despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 97

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Poiana Nicolae la Polizu.

Roli 23+ si mamica lui Marc (9 iunie 2006)

http://www.helpsonia.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebec07 spune:

quote:
Originally posted by Flr

tot citesc cu disperare despre spitale si dr care ne asista,caut sa-mi mai linistesc un pic emotiile pt ca m-au cam apucat de spitale ce sa zic oricare ar fi el nici unul nu este mai deosebit decat altul dar am o mare ingrijorare medicul meu dragut si de care sunt ff multumita constat ca nu prea este mentionat pe aici asa ca va rog din suflet sa ma ajutati sa- mi potolesc un pic nelinistile,il chiama dr IONESCU CRINGU,de la sf Pantelimon si nu am spus am 29* de sapt poooop




Sunt convinsa ca-i prea tarziu pentru tine(probabil ai nascut), dar raspund pentru alte viitoare mamici.
Eu am nascut cu Dl. Dr. Crangu Ionescu in august 2005.
Am avut o sarcina usoara, fara mari probleme.Probleme a ridicat, in schimb, nasterea.La 41 de saptamani, dupa un travaliu de 14 ore(m-am incapatanat sa nasc normal)a trebuit sa intru in cezariana.O cezariana bine facuta, fara probleme, chiar si toaleta mi-o facea el.
Dl. Dr. a venit la 9 seara, si s-a comportat ca un profesionist.
Si pe toata durata sarcinii si la nastere...
in unele situatii, cand e depasit, recunoaste si te indruma catre alti medici.Exemplu : am probleme la sani(noduli)i-am expus problema si m-a trimis catre un medic care se pricepe la ecografii mamare, el nu se pricepe.Asta apreciez la el, faptul ca, recunoaste unde nu poate,nu stie...
Si n-a luat pielea de pe mine.Acum 2 ani i-am dat, ca am vrut eu, 7 mil pt nastere.
Acum cantariti si voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna

Eu am nascu cu doctorita Popa Mirela. Este o super doctorita si un om deosebit.. Eu am avut o sarcina cu probleme insa cu ajutorul dansei am reusit sa am un copil superb...Este un om pe care il poti suna oricand pt probleme.. care se preocupa si careia chiar ii pasa.

O recomand cu mare drag.

saluatari la burtici si la mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milenna27 spune:

Sunt noua pe acest forum si as dori sa ma ajutati cu o informatie. Vreau sa nasc prin cezariana si am ales sa merg la D-na Dr. Vasiliu Cristina - Municipal; problema este ca am stabilit o prima intalnire pentru saptamana viitoare si nu stiu cum va reactiona cand ii voi spune ca vreau sa nasc prin cezariana si intr-o anumita zi...stie cineva daca accepta acest lucru? Sau cunoasteti alt doctor din Bucuresti care este deschis fata de aceasta problema? Multumesc anticipat tuturor celor care imi raspund la intrebari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hello!

Eu am postat aceasta intrebare si la Maternitatea Giulesti II, dar se pare ca nu a vazut-o nimeni... Vad ca aici e ceva mai multa acivitate... Poate s-o gasi careva sa ma "lumineze" si pe mine.
Eu o sa nasc la Maternitatea Giulesti la dl. dr. Sami Salama... Mi s-a parut cam dubios faptul ca nu are garzi, ca nu stie nimeni cum sa dau de el - am dat telefon sa ma programez si mi s-a spus ca nu se poate, ca nu are un program fix , "mai treceti si dv. pe aici zilele astea" . In rest, tipul mi s-a parut super de treaba in sensul ca, asa cum am mai spus si la sub. Maternitatea Giulesti II, eu am ajuns acolo fara niciun chior in buzunar ca am dat $ pe prostioare si nu stiam ca la Giulesti costa echo (am mai avut vreo 2 medici gine inaintea lui - unul la Militar, dar mi-a spus ca nu pot naste cu el, altul la Municipal dar era rezident si am zis lasa si avand in vedere ca eram inscrisa la ei echo erau gratuite). Drept urmare, a vorbit el (dr. Sami) cu echografistul si m-a bagat asa... Si inaintea unei cozi infernale... . Stie cineva mai multe detalii? In afara de faptul ca e generos... E profesionist? Multumesc!

22+ cu baby neidentificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Mitsu-bishu,

Cred ca nu ai primit un raspuns pt ca fetele nu stiu ce sa-ti spuna. Am cautat pe forum si nu am gasit nimic despre el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

milena activeaza-ti PM si iti raspund eu

dar am si eu o curiozitate - de ce vrei intr-o anumita zi?
ca nu mereu iese cum programezi


oricum spitalul l-ai ales bine, e pe locul 1 la cezariene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarada spune:

quote:
Originally posted by mrl_dumitriu

Buna,fetelor!
Sunt la prima nastere si ma apropii de sap.36 si din cate mi-a zis dr.voi naste luna asta(in 2-3sap.)din cauza unor probleme,prin cezariana.Va rog,daca stiti ceva de dr.Monica Cirstoiu de la Municipal,sa-mi spuneti si mie.Cum s-a desfasurat nasterea,care sunt preturile(aprox.)si care sunt conditiile actuale in acest spital.Sunt foarte speriata de cezariana,de anestezie,de ace in general.Orice informatie este bine-venita.
Va multumesc frumos,Mirela si bebelusa ei din burtica!



Buna Mirela,
Si eu sunt tot la dr. Cirstiu Monica de la Municipal. Eu am 27 de sapt acum si as vrea si eu date suplimentare despre nasterea ta. Cum a fost in spital, cum a fost ingrijit bb?

Sper ca totul adecurs f bine pt ca si mie mi-a recomndat tot cezariana.

Multa sanatate
Oana si bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Iubu77, si eu o sa nasc la Medlife cu doctorita Mirela Popa in februarie 2008. Poti sa-mi spui mai multe despre cum decurge nasterea cu dansa ? ( e vorba de cezariana in cazul meu).

CLAU 17+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by miniblu

Stie cineva nr. de tel. al dr. M. Iliescu?
Vreua sa-mi fac o programare, am auzit numai lucruri bune depsre Domnia sa.
Multumesc



mini blu, in legatura cu dr. marian iliescu te pot ajuta cu nr de la cabinet (unde in gasesti luni si joi): 318.64.69. daca iti activezi PM, iti trimit mesaj privat cu inca un nr.

multa bafta!

irina 25+
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

http://bd.lilypie.com/APump3.png

Mergi la inceput