despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 69

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madacristina spune:

Cine stie cat e o nastere la pantelimon?
nastere naturala.....

Bebelusul meu la 12 saptamani

Mada 38w3d -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaDavid spune:

Buna, RaluD

Bebe nu a avut nici o suferinta fetala, pur si simplu trebuia sa mai stea in burtica.
Nu vreau sa fac public numele medicului ginecolog care a avut grija de bebe si de mine pe toata perioada sarcinii. Eu sunt foarte suparata pe medicul neonatolog care a avut sau mai bine spus nu a avut grija de baietelul meu, iar aceasta se numeste Simona Constantinescu. Nici macar nu a vrut sa stea de vorba cu sotul meu, sa-i explice ce are copilul. A doua zi dupa ce am nascut, sotul meu a transferat copilul pe propria raspundere la Budimex. Acolo a primit intr-adevar ingrijiri de specialitate. Nu-i voi putea multumi niciodata indeajuns doamnei doctor Silvia Costinean pentru ca mi-a salvat baietelul.
Iar despre asistente, nu toate sunt ok. Mie mi-au scapat o asistenta de doua ori punga de nisip pe burta la cateva ore dupa ce am nascut. S-a amuzat teribil de ce a facut, iar eu simteam ca innebunesc de durere.
Si nu sunt singura care a avut probleme cu serviciul de neonatologie de la Elias. Momentan ma duc cu David la gimnastica recuperatorie, iar medicii de acolo se confrunta cu o avalansa de bebelusi, cei mai multi dintre ei fiind nascuti la Elias.
Singurul sfat pe care il pot da viitoarelor mamici este sa se intereseze din timp daca spitalul in care vor naste este dotat cu aparatura corespunzatoare pentru nou nascuti. Nimeni nu le poate garanta ca bebe se va naste perfect sanatos. Nu se stie niciodata ce probleme pot sa apara si in aceasta situatie ele trebuie sa stie ca spitalul este dotat cu tot ce trebuie pentru micut.
Eu imi doresc si o fetita si cred ca voi naste la Filantropia.
Daca aveti intrebari, le astept

Oana si micutul David (5 luni si o saptamana)



quote:
Originally posted by RaluD

Zi-ne, Oana, ce s-a intamplat?
Si eu am nascut la Elias, dar la termen si nu am avut probleme la neonato. In fine, nici grozav n-a fost...
Dar restul spitalului este a-ok (f misto) si asistentele de la nasteri sunt profi.
De ce ti s-a facut cezariana la 35 sapt? Suferinta fetala? Cine ti-a facut cezariana?
Ce a avut bb?
Sper ca acuma e bine.

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medina spune:

Shtie cineva ceva de dr. Ligia Ionescu de la polizu?
Eu am nascut cu ea shi inka sunt bulversata.Dar de Polizu acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Am nascut la Polizu prin cezariana cu d-na dr. Madi Mogos, care mi-a urtmarit sarcina de la 30 de saptamani. O adevarata profesionista, ca si echipa cu care a colaborat, dr. anestezist si restul. Dupa reanimare am avut o rezerva de 1 persoana, ok, cu wc propriu.
Ma tot chinui... dar sincer NU gasesc nimic de reprosat. A doua zi dupa nastere eram ca noua. A fost cezariana cu rahianestezie. M-am refacut super ok dupa ce am adus pe lume un mic urias de 4.750 gr. Acum operatia abia se mai cunoaste.
Personalul mediu de asemenea ok, n-am avut probleme.
As mai face-o de 100 de ori, dar cu aceeasi echipa.

Va doresc succes!
Spitalul curat, liniste.

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sele25 spune:

Salut!
Tot citesc despre Polizu ca e un spital super si curat. Cred ca depinde unde ati fost ,,cazate" dupa nastere. Cel putin eu nu pot spune ca in rezerva mea si mai ales la baia comuna de pe palier a fost ok.
Multa sanatate la bebei!!
si ilinca de 9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_g spune:

Sunt o viitoare mamica. Ma urmareste Dr Niculescu de la Giulesti si vreau sa fac cezariana. Poate sa-mi dea cineva detalii despre el? Vine sa vada pacientele dupa nastere? Cum se comporta cu proaspetele mamici?
Multumesc si astept raspunsurile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_buru spune:

buna fetelor sunt o viitoare mamica de 36 saptamani din Iasi si urmez sa nasc la Cuza voda cu Dr Tirnovanu Mihaela.A mai nascut cineva cu ea daca da spuneti-mi si mie din experientele voastre.va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Buna fetelor!!!
Eu am nascut acum 4 luni jumatate la Maternitatea "Cuza Voda" in Iasi, cu dr. Irina Dumitrascu. O super doctorita.Prin cezariana cu rahianestezie-refacere rapida.In 3 zile am iesit din spital.
Ce-i drept conditiile din spital cam naspa. Nu ma pot plinge de spagi la asistente ca nu am dat..sincer...

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxycris spune:

Pe mine ma operat Doctorul Vladareanu de la Elias.Trebuia sa nasc la Elias dar salonul de neonatologie era in renovare,asa ca a venit la Municipal cu toata echipa,anestezist,rezidenti,etc si ma operat acolo.Am fost foarte,foarte multumita.Mai rar asa doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeena spune:

quote:
Originally posted by dana_g

Sunt o viitoare mamica. Ma urmareste Dr Niculescu de la Giulesti si vreau sa fac cezariana. Poate sa-mi dea cineva detalii despre el? Vine sa vada pacientele dupa nastere? Cum se comporta cu proaspetele mamici?
Multumesc si astept raspunsurile voastre!



Mergi la inceput