despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 90

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonuta spune:

Eu am nascut in ajun de Revelion la Polizu. Pana sa "cotizez" pentru bunastarea cadrelor medicale am fost tratata foarte prost. Rezidentul de garda, doc. Samfira a tipat la mine pentru ca "am avut indrazneala" sa ma vaiet iar asistentele au fost ca si invizibile. Singurul calmant pe care mi l-au facut a fost un amarat de NO-spa. Ca sa nu mai spun ca pe la 6 dimineata o asistenta "binevoitoare" a venit sa-mi spuna sa nu mai fac galagie ca sunt persoane care vor sa se odihneasca si le deranjez. Va imaginati ca era vorba de personalul de garda si nu de celelalte 3 gravidute care erau in travaliu. Spre nefericirea mea m-a asistat la nastere doctorita care mi-a urmarit si sarcina -doctorita Oana Toader. Nu inteleg de ce a venit. Daca era ocupata si nu avea chef ar fi trebuit sa stea acasa! A aparut pe la 10,30 si a spus din prima ca ea la ora 13,00 trebuie sa plece pentru ca are o intalnire foarte importanta. Eu eram inebunita de durere iar ea nu numai ca nu m-a incurajat deloc dar m-a si certat ca fac prea multa galagie si nu mai vreau sa nasc odata. Ulerior am aflat ca durerile cumplite le-am avut deoarece la 8,30 mi-a fost administrata oxitocina i.v. in urma careia contractiile au fost foarte puternice si rapide. Si nici macar nu aveam nevoie de asa ceva. Travaliul meu a inceput in jurul orei 5,00 iar la ora 8,00 aveam deja dilatatie 4-5 cm. Vazand ca se apropie ora 12,00 si eu nu nasc, impotriva vointei mele a chemat anestezista sa-mi faca epidurala. Trebuie sa mentionez ca aveam deja dilatatie completa, adica daca s-ar fi calmat si m-ar fi linistit un pic ar fi trebuit sa inping de 3 ori si nasteam dar...In urma anesteziei mi-a amortit de tot partea de jos a corpului(piciorul drept, spre exemplu, nu l-am simtit pana a 2-a zi) si n-am putut sa mai imping asa ca la indicatia doc. o infirmiera mi-a apasat pe burta pana a iesit copilul. Urmarea... rupturi multiple in zona genitala si in zonele invecinate. Si nici macar nu a interesat-o de mine. Toate astea le-am aflat de la medicul chirurg dupa nastere. Pana si epiziotomia a facut-o in dorul leli. Au trecut aproape 4 luni iar eu nu pot sa stau jos sau sa urc o treapta mai inalta pentru ca doare. Mi-as dori sa pot spune ca a trecut dar nu-i asa. Sica sa revin la ziua in care am nascut, nemernicii nici macar nu mi-au dat copilul sa-l ating dupa ce a venit pe lume. Asistenta a fugit repede cu el(copilul nu avea nici o problema) si l-am vazut abia a 2-a zi. Noua luni am asteptat cu ardoare sa-mi tin copilul in brate iar ei nu m-au lasat nici macar sa-l mangai. OAMENI FARA SUFLET!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

si eu vreau sa stiu daca cineva a nascut cu mirela popa? (am inteles ca face garzi la municipal stie cineva ceva despre domnia sa?

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

As vrea sa stiu daca a nascut cineva la Municipal cu doctorul Dumitru Mircea. Anascut cineva recent cu el si poate sa dea mai multe detalii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_20 spune:

Buna fetelor . Sunt noua pe forum, insarcinata in 13 saptamani. Am tot citit discutiile voastre legate de spitalele unde ati nascut si medicii care v-au tinut sub observatie. Eu sut pacienta d-nei dc Turculet Lorena, care pana in momentul de fata mi se para ok(mentionez ca maduc doar la cab particular al dansei). Am citit pareri pro si contra despre dansa insa eu am decis sa merg in continuare pe mana dansei. Saptamana trecuta am facut eco totul e bine si mi-a recoltat sange pt triplu test care din cate am inteles e bine de facut la inceputul trim 2(astept rezultatele maine . A mai facut cineva testul ata de devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilky spune:

kid Buna si pe mine ma intereseaza subiectul , ca urmeaza sa nasc intr-o sapt.-doua tot cu Dnul Doctor Mircea Dumitru...

Liliana 37+ cu micuta Diana Gabriela
Pozele mele 1
Pozele mele 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceci2001 spune:

Buna ziua! De abia m-am inscris pe acest forum....despre spitale si doctorii unde ati nascut!?
Eu nu am nascut si nici nu sunt insarcinata in momentul de fata....insa nu neg ca mi-as dori f. tare acest lucru.
Din ce am mai citit pe forum-uri si de la diverse cunostinte....doi medici destul de buni ar fi d-na Dr. P0rpalici Cristina, doctorita la Clinica Hipocrat ....si d-nul Dr. Filipescu de la Elias.....
Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii legate de preturile practicate la clinica Hipocrat ( as dori sa-mi fac o ideea pt. cand ma voi programa )?
Dar poate da relatii cineva din experienta nasterii cu d-na doctora?
Dar cu d-nul Filipescu? Tarife, cum se poarta cu pacientele...lucruri de acest gen!?
Multumesc !
Cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tali1979 spune:

[quote]Onally posted by many

Buna sunt Many din Constanta si sunt noua pe aici.Am o burtica de 32saptamani si as dori sa stiu daca a mai nascut cineva cu Dr.Dadoianu ioana Constanta si cum este.
Eu as dori sa nasc normal cu injectie epidurala cu toate ca doctora mea este pentru nastere normala.


poti face FIV cand ai hepatita C?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna fetele :-) sunt o graviduta de 24 sapt din Timisoara si urmeaza sa nasc la inceputul lunii august la spitalul Odobescu cu dr. Cioata. Am auzit numai lucruri "ciudate" despre Cioata, si anume ca nu vine la nasteri, ca nu raspunde la tel noaptea, etc. Va rog mult de tot, daca ati nascut cu el sau daca aveti orice info despre el, sa-mi spuneti si mie. Vreau sa stiu daca pot sa stau linistita :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Buna burticute si mamici
Sunt o burticutza de mai- iunie(DPN 14 mai)din ploiesti, dar am optat pt Bucuresti. mAm ales spitalul Elias, dr Cristian Rodica.
A mai nascut cineva cu ea? De la 31 sapt ma monitorizeaza, mi se pare Ok, dar nu stiu cum e......
Cine a nascut cu dansa, as vrea sa stiu cam cat se da:
inainte sau dupa ce nasc:
- cat la doctor
- anestezistul(as vrea naturala cu epidurala)
- neonatolog, etc
Si am voie sa vin de acasa cu toale pt bb si pt mine, sau nu imi dau voie
Va multumesc anticipat

Monicoasa 35 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analex spune:

quote:
Originally posted by Flr

la spitalul sf Pantelimon cum este daca ati avut onoarea,dar despre dr Ionescu Crangu ce ziceti



Buna,
eu am nascut prin cezariana acolo, acum aproape 2 ani si a fost OK. Am ales spitalul pentru doctori, nu pentru cum arata, te-as sfatui sa ceri sa stai in rezerva sau chiar in garsonierele de la et.1, care insa se platesc separat, pentru ca intr-adevar e destul de vechi, desi igiena e OK, nu iti poti alege colegele de camera sau de baie, nu? si poti sa ai surprize destul de neplacute intr-un spital care deserveste si comunele din jur si chiar si corturile de pe maidanele din jur, ca toti avem dreptul, nu?!

Bafta,
Analex

Mergi la inceput