Epilatul cu ceara in timpul sarcinii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

stati fetelor ca eu m-am pierdut pe drum... despre ce fel de lama din spital este vorba!

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by OanaAlina

stati fetelor ca eu m-am pierdut pe drum... despre ce fel de lama din spital este vorba!




Hihi, pai la internare in maternitate, te rad alea acolo, sa fie zona fara par, conform "regulamentului". Si iti dai seama ca te rad cum le vine lor, cu lama lor (care nici macar nu stii daca e de unica folosinta), am auzit de cazuri cind te taie si te face varza. E mult mai bine sa vii gata pregatita de acasa.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

azi-noapte bebe nu a fost agitat! a dormit ca de obicei toata noaptea! apoi dupa ce mi-ati spus claaaar ca voi continua epilatul cu ceara ca doar nu o sa ma las taiata pe acolo pe peste tot!
pupici!

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

oana alina, si eu te sfatuiesc sa te epilezi in continuare cu incredere. si cu ceara. :-) cred ca e nevoie de mai mult decat de o simpla durere provocata de smulgerea unor fire de par ca sa se declanseze contractiile.
costeticiana mi-a explicat ca singurele zone unde e bine sa se evite epilatul cu ceara calda in timpul sarcinii sunt abdomenul si sanii. dar cred ca nu sunt multe fete care au nevoie de asa.

pup si bafta!
irina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu toata sarcina m-am epilat cu ceara si nu am patit nimic. ultima data m-am epilat cu o saptamana inainte de nastere si nu am avut contractii. iar de nascut, tot la nastere provocata am ajuns.

cand m-am internat in spital, m-am dus cu bic de acasa, ca tot au trebuit sa ma retuseze putin, si nu m-a taiat. chiar dr. mi-a spus sa am la mine lama, ca decat sa ma fac acasa si sa ma tai, mai bine ma fac la spital.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Monique, sint curioasa, despre ce retusari poate fi vorba dupa o saptamina de la epilat cu ceara?

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Balbina dr asa i-a spus infirmierei sa ma retuseze. probabil au aparut careva fire mici.
oricum s-a folosit lama mea, iar apoi m-au dezinfectat cu betadina.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

pai eu mor de frica de pe acum! sper sa nu ma macelareasca pe acolo! siguuuur o sa ma duc la epilat inainte ca nu vreau sa mai am si stresul cu rasul inainte de nastere!


OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

nu te macelareste nimeni. Infirmierele care faca asta au suficienta experienta. Si nu peste tot se face asta depinde de cat de jos esti epilata, la mine de exemplu operatia este foarte foarte jos si de aia a fost nevoie sa ma mai rada. Aveam la mine un Bic si totul a fost super rapid si ok.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

de cand ma stiu m am epilat cu ceara peste tot, de tot. inclusiv toata sarcina, pana cu 3 zile inainte de nastere(indusa). si dupa. pt mine nu a fost nici un disconfort niciodata, pot spune ca ma relaxez teribil cand ma duc la epilat. daca pt tine e ceva in neregula, nu o mai fa. cred ca depinde de fiecare.

diana si david 03.12.06
www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru Sonia


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput