu te mai vad nici o secunda trista ca vin cu bata dupa tine si asa iti dau!!Felicitarii!!!am asteptat atat de mult sa ne dea o fata aceasta veste si iata ca ai reusit!!!Numai bine draga mea si sa ai o sarcina usoara si un bebik sanatos!Sper sa ne mai scrii cum esti,cum te vei simti si cum va evolua totul!FElicitariiiiiiiiiiiiiiiiii!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any27_any spune:

Remalis felicitari,iubita!!! sarcina usoara si bebe sanatos.
trebuie sa sarbatorim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Irinabobe-nu iti mai fa griji draga mea si nu te mai gandi la nimik rau ci relaxeaza-te putin...o sa vezi ce repede trece timpul si sunt sigura ca vei numara din nou si iti vom tine pumnii ca de data asta sa fie totul bine!Nici eu nu mai suport spitalele ma apuca panika pentru ca ma gandesc la momentul cand m-am internat si cand am nascut-o pe micuta...e greu..insa mai trebuie sa merg pentru partea a doua a analizelor hormonale si genetice si apoi sper ca numai la controale sa imi vad puisorul mic si sanatos(ce mai visez si eu)
Teo2rina-ma bucur ca rezultatele sunt bune,acum stai si tu linistita...cu greturile sa stii ca nu e o regula,pe mine intradevar m-au tinut pana in saptamana 17,zilnic si ingrozitor,ca deja aveam urme la genunchi de atata stat in genunchi langa toaleta si ieseam mereu cu lacrimi in ochi de la baie atat de rau mi.a fost,dar repet asta nu este o regula asa ca nu iti fa griji,totul e bine de data asta!
Alinuschca-imi pare rau ca ai stres la lucru,sper sa treaca si sa ai si tu timp liber...
Cristina-ana-abia astept sa vad pozele cu tine si bebikul sanatos..eu stiu ca linistita vei fi doar atunci cand iti vei tine copilasul sanatos in brate,abia astept,parca mai ieri ne-ai anuntat ca esti gravi...draga mea eu am uitat scuze ca te intreb din nou dar ce nume ati ales pt printisorul vostru scump?Putina galerie,poate ne aude micutul si se hotaraste sa vina!
Cristy74-cum te mai simti?sper ca nu te doare capul si sper sa iti treaca loviturile cat mai repede,saracuta de tine prin ce ai trecut,eu lesinam acolo de mi se intampla asa ceva...
Pepsi-cat ma bucur cand vad ca ne scrii,foarte putine sunt fetele care ne-au scris si dupa ce au nascut,tu ne-ai scris si cand ai ramas gravida,toata perioada sarcinii(desi ai avut mult stress)si iata ca ne scrii si acum desi esti super ocupata,iti multumesc,esti o fata deosebita cu suflet foarte mare!Of dragul de Dominik prin cate a mai trecut asa de micut si atat de bolnavior,sper sa nu fie nimik grav...cat ma gandesc cat de greu iti este,cred ca e ingrozitor sa iti vezi copilasul bolnavior si cat ai avut de tras si cu alergia lui...esti atat de puternica ma tot intreb de unde ai atata putere(cred ca izvoraste din dragostea pentru sufletelele tale,Dominik si David).as fi vrut sa pot veni sa te ajut putin si sa te odihnesti si tu insa acum nu pot,nu m-ar lasa sotul daca planuim un bebik,as fi venit cu atata placere...sper sa treaca toate si sa te poti bucura pe deplin de viata de mamica,fara atatea griji cate ai acum...am sperat ca ti-a trecut infectia la sani,numai cand ma gandesc cat de dureroasa trebuie sa fie pentru ca sanii sunt atat de sensibili..of sper sa iti treaca ca ma doare sufletul cand stiu cate induri...te pup dulce
L5845-ma bucur sa aud ca esti bine,imi pare rau ca esti atat de ocupata,sa stii ca mi.e dor de tine,sper sa ne scrii cand ai putin timp liber.ai mare grija de tine draga mea!
Mav-Doamne de s-ar adeveri presimtirile tale...nu stiu sa iti descriu ce as simti in momentul in care as vedea testul pozitiv,ceva ce nu poate fi descris in cuvinte...cat de mult si cu cat suflet asteptam acel moment...desi in acelasi timp imi va fii atat de frica...m-au dat lacrimile citind mesajul tau...Doamne ajuta!
Dan-ny-sper sa vii cu vestea cea mare in cateva zile,m.as bucura atat de mult!si sa nu mai uiti de caidul folic pentru ca este foarte important,lasa ca de acum am eu grija sa nu uiti de el
Mcrissa-ce mai faci draguta?au trecut uratii?Ce mai este cu fetita prietenei tale?
Baby-r7-sper din suflet sa ai un samburel in burtika si uratii sa te ocoleasca noua luni de zile,hai ca nu mai ai mult si vei stii.Citesc ca ai greturi,semn bun,iti tin pumnii!!!Si la noi sunt calduri infernale asa m-am saturat,mie nu imi place vara,mai ales cand este atat de cald,eu sunt fana iernii cu zapada multa..
Slimatei-scumpo este normal sa fii ingrijorata si sa simti ceea ce simti,dupa ce ai trecut prin ceea ce ai trecut e imposibil sa stai linistita pana nu iti vei vedea copilasul sanatos in brate,o sa fie bine ai sa vezi,incearca cat poti atunci cand iti vin ganduri negre sa le acoperi cu imagini cu copilasul tau scump in bratele tale,imagineaza-ti cum va fii viata cand vei naste si vei vedea ca vei zambi si pentru cateva momente nu vei mai fii ingrijorat,lasa-te dusa de cateva ori pe zi in aceasta lume frumoasa si ai sa te simti putin mai linistita...este atat de normal sa iti fie frica...daca vrei du-te la un echo pentru linistea ta daca ti-e teama ca nu il simti prea mult miscand,nu sta asa cu griji ca mai mult rau iti faci...bea o gura de apa rece si mangaie-ti burtika mult si ia sa vezi ce va misca puisorul tau...o sa fie bine,ma voi ruga pentru tine!
Joahnna-ce mai faci?Ce face fetita ta scumpa?sper ca esti mai linsitita acum ca amniocenteza si analizele au iesit bune,sa stii ca ma gandesc la tine!
Oana_oana26-ia spune-mi cum te mai simti?stiu ca ti-e greu,ca te trezesti si ai vrea ca totul sa fii fost doar un cosmar,stiu ca te gandesti mereue la ingerasii tai..stiu cat de dureros este...am mai spus intr-un mesaj sa stii ca suntem deosebite ca suntem mamici de ingerasi ca avem acolo sus sufletelele noastre care au grija de noi si care ne vor da putere sa rezistam ca si pana acum...stiu noi am fii vrut sa fie aici langa noi sa ii mangaiem si sa le daruim dragostea noastra enorma de mamica insa Dumnezeu a vrut altfel,nu vom intelege niciodata de ce a vrut asa,de ce ne-a dat aceasta durere cu care sa traim toata viata...o sa treaca cat ai clipi,lunile acestea de asteptare apoi vei incepe sa numeri,sa calculezi perioada fertila si apoi sa ne dai vestea cea mare si sunt sigura ca de data asta va fii totul bine,nu se poate altfel...te imbartisez cu drag!
IreneCam-iti multumesc draguta pentru cuvintele tale...ce frumoasa e povestioara care ai scris-o,minunata....Tu ce mai faci?
Irda-am citit ca a fost ziua Dariei,si eu ii spun ii spun cu intarziere"la multi ani,sa creasca mare si sa fie sanatoasa si cuminte".sper sa te simti mai bine si in curand sa numeri din nou...
Idaira-nu ne-ai mai scris demult,sper ca esti bine,sper ca esti pe undeva pe la soare,relaxare...
Della-unde esti???nu mai stiu nimik de tine....sper din suflet ca ne vei scrie in curand.
Chantal-off nu stiu cum sa te fac sa ne mai scrii...imi spuneai ca ai incercat de patru luni si nu ai ramas gravi...nu stiu daca mai citesti aici dar vreau sa iti spun sa nu iti faci griji,sansele sunt de numai 25% sa ramai gravi dupa patru luni...hai capul sus te rog eu...sper ca ne vei scrie in curand,nu vreau sa renunti,vreau sa lupti in continuare ca pana acum,e greu dar nu avem ce face!Daca te lasi asa te vei distruge rau si nu vreau sa te las pentru ca esti o fata buna,hai te rog eu revin-o aici scrie-ne sa stim ce mai faci!Nu stiu cum sa dau de tine,te rog frumos scrie-ne!
Äle-multumim de noul capitol,sper sa fie numai vesti bune de acum aici!Profit de ocazia(ca rar te prinde omul pe aici)sa te intreb ce mai faci,cum te mai simti...stiu ca iti venise uratii acum cum esti?
Madlen-imi pare rau ca ai trecut prin atatea...de foarte multe ori ma intreb de ce ne da Dumnezeu aceste incercari,de ce cele care ne dorim mai mult ca orice pe lumea asta un copilas sanatos,ne chinuim atat...sper sa te putem ajuta sa nu te lasi doborata niciodata in ciuda incercarilor.Cand citesc cat te-ai chinuit si tu...offff...multa putere iti doresc!!
LauraIoana-ma tot uit la semnatura ta si ma gandesc cat te.ai chinuit si tu sa ramai gravi...esti o luptatoare!Ma bucur mult ca totul este bine,sa ai in continuare o sarcina usoara si astept poze cu burtika.Mersi ca te gandesti la mine!
Mirela-sper ca vei veni de la mare cu o veste minunata,mi-este deja dor de tine!Distractie placuta!!
Any27-any-ce mai faci?
Ileana marius-ce face puisorul tau Mriaoluca?e cuminte?tu cum mai esti?cum e viata cu un sufletel scump?
Ladymina-ce mai faci?Sper ca esti bine!
Pupici dulci la toate fetele!
Despre mine ce sa va spun...ma lupt si eu cu caldurile infernale ca si voi...saptamana viitoare merg la doctor,sper ca analizele hormonale sa fie bune si cele genetice bineinteles...sper sa ajung si eu sa va dau o veste minunata in curand.Oare gresesc ca imi doresc extrem de mult?Pentru ca imi doresc exagerat de mult,imi tresara inima numai la acest gand...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any27_any spune:

Salutare!Eu ma topesc de caldura.Abia astept sa intru in concediu,mergem la munte poate e mai racoare.In rest incerc sa gandesc pozitiv(desi e destul de greu uneori) si sa sper ca intr-o zi vom avea si noi un puiut langa noi.
Fetelor nu va stresati.Cu siguranta vor aparea cele doua liniute cand nici nu va veti astepta.Eu va doresc sa va impliniti visul cat mai repede.Eu alte noutati nu am,in schimb l citesc pe ale voastre.
Va pup

Mergi la inceput