despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 77

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mufex spune:

Eu am nascut la FILANTROPIA cu dna dr. STERIU. Sunt foarte multumita de ea; o admir ca om si ca doctor. Despre spital, in vara cand am nascut eu, pot sa spun ca nu aveau conditii...am stat intr-o rezerva de 4 paturi unde temperatura ajungea usor spre 35 de grade,in 4 zile cat am stat acolo nu am vazut pe nimeni sa imi schimbe asternuturile, toaleta pe hol... dar am trecut peste astea. Desi nasterea a fost grea, chiar si cu epidurala, am mari cuvinte de lauda pentru doamnele asistente de la sala de nasteri. Nici un moment nu am simtit priviri care sa spuna ...pai prestatia mea costa...am contribuit cu atentii a doua zi la toata lumea. singurele persoane la care nu am contribuit, pt. ca am uitat si mi-am dat seama doar in ultima zi, au fost asistentele de la pansamente, dar nu am simtit ca ma trateaza cu dezinteres ...cu alte cuvinte pentru personalul spilatului NUMAI CUVINTE DE LAUDA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Cele care ati nascut la Giulesti puteti spune ce preturi se practica pe acolo la nastere? In special la Prof. Marinescu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzylina spune:

Salut am ezitat mult pana sa scriu despre dr. Mogos Magdalena deoarece am vazut ca parerile sunt impartite. Am nascut in febr 2005 cu dr Mogos, bineinteles intr-o zi de marti cand era de garda, cu o zi inainte am fost internata pt ca dupa spusele ei intr-o zi doua nasteam, desi dupa calculele facute la inceputul sarcinii termenul era 1 martie. Marti au inceput contractiile, am fost dusa in sala de nasteri , acolo am fost monitorizata, contractiile erau suportabile am intrebat-o pe dr daca asa va fi pana la sfarsit iar raspunsul ei afirmativ m-a linistit. Peste putin timp ma viziteaza intrebandu-ma cum ma simt, culmea nici nu mai simteam contractiile iar de dilatatie nimeni nu spunea nimic, in concluzie am fost urcata pe masa si dr a rupt membranele si de atunci a inceput calvarul. Am nascut repede chiar mai repede de cat se astepta d-na dr, a fost foarte dureros travaliu dar si cusatura de dupa nastere. Dupa nastere dr neonatog care era de garda a venit si m-a "interogat" cand s-a rupt apa, cand am avut ultimul ciclu, pt ca ea banuia ca nasterea a fost provocata. Bebelusa a avut ceva probleme o zi si a stat la incubator, a facut si icter si a fost nasol. In concluzie dr Mogos este buna, sufletista dar dupa cum zicea o mamica de pe forum trebuie sa ai noroc sa fie ea de garda ca altfel nu raspunde la telefon. Am 3 prietene care au nascut cu dr Mogos iar doua dintre ele au cate 2 nasteri cu ea si va vine sa credeti toate am nascut martea sau miercurea, repet cand era de garda. Nu cred ca-i normal dar daca mamicile sunt fericite si bebelusii sanatosi totul este ok, nu? Oricum am ramas cu un gust amar din cauza asistentelor si doctorilor, daca nu le dadeai suficienti bani nici nu te bagau in seama. Nu credean ca este posibil ca intr-o maternitate daca bebelusul nu stie si nu poate sa suga de la sanul mamei trebuie sa primesti de la dr neonatolog un bonulet care sa-ti permita sa mergi la lactarium ca sa te mulgi sau in cel mai fericit caz sa primesti 50 ml de lapte praf. Iar aici daca asistenta "care era o acritura "
nu avea chef sa te puna la pompa electrica, te mulgeai singura de-ti sareau "capacele", aveam rani la ambii sani facusem si "febra laptelui", nu puteam sta nici in fund si ea vroia sa ma mulg. Nu stiu poate exagerez, dar in Polizu si sunt convinsa ca in oricare alta maternitate SPAGA e de baza. In ultimele doua zile petrecute in spital am stat cu o tipa "de bani gata" (cel putin asa se vedea din exterior) si vreau sa va spun ca era tratata f f f bine de catre toate asistentele, in mod sigur nu a fost suficient cat am dat eu si totusi stau si ma gandesc ca sunt parinti care nu au bani de "mici atentii" pt dr si asistente ei oare cum sunt tratati? Dar toate astea au trecut si vor fi date uitarii, acum avem 1 an si 9 luni si este minunat. Succes mamicilor in devenire, multa sanatate si pregatiti-va "sufleteste" pt dr si asistentele din spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensuelle spune:

[blue]Mii de multumiri medicului DAN IOAN SECARA caruia vocatia i-a fost predestinata,un medic de inalta clasa profesionala,un suflet nobil cu o conduita de exceptie,un om deosebit si daruire profesionala.NOTA 10 + cu felicitari.Sunt pacienta lui de trei ani iar ultima oara am fost la el pe 8 noiembrie si am ramas impresionata de asistenta acordata in urma interventiei atat din partea lui cat si asistentei de la cabinetul privat. Le daruiesc fericirea in fiecare zi! PS.Stiinta fericirii consta in educatia morala si controlarea emotiilor,ea este stiinta sublima care face din om fiinta perfecta! ACESTA ESTE MEDICUL DAN IOAN SECARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta78 spune:

Cine a nascut de curand la sp.Giulesti cu dr.Cristescu Ciprian?Spuneti-mi va rog cum sunt conditiile acolo si cum e dr?Urmeaza sa nasc in februarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-ki spune:

buna fetelor eu sunt noua pe site ....imi place ...am 29 de ani si imi doresc un dar nu raman nu mi-am dorit pana acum ca ma gandeam sa ma realizez si eu putin asa si am reusi .in 12 ani am ramas odata si atunci am considerat ca nu era timpul aveam 20 de ani si nimic realizat , nu vreau sa fac sacrificii de genul nu imi cump eu ceva ca trebuie sa-i cump laptik la copil sau altele... e ma rog acum sunt realizata am tot ce-mi trebuie si ceva peste si chiar imi doresc un bebe dar nu am mai ramas de atunci si ma consider o femeie fericita din acest pct de vedere pt ca nu am folost nicio metode de contraceptie nimikkkkkk.imi recomandati si mie un dr bun? eu am fost la unul si am o anexita bilat mi-a dat amoksiklav polidin si vit e.as vrea sa mai incerc si la alt dr.am citit pe site si am vz ca parerea multor gagici e ff buna despre dr luis mendez.ce ma sfatuiti?? va pupicesc si astept un sfat Miki am copiat mesajul tau la aspirante optimiste, aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samburel spune:

Buna Miki,
eu iti recomand sa intrebi de doctorul Tutunaru sau Ioan Parvi din Spitalul Elias. Pe dr Parvu il mai gasesti la Medsana, Medical Citi.
Programul dumnealui e mai liber la Medical Citi. La medsana iti faci programare de acum intr-o luna poate si jumatate. Sau te duci diminata la spital, de luni pana vineri , stiu eu, intre 8 si 10 face consultatii. Pentru a sti ca are paciente de consultat, intrebi de el la etajul 2, pe sectia de gineco-maternitate. Este un tip de treaba. Nu e cazul sa te duci cu pliculetul din prima. Pe undeva s-ar simti si jigit.
O graviduta mi-a zis ca abia prin luna a 7 i-a dat cam 50 lei, dar in nici un caz la fiecare consultatie nu cotiza.
bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna fetele
eu am avut noroc c sunt aici
ce sa va spun conditii supeeer doctorii moasele asisitentele totul super
spitalul e spital:lenjerie schimbata in fiecare zi+prosoape+dus+bureti pt dus impregnati cu gel de dus+de toate
te duci cu lenjerie intima s papuci in rest nuti trebuie nimik nici pt tine nici pt bb s vb fff serios
am nascut destul de greu mama cam chinuit da sincer daca te doare tie s rusine sa tipi asa frumos vb cu tine
s nici nu conteaza statutul social pe care il ai primesti aceeasia tentie atat tu cat s bb
nu mai vb de ananlize s toate alea s inca ceva primesti s cadou c ai nascut cate ceva pt tine s mai multe chestii pt bb +reviste despre bb s despre tine dupa nastere care mie miau fost de ajutor

elena mami de darius stefan o minune de 2 luni cu ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna fetele,

Spuneti-mi si mie va rog ce stiti despre Dna.Dr.Indiana Pelin de la Giulesti? Eu si din burtica va multumim tare mult pentru informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica28 spune:

hello,
eu am nascut la sp.caritas si pot spune ca a fost bine cu nasterea,mai ales ca doctorul care m-a asistat la nastere si care s-a ocupat de mine pe toata perioada sarcinii este un om extraordinar de amabil si m-a ajutat foarte mult*dr.Edu Antoine)..asistentele te ajuta doar daca scoti bani din buzunar ceea ce este foarte urat mai ales ca atunci chiar ai nevoie de ajutor.
spitalul este infect,toaletele murdare,apa de nici un fel,curatenia se facea doar la suprafata si nu peste tot.
daca nu era dr.Edu, nu nasteam acolo.
sper sa ajute parerea mea.
bafta

Mergi la inceput