despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Am nascut in luna aprilie la spitalul Filantropia. Doctorul Haiduc cu care am nascut nota 10 cu felicitari. Este un medic tanar dar deja un adevarat profesionist. In rest conditiile din spital depind de pretentiile fiecaruia. Profesionisti sunt toti depinde numai cat de mult i-si dau interesul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalex spune:

Eu am nascut in Polizu, acum exact un an :) cu dr. Magda Petrache. Imi aduc aminte perfect, ca si cum ieri s-ar fi intamplat. Bebele era un pic in intarziere, il asteptam de vreo 2 saptamani, asa ca am fost tare bucuroasa cand mi s-a rupt apa. Magda ma supraveghease pe toata durata sarcinii (am abonament la Medicover) si ne-am intalnit la spital. Ecograful arata ca bebele are vreo 4 kg, dar burtica nu era asa de mare, astfel ca medicilor de acolo nu prea le venea sa creada...Dupa ore bune in care m-am "delectat" cu contractii, Magda a hotarat sa facem cezariana si foarte bine am facut. "Uriasul" meu avea 4.5 kg! Din momentul in care l-am luat in brate m-am indragostit de el, iar viata parca a capatat un alt sens...dar voi stiti deja toate astea...Oricum, le multumesc pe aceasta cale celor din Medicover si dnei doctor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Iubitzica, si eu sunt la dr. Puia. Vrei sa spui ca nu vine la nastere, sau atunci nu a putut din diverse motive?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunea lia spune:

Am nascut in orasul Cisnadie, jud.Sibiu unde este un spital modest dar personalul este super.Sunt din Sibiu dar am ales maternitatea din Cisnadie deoarece am auzit lucruri groznice despre cea din Sibiu si am avut un doctor de milioane caruia ii multumesc,dr.Boncut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaDavid spune:

Buna !

este prima mea "aparitie" in forum si va salut pe toti !
Referitor la subiect, vreau sa-mi expun parerea, din propria experienta. Eu am nascut anul acesta la Elias si nu as recomanda nimanui serviciile sectiei de neonatologie. Pe langa faptul ca mi s-a facut cezariana la rece la 35 de saptamani, copilului meu nu i s-a dat nici o atentie. A doua zi dupa nastere sotul meu a insistat sa mute copilul de la Elias, pentru ca daca ar mai fi ramas acolo, in mod sigur s-ar fi intamplat o tragedie. L-a transferat totusi pe micut pe propria raspundere la Budimex si bine a facut, pentru ca bebe a avut nevoie de ingrijiri serioase.
Pentru mai multe detalii, astept reactiile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaclaudia spune:

salut fetelor.Sunt noua pe aici dar am si eu o intrebare:a nascut cineva cu dr Carina Puiu de la spit.CFR2? cam cat merge o nastere acolo si cum arata sectia? Astept si eu un raspuns.
P.S. sarcina usoara si copii sanatosi doresc viitoarelor mamici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

A nascut cineva mai de curand la Filantropia? Am auzit ca au renovat si ar arata binisor, iar rezervele cica ar fi super...eu sunt in 26 de saptamani si o sa nasc la Filantropia si de asta ma interesez....mersi mult anticipat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Zi-ne, Oana, ce s-a intamplat?
Si eu am nascut la Elias, dar la termen si nu am avut probleme la neonato. In fine, nici grozav n-a fost...
Dar restul spitalului este a-ok (f misto) si asistentele de la nasteri sunt profi.
De ce ti s-a facut cezariana la 35 sapt? Suferinta fetala? Cine ti-a facut cezariana?
Ce a avut bb?
Sper ca acuma e bine.

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:



Salutare! As avea si eu o mareeee rugaminte la voi mamicile. Imi puteti spune ceva despre Dr. Aurelia Tufan de la spitalul Municipal? Orice fel de informatie mi-ar fi foarte utila.


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellietudor spune:

Am intrat si eu de putina vreme pe aici, si ma tot intereseaza de nasteri si de spitale, Polizu, si de doktori, pt ca voi naste cam intr o luna acolo! M am cam ingrozit sincer ce am citit! Inclusiv de doktori, eu nasc cu B.Ancar, cu care ma inteleg nemaipomenit, si care pare super ok... Nu asta e ce am citit si pe aici!
In orice caz, si eu sunt cu niste probleme, legate de nastere, bb deja vrea sa iasa, facem injectii sa i dezvoltam plamanii mai rpd, voi face cezariana din cauza altor chestii... si tot asa! Ideea e ca numa "rele" am citit, si dupa ce ca s panikata... Nu zic ca n as crede, doamne fereste, dar chiar asa jalnik e sistemul nostru sanitar?! Pupi[size=4][maroon]

Mergi la inceput