despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 70

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Buna fetelor ,eu am nascut mai de mult .Adica de vreo 2 ani si aproape cinci luni ,la Polizu din capitala ,cu dr Ioan Raluca .Un super medic si de gasca pe deasupra .Bafta la cele care trebuie sa nasca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cr_dum spune:

fetelor mai ganditi-va dac vreti sa nasteti la cantacuzino!eu am nascut acum 2 saptamani acolo si nu m fost f. impresionata.dr. mea a fost nu prea......cu toate ca am onoroat-o cu vreo 4 mil.asistentele de la sala de nasteri niste "jegoase"m-au lasat singura sa ma chinui de pe la 1 ziua cand s-a rupt apa si pana la 3 noaptea cand am nascut.sa nu mai zic si de asistentele de la copii(nu toate)!daca nu le serveai pe fieare zi/noate cate 5 lei nici ca se uitau la tine iar daca copilul tau mai avea nevoie si de supliment.......atunci chiar ca.... era naspa.am fost int-o seara sa iau supliment baiatului si una chiar si-a batut joc de noi.in loc de 50 mlcat ar fi trebuit sa-i dea, i-a dat cam 10-20 ml de lapte.frumos nu?copilul plange de foame si ea ce?nu cotizasem!!!!!deci mai ganditi-va!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by ellietudor

Am intrat si eu de putina vreme pe aici, si ma tot intereseaza de nasteri si de spitale, Polizu, si de doktori, pt ca voi naste cam intr o luna acolo! M am cam ingrozit sincer ce am citit! Inclusiv de doktori, eu nasc cu B.Ancar, cu care ma inteleg nemaipomenit, si care pare super ok... Nu asta e ce am citit si pe aici!
In orice caz, si eu sunt cu niste probleme, legate de nastere, bb deja vrea sa iasa, facem injectii sa i dezvoltam plamanii mai rpd, voi face cezariana din cauza altor chestii... si tot asa! Ideea e ca numa "rele" am citit, si dupa ce ca s panikata... Nu zic ca n as crede, doamne fereste, dar chiar asa jalnik e sistemul nostru sanitar?! Pupi[size=4][maroon]




Eu iti recomand cu mare caldura medicul Benedict Ancar, este un medic de exceptie. Cred ca depinde de fiecare dintre noi ce experiente am avut, dar de fiecare data, ne aducem aminte numai ce vrem. Este foarte usor sa discreditezi un medic in ziua de azi.
Deci nu te descuraja, o sa vezzi ca va fi totul ok.
Nastere usoara si bebe sanatos!


Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia13 spune:

Buna tuturor ,
ma numesc Mihut Dalia si sunt din Timisoara,
eu si sotul meu ne dorim un [bebic,
insa sunt ingrozita de splitale .din cate am inteles, de la voi,e mai indicata maternitatea odobescu decat bega; prin urmare am hotarat ca voi alege un doctor de la odobescu. acuma insa ma confrunt cu o alta problema:la care doctor sa apelez?
am citit ca dr.sas e foarte bun si sufletist si atent, dar am inteles ca si dr. bacila e si el bun.
va rog din suflet,sa-mi dati un sfat, o parere,orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia13 spune:

Din nou eu.
Nu mai intra nimeni pe forum
nu imi raspunde nimeni?
am fost ieri, cu sotul meu, la doctorul de familie,caruia i-am zis de faptul ca dorim un copil.dansul ne-a recomandat pe doctorul Cseke Ladislau, de la policlinica dr.Citu, zicand ca e un doctor f. bun, sufletist care e langa tine cand ai nevoie de ajutor si ca il cunoaste bine, fiindca a fost cu el la scoala.
stie careva ceva despre acest doctor
a auzit cineva ceva despre el
haideti raspundeti-mi si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniboni spune:

Buna fetelor! Eu il recomand pe domn' profesor Virgil Ancar, de la Sf. Pantelimon. Conditiile din spital sunt sub orice critica, dar la bebei este curat, asistentele chiar au grija de ei, iar de domnul doctor este foarte bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wannajo spune:

quote:
Originally posted by Tweety7



Salutare! As avea si eu o mareeee rugaminte la voi mamicile. Imi puteti spune ceva despre Dr. Aurelia Tufan de la spitalul Municipal? Orice fel de informatie mi-ar fi foarte utila.


30+



Buna Tweety,
Despre d-na Tufan stiu ca are o ff proasta reputatie in spitalul Municipal. Cumnata mea a renuntat la ea in luna a 3-a, dupa ce i-a prescris niste antibiotice interzise in sarcina si care pe deasupra erau si retrase de pe piata (se dovedise ca nu sunt eficiente in combaterea toxoplasmozei).Mai mult, analiza pozitiva de toxoplasmoza - a iesit asa in laboratorul d-rei Tufan- era de fapt negativa. Acest lucru s-a constatat repetandu-se analiza la numai cateva zile.
Tu alegi,dar in locul tau as alege ceva mai sigur. Cumnata mea a nascut un baietel superb cu dr. Corina Grigoriu.
Sarcina usoara!
8 weeks & 4 days


wanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dgfull2000 spune:

Buna fetelor! Eu sunt din Giurgiu dar am ales un madic din Bucuresti ca sa imi urmareasca sarcina si sa nasc acolo. L-am ales pe prof. Poiana de la Polizu. Si bine am facut. Toata sarcina nu am avut probleme (in afara de greturile normale), dar la nastere totul s-a complicat. Cand mai aveam nevoie de o contractie sau doua .......... nu am mai avut deloc. Si pe deasupra bebica s-a rasucit spre partea opusa. Ghinionul meu a fost o moasa care tipa ca nu stiu sa respir, sa imping (de parca la prima nastere iti amintesti tot ce ai citit). Norocul meu a fost dl. profesor si echipa dumnealui care s-au purtat minunat si m-au ajutat foarte mult, chiar daca bebica a fost trasa cu forcepsul. Moasa respectiva mai tipa si la profesor "ca nu are sterilizat tipul de forceps pe care il cere dumnealui si sa-l foloseasca pe cel pe care il da ea", iar cand a ridicat putin tonul dl. profesor, a gasit foarte repede si steril pe deasupra. Oricum, bebica are acum 1 an si este foarte, foarte sanatoasa, fapt pentru care ii multumesc foarte mult domnului doctor.
Pentru bb2 tot la dumnealui ma voi duce.
Sper ca nu v-am plictisit si nastere usoara burticilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

Salutare!
Desi citesc de cateva luni bune mesajele voastre, abia azi am catadicsit si eu sa ma inregistrez. Sunt o viitoare mamica (30 sapt.), la prima sarcina, asa ca nu trebuie sa va mai spun cate emotii si intrebari am...sper sa fiti alaturi de mine si mai sper ca toate mamicile sa aiba parte de nasteri usoare si beblusi sanatosi si frumosi!
P.S. Nu va mai bateti capul cu asistentele! Exista acolo sus un Dumnezeu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutex spune:

Salut mamicile si burticile! Sunt o viitoare mamica de fetita, maine o sa am 36 de saptamani fix si urmeaza sa nasc la Polizu prin cezariana, cu doamna dr Magda Petrache. Eu sunt multumita de ea, mi se pare profesionista si am comunicat bine. As vrea sa stiu mai multe despre spital, personalul de acolo, scoruri pt cezariana si apoi pt asistente. Mamicile care au nascut acolo, cu dr Petrache sau altcineva, va rog sa ma ajutati.

Ancutex 35+

Mergi la inceput