despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 78

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Buna viitoare mamici,

vreau sa va intreb parerea voastra despre doamna Oncescu Ana de la spitalul Coltea, acum momentan la Floreasca. Am fost la ea de cateva ori si pare ok, e draguta, atenta si chiar ma ajutat sa scap de niste scurgeri maronii care ma terminasera "psihic".

totusi mi-ar prinde bine un sfat de la burticile mai experimentate sau de la mamici mai experimentate.

pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonik80 spune:

buna fetele! Pica 28 cand ai nascut la spitalul caritas?

SToma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica28 spune:

buna fetele,
ca sa raspund la intrebarea nou-venitei simonik80,am nascut pe 28.09.2006 la caritas o splendoare de fetita cu ajutorul dr.Edu Antoine...dupa cum am spus in mesajul anterior,nasterea a decurs foarte bine,am nascut normal,foarte repede...chiar daca esti pregatita psihic si fizic foarte importanta este comunicarea cu doctorul,asa ca trebuie sa gasesti pe cineva de incredere...eu am fost foarte multumita si daca o sa mai fac un alt bebe tot la aceeasi persoana m-as duce.
Ptr.Dr.Edu-nota 10,pentru asistentele care au asistat la nasterea fetitei mele-nota 10.
Iti doresc succes si daca vrei si alte informatii trimite-mi un e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico78eduard spune:

quote:
Originally posted by olguta78

Cine a nascut de curand la sp.Giulesti cu dr.Cristescu Ciprian?Spuneti-mi va rog cum sunt conditiile acolo si cum e dr?Urmeaza sa nasc in februarie.



Buna
Pentru Olguta: eu am nascut pe 18.09 cu dr Cristescu. Este un dr extraordinar din toate punctele de vedere. Poti sa-l intrebi orice, este prietenos, haios si un foarte bun profesionist. Cand am nascut eu erau 2 fete care venisera din Ploiesti ca sa nasca cu el. El a urmarit toata sarcina - inainte pierdusem 2 sarcini oprite in evolutie- si totul a fost ok.Il sunam ori de cate ori aveam vreo problema, intrebare, si raspundea la telefon oricand, mai putin atunci cand era la vreo nastere..operatie.
Daca vrei mai multe informatii poti sa-mi scrii un mail sau vorbim pe messenger. Iti stau la dispozitie cu orice informatie te intereseaza ptr ca stiu cum mi-a fost pana am ajuns sa nasc.
a, eu am ajuns la dr Cristescu afland de el de pe net, si la sugestia unei mamici care nascuse cu alt medic, dar pe care nu-l recomanda.
Fii linistita si ai incredere in dr tau.
sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Buna fetelor! Eu am nascut la sp Polizu, cu dr Dima. Nasterea in sine a fost usoara, travaliul fara dureri prea mari care a durat vreo 4 ore. Dar am avut parte de epiziotomie, care mi_a dat o luna intreaga dureri aproape ca cele de la nastere.Dna dr. spunea ca sunt de la hemoroizi si sa am rabdare ca trece dupa 6 sapt. A trecut cand s-a vindecat rana, n-avea leg. cu hemoroizii,da' ce sa zici. Cred ca n-a mai avut rabdare dr.Dima,era duminica,cred ca se putea si fara epizio., bb era micut,a avut la nastere 2600gr. Mic da' voinic. Acum suntem bine amandoi si va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanya spune:

Buna fetele!
Eu am nascut la spitalul Giulesti,in 12.07.2006 cu dna.dr.Anca Moisa.
Nasterea a fost naturala cu epidurala care costa 2500.000 lei .Platiti imediat dupa nastere cand vine sa va ia tensiunea si sa va dea jos firul de la epidurala.Mie mia facut-o doctorita Soare ,si nu am simtit nimic,are mana usoara si daca ma intrebati ce e ala travaliu habar nu am,ca eu nu am simtit nici o durere ,m-am internat dimineta si am nascut la 23.35
la asistente se da cam 50-100 mii
la toaleta intima cate 10-20 mii
iar la doctora i-am dat 4 mil
pt bebei s acumparati pudra baneocin sa puna la buricut ,ulei de corp si pamersi,
Conditiile sunt bune,toaleta curata,mai putin macarea pe care nu o manca nimeni.
am observat ca personalul isi face treaba chiar daca nu primesc ceva.
Va doresc nastere usoara si bebei sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Roxanya, in afara de acei 2.500.000 ptr epidurala, ai mai dat ceva in plus dr. anestezist?

Roxie 33+ cu si bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Eu am nascut acum 6 ani la Spitalul Municipal , asistata de d-na doctor Cristina Vasiliu. Am fost foarte multumita de cum am fost tratata si daca ar fi sa mai nasc odata tot pe dansa as alege-o sa ma asiste

O zi excelenta tuturor !



si eu tot cu dumneaei am nascut! cezariana! am fost super multumita! am fost tratata f bine ca si pacienta a sa. am dat si bani dar nu cine stie ce, si cu toate astea m-a vizitat zilnic si m-a consultat! si am iesit dupa numai 3 zile din spital!
e o doctorita f buna, si un om extraordinar. e f mamoasa si dulce!
v-o recomand cu caldura!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by bogdanai
am nascut la Municipal, in mai, cu dr. Badiu; spitalul ok, conditii bune, personal amabil, evident ca trebuie sa cotizezi, ca peste tot, dar se poarta frumos cu tine inainte sa apuci sa bagi mana in buzunar, asa ca ai impresia ca dai bacsis, nu spaga ...


exact! aceeasi senzatie am avut-o si eu! personalul s-a purtat excelent! mai ales la terapie intensiva! am ramas fara cuvinte. si eu le dadeam dupa....si erau si fete care nu dadeau, si la fel de bine au fost tratate!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by bogdanai

quote:
Originally posted by ECMI

"sponsorizari" in municipal:
- infirmirere = 50.000 lei
- asistente pentru mama = 200.000 lei;
- asistente bebelusi = 200.000 lei
Vreau sa spun la fiecare vizita. Adica o data pe zi fiecare.

Sa va spun cat m-au costat cele 4 zile in spital?
Sa va mai spun cat a costat medicul pediatru? = 100Euro; anestezistul = 100 Euro; chirurgii (, mana I, mana a I-a)....

Conditiile sunt bune, si primesti exact ajutorul de care ai nevoie in zilele alea.
Iar asistentele copiilor sunt chiar extraordinare

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;32/st/20060410/n/Maria+si+Ilinca/dt/7/k/968e/age.png[/img]
[/url]




Eu am dat mult mai putin in Municipal, si am fost tratata foarte bine. Deci, ca sa rezum:
- asistente mama sau copil - 50.000, o data pe zi
- medicul pediatru - nimic; doar la neonatologul care a asistat la nastere am dat 1.000.000, si nici nu era nevoie ...
- anestezist - 1.500.000
- chirurg - 10.000.000
repet, nimeni nu mi-a cerut sau nu a lasat sa se inteleaga ca as fi mai prost trratata daca nu as da, ba chiar unele asistente se uitau foarte mirate la mine ... am dat si dupa ce mi s-a facut serviciul solicitat, nu inainte ...

Boghi

poze Goanga
si alte poze



eu si mai putin si am fost tratata excelent. preferential parca!

dr: 6.000.000
anestezist: 1.500.000
brancardieri:cate 50.000, au fost 2 si le-am dat odata cand m-au scos din op si cand m-au mutat in salon de la TI
asistente: cate 100.000 de caciula la fiecare in parte, pe tura. adica asistenta si suta, cum intra in tura! si erau cam multe!
neonatoloaga n-am vaz la fata decat cand ne-am externat si n-am mai vazut rostul sa-i mai dau!
si cel mai mult la portari, bodyguarzi, infirmiere...pt a inchide ochii ca sotu a stat cu mine non-stop. chair si noaptea!




raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput