Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

felicitari mamicilor care-si tin puiutii in brate!
in alta ordine de idei va pup pe toate,eu nu stiu cum fac dar nu prea mai apuc sa intru pe DC
bulina mea are azi 3,500 kg,mi-a luat 400 g intr-o saptamana.se revarsa clisutza pe ea.e ca un dop,toata ziua o dragalesc si-mi vine sa o mananc.
cu colicii am citit toate parerile,dar la mine sunt colici pe fata.se strange si se roseste de durere,tipa uneori.e schimbata e mancata,nu e cald.plus ca o vad cum se linisteste dupa ce reuseste sa traga un partz sau sa faca kk.oricum inainte de kk e durere mi se rupe sufletul....acum ii mai dau si bonisan si parca trage partzul mai cu spor,nu-l mai mosmoneste atat.eu si stiu de la ce face,mananca ca hupita,si daca ii dau la o ora tot asa mananca repede si trage aer si ma dispera.ragaie dupa dar nu cred ca scoate tot aerul,tot mai apuca sa ajunga in intestin.dar acum cu infacolul si bonisan parca am gasit echilibrul,adica noaptea trecuta am dormit cat de cat.asta e,nici nu-mi fac probleme,stiam ca pot sa apara,doar am bb,ce vroiam sa dorm 9 ore pe noapte?


alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Eu am iauzit ca este mai bun uleiul Sanosan pt bebe.
A fost vreuna dintre voi la dr. Ciprian Cristescu de la Giulesti?
Dr. mea e plecata in intervalul 30.07- 06.08. si m-a trimis la el daca intervine ceva. Eu sper ca nu pt ca DPN ar fi undeva intre 14 si 20 august.

35+
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Jadi eu am dat 100 pe trusa iar la anestezist vreau sa dau max. 1 mil ( poate scap cu 50 ron)

dar de cat timp plange piticu'?

Nici mie nu imi plac uleiurile din comert, speciale pt bb, au parfumul prea tare, nu imi plac deloc.Uleiul simplu fiert e mult mai bun.

Mamii, dar d c il dai cu pudra daca tot i se deshuameaza pielea?Pudra usuca mai tare!si pune soacra la locul ei, fii ferma de la inceput si pastreaza-ti barierele!



Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ilenuta tare as vrea sa ma pot impune dar pica totul in capul lui iubi! Nu stiu ce sa ma mai fac efectiv am icnercat sa raspund frumos sa mai stramb din nas dar nu merge nimic.. de raspuns nici nu ma gandesc sa ii raspund in vr.un fel ca sare casa in aer...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu pt bebe am luat ulei de la Nivea, si l-am incercat si eu pana vine ea. Face pielea foarte frumoasa si nu este exagerat de parfumat. Acum sa vedem cum reactioneaza si domnishoara mea la el. Sper sa nu faca "fitze".

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Cu parere de rau sunt nevoita sa va spun la revedere pt o perioada nedeterminata de timp .Ne mutam la casa si trebuie sa duc acolo calculatorul .Va urez tuturor nastere usoara , copilasi sanatosi ,crestere usoara si fara depresii postnatale .

Sper sa revin pe forum cit mai curind .Va pup pe toate si va voi simti lipsa .

Gata ,trebuie sa string pc-ul

Pe curind.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Neata!
Felicitari Otilia pentru bb Laurentiu! Sa fie sanatos si mancacios si tu sa te refaci repede!
Eu azi ma duc in sfarsit la medic!!! Abia astept sa-mi vad printesa!! Si in plus o sa o vad mai mult timp pentru ca e a 3-a ecigrafie oficiala (aici sunt doar 3 eco recomandate, in rest daca medicul are ecograf poate vezi mai multe daca nu..)! Si in plus am facut si eu 34 de saptamani!! Parca vad luminita de la capatul tunelului!!
Apropo de uleiuri, creme , pudre! Eu am cumparat un lapte de corp pt bb de la Mustela si o crema pentru fund din aceeasi gama! Care e diferenta intre lapte de corp si ulei? Care e mai bun?
Alina.a Felicitari pentru grasunica!
Mamii tot respectul pentru rabdarea cu soacra!! Eu cred ca daca as sta cu a mea (si stiu sigur ca are tot felul de ideei invechite cu privire la bb) as capia de nervi!!


MADA 34+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Felicitari Otilia! Sa va traiasca Laurentiu, sa fie sanatos si norocos!

Anto, nu mai zici nimic? Cred ca esti foarte ocupata. Cum stai cu planurile pentru mersul la mare in septembrie?

Am spalat si eu primele 3 masini cu haine de bb; mai vine si maica-mea cu un sac duminica, nu stiu ce o sa facem cu ele, le pastrez pentru prieteni, poate-poate se hotarasc sa faca copii.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

astept sa vina mama maine poate se mai calmeaza apele nusu cata rabdare o sa mai am sunt cu nervii la pamant!efectiv!Dar oricum ce shtiu eu ca sunt mica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Mamii eu pot sa iti dau sfaturi din experienta pentru ca socrii mei nu mai sunt .

Dar eu spun ca tu si bb sunteti pe primul loc, daca tu esti stresata si bb e stresat, iubi al tau trebuie sa inteleaga si sa ia masuri.Daca ii spui ca vrei sa te ocupi singura de bb si o rogi sa iasa din camera? cum crezi ca reactioneaza?Socrii tai sunt italieni sau romani?- dar nu stiu daca conteaza ca tot din ginta latina fac parte

Apropo de cum sa iti educi socrii , mi-a placut de Luna care nici nu le-a deschis cand au venit neanuntati la ea in vizita!




Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput