despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 99

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

buna
eu.....inca nu am nascut - intentionez sa nasc in februarie 2008
(atunci e termenul) voi naste la euroclinic - cu dr constantin roxana
ideea e ca nu am auzit nimic despre ea - nimic, nimic - nici de rau nici de bine
ea ca doctor e super - pe langa faptul ca e o buna profesionista - se si intereseaza de pacient (spaga este exclusa la ea - nici nu incape in discutie)
..totusi va rog - daca stiti ceva - orice spuneti-mi
stiu ca e un spital cu renume euroclinic - insa pana cand nu trec prin nastere cu bine - nu ma pot linisti - vreau sa stiu ce ma asteapta -
multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensuelle spune:

Andreea 29 tu ai solicitat relatii despre dr.SECARA, dar nu precizezi ce anume vrei sa afli despre acest medic.Despre spital iti pot spune ca este ok.de la curatenie la disciplina,depinde si de tine cum te prezinti si ce iti doresti.Eu am fost internata acolo si am fost impresionata de asistenta primita din partea asistentelor cat si a medicului DAN SECARA pt. care am toata consideratia si aprecierea .Opiniile sunt diferite dar pe mine personal m-a asistat de fiecare data cu profesionalism si seriozitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elllena spune:

eu am nascut in luna iulie pe 21 2007 la spitalul sf pantelimon cu o doctorita de vro 30 de ani rezidenta fiind la prima nastere fff greu prea putina experienta dar intrun final mai mult am nascut cu moasa decat cu doctora dar in final am nascut o fetita de 3800 si 53 de cm si am fost ff bucuroasa ca fetita era santoasa tun dar eu abia mai puteam sa vb....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

buna ziua tuturor.
eu am nascut acum 2 saptamani si o zi la spitalul polizu cu doctorul gabriel lemnete.marturisesc faptul ca mi-a fost foarte frica de nastere dar datorita doctorului si echipei sale am reusit sa trec peste teama mea si sa aduc pe lume un baietel minunat;mai bine zis sa aducem ptr ca fara ei nu as fi reusit nimic.
am avut parte de un travaliu lung si greu 11 ore de marti seara de la ora 10 pana miercuri dimineata la ora 9 cand am si nascut.
la mine nasterea a fost provocata datorita unei placente cam dificile sicum eram si la prima nastere nu a fost foarte usor pana sa imi tin copilul in brate insa acum.....am uitat.
ceea ce nu am uitat insa este felul in care s-au comportat atat doctorul meu cat si cele 2 asistente si moasa care l-au secundat.
chiar daca este un doctor oarecum controversat eu nu am decat cuvinte de lauda despre doctorul lemnete,un medic in care am avut incredere din prima zi si care nu m-a dezamagit,un profesionist adevarat si un optimist fara pereche.daca m-as hotara sa mia am un copil tot cu doctorul lemnete l-as naste si cu asta am spus tot.
cat despre asistente si moasa marturisesc faptul ca nu le-am dat nimic inainte ptr ca nu mai eram in stare nici sa respir corect,cu toate astea insa s-au comportat foarte frumos,m-au ajutat si m-au sustinut cand eram prea obosita ptr a mai asculta indicatiile lor.
insa dupa nastere au primit atat cat am considerat ca trebuie.
desprespital.....tipic ptr spitalele din romania,dupa nastere am stat la o rezerva destul de curata cu baie in camera.
asitentele asa si asa.eu am dat cate ceva la cam toate asistentele ptr ca asa le-am impulsionat sa se ocupe mai atent de mine si mai ales decopil.nu are rost sa discutam despre subiectul spaga ptr ca este deja ceva normal in spitalele noastre;anormalul a devenit normal si invers,dar asta este.
cam asta am avut de spus despre spitalul polizu si doctorul cu care am nascut eu.onota 7 cu indulgenta ptr spital si un 10 cu felicitari ptr doctorul gabriel lemnete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

Eu am nascut la Odobescu in Timisoara. sala de nasteri impecabila dar sala de travaliu...groaznica. 4 paturi, cearsafuri patate cu sange, gandaci de bucatarie.
Ce-i drept si doctorii se poarta frumos doar daca cotizezi, dar pe ei ii inteleg, salariile sunt de mizerie.E bine ca am trecut cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Am nascut la Giulesti. Spitalul destul de jalnic. Medicul meu exceptional. Personalul destul de ok, cu una doua exceptii. Pe ansamblu mi-a placut, mai putin ca mobila nu era noua, ca se facea curat dar nui se pastra (asta era vina mamicilor), ca se primeau vizite la salonul de nou nascuti si cand noi alaptam intrau mini-clanuri de colorati cu bocancii si hainele de pe strada.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manusha spune:

Buna fetelor,
acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata :)..ne-am bucurat foarte tare.
Vreau sa nasc la Giulesti cu Dl Doctor Ion Ionut. Am fost la dl dr. si m-a luat in evidenta - cu data probabila de nastere pe 29 iulie. Dar la ecografie mi-a spus pentru ca am ciclu la 35 zile data de nastere se muta cu o saptamana, adica pe 6-7 iulie. Dar din pacate in iulie dl.dr. este in concediu si nu ma poate asista :((.
Ma gandesc sa-i propun sa-mi provoace nasterea la sfarsitul lunii iunie. Ce spuneti?Ati facut asa ceva? Imi este un pic frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Manusha, nu prea inteleg, de la 29 iulie, la 6-7 iulie e mai mult de o saptamana. Cand afli exact care este varsta sarcinii, la eco morfologica, poti discuta cu dl dr. sa declansati nasterea. Asta se poate face de la saptamana 38 de sarcina. Eu asa am procedat la ambele sarcini: la fetita am declansat la 39 de saptamani, ca veneau sarbatorile si imi era frica sa nu nasc cand nu e medicul meu, iar la baietel la 38 de saptamani. Vorbeste cu dl dr, dar sa stii ca pana nu face sarcina 38 de saptamani nu poate sa declanseze.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Fetelor, dar de CARITAS chiar nu stie nimeni nimic?
Dati-ne si noua niste detalii ca ne apropiem de termen si chiar vreau sa stiu cate ceva...............
Mersi

Miky 32+ cu Luca Gabriel
http://bd.lilypie.com/OPcdp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

manusha, dupa cum se prezinta situatia in clipa asta, si eu voi avea parte de o nastere provocata pentru a-l prinde pe medicul meu in tara (ar urma sa plece exact cand am DPN-ul). nu e cazul sa iti faci griji. conteaza f mult sa stii ca ajungi pe mainile medicului pe care il doresti si in care ai incredere.
oricum, mai ai mult pana la acel moment si nu poti anticipa cum o sa evolueze bebelusul. DPN-ul se poate modifica din nou. dar cu rabdare le rezlvi pe toate.
mula bafta!

irina 32 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput