despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 92

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinka spune:

Catalina, daca mai ai nr. de telefon al dr. Radoi , te rog sa mi-l dai si mie. Mersik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Si eu tot la Caritas. Ne da si noua cineva detalii?
La ce doctor esti, mari?

15+

quote:
Originally posted by mari76

Buna,fetelor.
Sunt la prima sarcina si sunt in saptamana a-36a.Voi naste la Spitalul Caritas,deoarece acolo este dr. mea.Poate sa-mi dea cineva detalii despre Spital? Daca stie cineva cum sunt rezervele, care este pretul, pt.ca am auzit diferite pareri. Nu stiu inca daca voi naste prin cezariana sau normal. Cat se da la nastere, la anestezit, etc.Merci mult.

mari



Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi3b spune:

Sunt multe raspunsuri la aceasta intrebare, dar nici unul ca al meu. EU AM NASCUT AMBII COPII IN APA, ASISTATA DE DR. BAIULESCU CRISTIAN, LA SPIT. DIN RUPEA.
Ca si conditii materiale a fost bine ca era curat, in rest toate vechi...
Pe mine nu m-a interesat partea materiala ci cea spirituala. Dr. e un profesionist bun iar ca om e liber, ferm si vizionar.
Am stat in apa, am ascultat muzica preferata, dr. a fost f. linistit, glumet iar sotul meu a asistat si a taiat cordonul copiilor.
Am stat apoi cu copilul singura in salon si am facut ce am crezut eu de cuviinta.Nu m-a stresat nimeni cu program de alaptare, de somn, de schimbat. Puiutul a fost cel care a decis ce si cand are nevoie si a fost foarte firesc totul, natural si fara frustrari pentru copil sau pentru mine.

Va doresc si voua, viitoare mamici si viitori pamanteni sa aveti parte de o nastere ca-n povesti, plina de pace, armonie si bucurii!

Cornelia, Brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Stiu ca sunt multe paciente ale dr. Radoi active pe DC. Va rog sa-mi spuneti si mie daca dr Radoi recurge la provocarea nasterii dupa implinirea termenului de 40 sapt sau asteapta declansarea nasterii in mod natural? Si daca nu sunt alte indicatii pentru cezariana, de la ce greutate estimata a copilului considera dr necesara alegerea cezarienei in locul nasterii naturale? Mentionez ca prima alegere a dr in acord cu mine este nasterea naturala, dar bebelusul meu tot creste si as vrea sa stiu la ce ma astept in urmatoarele zile/sapt.

Anca, 40s Andrei Cristian
burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

Buna fetelor,
O cunoaste cineva pe d-na dr Cirstoiu Monica de la Municipal? Sunt pacienta dansei, trebuie sa nasc la inceputul lui august si as fi vrut sa stiu mai multe despre cum se comporta la nastere.
Multumesc

burtika 30+ Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgainennis spune:

Salut!

Am nascut sambata trecuta la Cantacuzino cu ajutorul anesteziei epidurale o fetita de 4 kg!

A fost excelent! Conditii foarte bune pt persoanele care stau in rezerva (eu am stat in rezerva de 2 paturi dar nu am platit nimic pt asta, pur si simplu am spus ca asta vreau daca se poate moaselor cu care am nascut!)

Moasele de la sala de travaliu si de nasteri au fost excelente! Adevarate profesioniste. Multumesc Doamnei Claudia si Doamnei Cristina!

Este un mit fals cu politica spitalului in privinta cezarienelor! Ele se fac atunci cand este nevoie, dar nu este incurajata aceasta optiune pt persoanele care o doresc dar nu au nevoie de ea. Eu va incurajez sa nasteti normal. Sunt inziua a 5-a dupa nastere si deja stau in fund in ciuda cusaturilor si taieturii. Laptele a venit din prima zi.

Spitalul este foarte curat chiar daca nu toate merg unse (dusuri, chiuvete). Asistentele de la copii sunt si bune si rele. Cele tinere sunt excelente. Cele batrane sunt ciubucare si incapabile.

Sa stiti ca atunci cand sunteti intrebata " Nu vrei sa lasi bebeul la noi in seara asta sa te odihnesti?" inseamna de fapt lasa-l sa planga la noi, tu dormi....ca nu apuca sa il ingrijeasca la timp, asha ca luati-va bebeii in rezerva cu voi, chiar daca plange si doar intrebati ce sa faceti, nu-l lasati la asistente. Fetita mea avea gaze din prima zi dupa masa si se chinuia si am facut scandal, si pana nu a venit medicul neonatolog nu m-am oprit, ca de la asistentele alea numai aberatii scoteam.

Fetele care va fac toaleta sunt niste bomboane. pt 50 mii va face toaleta de cate ori vreti voi (pt mine era o senzatie grozava, si o faceam de 7 ori pe zi). Sa le intrebati tot pe ele ce sa faceti cand veniti acasa ca sa va ingrijiti bine.

In general aflati o gramada de lucruri daca intrebati, nimeni nu va explica multe dar e totusi ok. Mancarea e asha si asha, dar se gaseste ceva bun la fiecare masa.

Sa aveti o nastere usoara si frumoasa!


X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancahc spune:

Buna seara tuturor. Sunt viitoare mammica a galuscutei noastre azi in varsta de 5 luni de viata intrauterina.

Imi puteti recomanda 1-2 medici buni pe care ii cunoasteti de la Spitalul Universitar?

Trebuie sa nasc in Octombrie si doctora mea de la Centrul Medical Unirea este insarcinata in aceeasi luna cu mine :) Am mare incredere in experientele voastre.

Va multumesc,
anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malivina25 spune:

Va rog sa imi spuna si mie cineva daca a nascut cu dr.Khaled Machfouz de la spitalul Filantropia.Ce puteti spune despre dinsul si desigur daca se poate si un pret la toata treaba asta.Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neagucamelia spune:

cine imi poate spune si mie de dr Horhoianu de la Municipal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculici spune:

Ti-o recomand din tot sufletul pe doamna doctor Nicolicea Victoria Eu urmeaza sa nasc cu dansa la jumatatea lunii august E un doctor excelent si un om cu suflet Eu am deplina incredere in ea


quote:
Originally posted by ancahc

Buna seara tuturor. Sunt viitoare mammica a galuscutei noastre azi in varsta de 5 luni de viata intrauterina.

Imi puteti recomanda 1-2 medici buni pe care ii cunoasteti de la Spitalul Universitar?

Trebuie sa nasc in Octombrie si doctora mea de la Centrul Medical Unirea este insarcinata in aceeasi luna cu mine :) Am mare incredere in experientele voastre.

Va multumesc,
anca



30+

Mergi la inceput