despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 76

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Danutz - eu am nascut la Filantropia. Depinde mult de cine-i doctorul tau. Eu nu stiu sa-ti spun tarifele pt doctori... La mine a fost nastere naturala fara epidurala. Moasele au ramas tot la 500. Neonatoloaga la fel (sper sa n-ai nici o problema cu bebe!), infirmierele 20-50. Asistentele (la toaleta, de pilda sau cele de la bebei) 50-100. Intereseaza-te daca nu cumva s-a mutat sectia in corpul nou (in sept cand am nascut eu, inca nu se mutase, dar nu se stie niciodata). rezervele sunt trei din cunostinta mea - 149-148 (300mii/noapte) si 150 (600mii/noapte). La 150 sunt doua paturi, de forta majora trei, tv (care nu functiona cand am fost eu si baie in camera cu nijte mici gandacei pt ca sunt in renovari si se deranjeaza cuibuletele), 149 unde am fost eu sunt 3 paturi, frigider , fara tv, fara baie in camera. Cam asta in general. Daca vrei mai multe detalii, intreaba -ma!

Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duracell spune:

Sunt din Ploiesti si am nascut la Polizu cu D-na Dr Mogos , e o finutza si am nascut repede si usor....bine ajutata de epidurala cei drept.
oricum bine ca nu am nascut la ploiesti ca cred ca inebuneam......mizerie,......
Am avut si ceva Pb cu bebitza din cauuza icterului sia afost foarte bine ingrijita. Pe al doilea bebe il voi naste tot acolo, sper....
Pup fetele si nastere usoare la cele care inca nu au nascut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Stie cineva detalii despre maternitatea CFR2? Conditii mamici si BB, mancare, curatenie? Eu am medicul acolo, insa nu am mers in maternitate.

22+ cu & Raducu(19.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Buna fetelor,
Ma bag si eu in discutie desi nu sunt inca insarcinata desi imi doresc foarte mult. De curand am primit o oferta de a ne asigura intr-un sistem de asigurari de sanatate privat care includea
servicii medicale la Euroclinic. Nu i-am dat atentie pana nu am vazut aici pe site reclama si baza destul de moderna, dupa mine. Intrebarea mea este, a nascut cineva acolo? Sunt medicii buni? Poti avea incredere sa faci o cezariana acolo? Pe mine m-ar tenta date fiind conditiile prezentate si preturile (mari dar nu exagerate), plus sistemul rooming in. Eu sunt in Belgia pentru un an si am vazut ca aici se fac programarile la astfel de clinici cu multa vreme inainte (evident dupa ce ai aflat de sarcina). Nu m-as baga insa la un angajament fara sa am si parerea unor pacienti de acolo.

Merci mult.
Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Moira- eu am fost in vizita la Euroclinic caci voiam la un moment dat sa nasc acolo. Programare pentru nastere nu este necesar sa faci (cel putin asa era in iunie) fiindca ei primesc sa nasca si gravide in luna a 9-a, in principiu recomanda ca urmarirea sarcinii sa se faca tot acolo, dar te primesc oricum chiar daca te-a urmarit altcineva. In tot cazul o vizita inainte tot trebuie sa faci ca sa te ia in evidenta si ca sa-ti programeze cezariana (daca e cazul)Ce nu mi-a fost mie foarte clar, nu am inteles ce se intampla cu bebelusul daca are probleme (ca de exemplu icter fiziologic) fiindca pachetul lor standard inseamna 2 nopti cazare-nastere normala, sau 3-cezariana. Probabil ca trebuie sa platesti in plus...
Mie nu mi-a placut faptul ca a trebuit sa astept pentru o consultatie aprox.1 ora, in conditiile in care aveam programare(facuta cu 2 sapt inainte!!!), ca dupa aceea sa mi se spuna ca d-nul doctor Herghelegiu era intr-o nastere...si asta fiindca am insistat eu cu intrebarile caci nu mai puteam sa stau. Pana la urma consultatia nici nu a mai avut loc fiinca nu au putut sa-mi spuna cat ar mai fi trebuit sa astept.Era mult mai normal sa ma sune in prealabil si sa ma reprogrameze, caci nu as mai fi batut drumul pana acolo degeaba.
Nu dau sfaturi nimanui, am auzit/citit de nasteri in conditii ireprosabile la Euroclinic, dar eu personal am decis sa nasc la Filantropia (care are cel mai mic procent de decese infantile din tara!!!), mai ales ca acum l-au si renovat si cel putin in aripa noua e foarte curat.
Mult succes!
Danutz 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna, fetelor!

Sunt Valentina din Constanta, cu o burtica de 12 saptamani. As vrea sa stiu daca a nascut cineva cu dr. Tica Vlad din Constanta. Sau daca a nascut cineva in Constanta (indiferent de dr)

Va multumesc!

Valentina 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

La Euroclinic cezariana costa 2200euro cu trei nopti cazare, iar daca apar complicatii se plateste in plus, atat tratamentul, cat si cazarea. Poti sa alegi modul in care vrei sa nasti,medicul cu care vrei sa nasti si tipul de anestezie. Nu e nevoie sa fii urmarita de ei pe perioada sarcinii. Doctorul Herghelegiu este foarte bun, dar foarte ocupat (nu lucreaza numai la Euroclinic) si oricum o nastere are prioritate fata de o consultatie (desi ar trebui sa anunte pacienta daca nu mai poate avea loc consultatia). Conditiile sunt extraordinare, pacientele sunt tratate foarte bine, nu exista mitocania din unele spitale de stat, dar nu prea exista o buna comunicare intre medic-pacienta. Nota 20 pentru anestezistul Steriade care are rabdare, informeaza si comunica bine cu pacienta, plus ca este un medic exceptional.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyciotlaus spune:

[font=Book Antiqua]Din Cluj nu e nimeni pe forum? Sunt o viitoare mamica in 38 de saptamani si ma intereseaza care sunt scorurile si conditiile pe la Gine 1, Clinicilor. Cine trebuie platit pt o rezerva mai buna???
Astept un raspuns si va multu muuuuuuult de ajutor...
Mami + bebe David Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:



daca e vreo mamica din timisoara care a nascut de curand la odobescu o rog frumos sa-mi spuna si mie care sunt conditiile pe acolo si cum pot face rost de rezerva

multumesc 30+ alexia maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

este cineva care a nascut cu dr. celus tarpan, la materniattea giulesti? e medicul meu si imi place tare mult de el, dar as dori sa stiu si cum se comporta la nastere.

mercik

8+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput