Mamici de ianuarie - februarie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Micsunea, nici eu n-am pus nici un KG in plus, dar burtica creste-creste, eu de cateva sapt. bune mi-am luat pantaloni mai mari cu un nr.(deocamdata)si cu talia joasa, ca sa nu-mi supere burtica. Pantalonii de gravide sunt aici doar pt. burtici mari si eu nu sunt chiar asa mare. Nici eu nu port fusta ca si aici e racoare.
Iar in legatura cu hemoroizii, si pe mine ma intereseaza, am si eu unul, extern, aparut acuma in sarcina. Azi am simtit putin discomfort, dar pana acum nu m-a deranjat. Nici eu n-as vrea sa ajung la operatie. Sotul meu are de ceva timp, si se da cu creme speciale si a luat niste pastilute si nu-i trece (ai lui sunt interni), si tot la operatie ajunge, doar ca o s-o faca cu laser, cred, daca isi gaseste dr. timp si pt. el in perioada noastra de vacanta. Recuperarea se face mai repede decat dupa operatia clasica.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 16+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Buna, fetelor,am lipsit doua zile si vad ca ati scris nu gluma!!!!



Uite ca sa va fac pofta de mare http://family.webshots.com/photo/2898278850065968642mbHfHI

Luni voi merge sa imi iau rezultatul la analize, sa imi tineti pumnii sa iasa bine mai ales rubeolla, toxo si urocultura!!!!


Pupici,
Angelique 17+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori




Ce bine arati in costumul de baie. Aproape nici nu ti se vede burtica. De fapt nici in celelalte poze nu prea se vede. Cum ai tu burtica acum asa o aveam eu inainte de a ramane insarcinata, dupa ce mancam.
Analizele le repeti? sau le faci pt.prima oara?



Mari 12+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mari, esti draguta, si sotulmeu s-a plans azi tot de faptul ca nu se vede burtica, a spus ca el ar vrea sa fie burtica maaaare, maaaare, oricum l-am linistit, i-am spus ca atunci cand o sa inceapa sa creasca nu o sa mai opreasca, pentru ca din saptamana a 17 bb isi dubleaza greutatea de la o saptamana la alta si atunci sa vezi burtici frumoase!!!

Toxo si rubeolla le repet, le-am facut cu o luna inainte sa raman insarcinata si nu am imunitate la ele, de aceea imi e si teama.

Pupici,
Angelique 17+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Buna zuzici,
Mi-a fost tare dor de voi in timpul acesta in care a avut probleme comp' si nu am putut intra sa va citesc/scriu etc.
S-a rezolvat insa intre timp iar acum, sunt tare bucuroasa sa fiu din nou in mijlocul vostru.
Ma bucur deasemeni sa vad ca sunteti bine cu puisorii din burtici!
Ce bine si frumos este!
Ma rog sa o tinem tot asa, sa ajungem cu bine la termen, sa nastem copilasii mult asteptati, si sa-i putem tine fericite in brate la sfarsitul celor 9-a luni de sarcina.Va pe toate.
Noi tocmai am incheiat sapt'17 si pasim in s18 fericiti.
Puisorul nostru este ceva mai marisor acum iar, miscarile pe zi ce trece ii sunt, tot mai puternice si dese.
Saptamana viitoate avem programare la si abia asteptam sa-i ascultam din nou inimioara,sa-l/o vedem etc.

Gugule' - felicitari pentru fetita!Sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii pe calea vietii.
Angeli' - cum mai esti tu?!Cum te mai simti?!

Poze - Recente BB#3 & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna zuze dragute, am lipsit si eu astazi si ati scris nu gluma

Gratiela felicitari pentru bebelina

Am fost si eu azi la eco, si nu imi venea sa cred cum bebele la 9 sapt are manute, picioruse, mi-a dat si pozica cu el cum se vede capsorul...dr a fost tare haios, zice 'daca il suparam un pic poate si misca'..si a mai invartit un pic sonda si a inceput bebe sa isi plimbe manutele si piciorusele, incepusem sa plang acolo pe scaun, a fost tare frumos. In rest mai mi-a dat 4 fiole de pregnyl sa fac si sa ma programez la Iosup pt morfo dar eu deja ma programasem.

Angelique ti-am vazut si eu pozicile, ce bine arati, se vede un pic burtica dar numai in anumite poze

Va pup si va doresc un weekend placut!

Alexia si minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Angeli' - ti-am vazut si eu pozele!Frumos!
Burtica,abia de acum va incepe sa se rotunjeasca.In urmatoarele saptamani/luni sa ne tinem!
O sa creasca suficient incat vom putea participa (daca dorim) chiar si la ACEST concurs.


Poze - Recente BB#3 & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Gratiela - Felicitari pentru fetita!!!sa fie sanatoasa, frumoasa, norocoasa si tu mamica ei fericita!

Irlandeza - eu si la Ana am avut si acum am burtica ascutita, mai toata lumea prezicea baiat...si e fetita!

si WE placut!!!!

Natalia 17+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Gina , bineinteles ca vom participa la acel concurs, nU??? Pana pe 12 septembrie avem timp "sa mai crestem"!

Natalia, ce frumoasa ai fost cu burtica mare!!! Neaparat sa trimiti pozele la concurs!!!

Multumesc mult pt aprecierile legate de poze, sunteti dragute

Pupici,
Angelique 17+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Gina , bineinteles ca vom participa la acel concurs, nU??? Pana pe 12 septembrie avem timp "sa mai crestem"!

Multumesc mult pt aprecierile legate de poze, sunteti dragute

Pupici,
Angelique 17+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori



Hehehhhh...iote dom'le la fata 'ista nu ma crede!!!
Razi tu razi da' vezi cum faci sa apari pe acolo ca' ai stofa de concurs.


Poze - Recente BB#3 & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Multumesc mult pentru urari!
Fetelor, de cateva zile poftesc la lapte cu taitei lati...tocmai ce i-am papat! Am pofte stranii...vreau fructe multe: struguri, pepene, piersici, mere, prune...nu poftesc la fructe uscate. Uneori mi se face de supa sau bors...ciudat, nu?!
Voi ce faceti toata ziulica?! Mie mi s-a teshit bombonul de atata stat in pat cu ochii in tv sau calculator...incerc sa citesc dar nu tine cu culturalizarea pt ca ma loveste somnul...Vreau la mare, la un hotel bun unde sa am piscina cu apa de 29 grade, un sezlong si o umbrela si sa beau relaxata un coctail fara alcool...

11+

Mergi la inceput