despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna mamicilor cred ca sinteti majoritatea deja. De unde a aparut minunatia asta de asistenta . Ea so fi nascut "invatata" si cine este ea sa spuna cine merita si cine nu sa aibe un copil.Doamne daca toate ar fi ca ea .oricum este lipsita de sentimenete in pimul rind ca sa nu spun altfel.Ar trebui la astfel de sectii sa se dea teste la angajare de bun simt .

Raluca_u Eu sint in 22 sapt si am dr la Elias . Nu prea stiu multe detalii decit ce am citit pe forum. Conditii am inteles ca ar fi mai bune la Elias decit la Giulesti dar acum na te duci dupa doctor.

Monica 22sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elgom spune:

Fetelor,

A nascut vreuna dintre voi la Euroclinic? Sau urmeaza sa nasca acolo?
As vrea mai multe detalii despre doctori si asistente, conditii...despre bani...stiu ca-s f multi, dar macar merita?
Cum e personalul si daca mai "exista" si alte pretentii fata de nota de plata de la "intrare" in spital.
Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cretu_stefan spune:

Sunt un tatik ingrijorat...care vrea sa afle daca puteti sa-i dati relatii despre Maternitatea Campina...locuim in Ploiesti si vrem pe cit posibil sa evitam maternitatea din localitate. Am alege Campina...pentru ca se afla la 15 minute de mers si am auzit ca ar fi conditii ok si medici buni. Ne-am interesat in Bucuresti, insa e dificil...timpul este prea scurt, mai avem cam o luna si jumatate pina se va naste baiatul nostru. Avem analizele la zi, toate testele efectuate si rezultatele foarte bune, ecografiile 3D la zi, insa nu ne-am hotarit inca asupra maternitatii... Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stef81ro spune:

Buna fetelor!
Va rog mult sa-mi spuneti si mie daca a nascut cineva cu d-na dr. Dana Alexandrescu de la spitalul CFR2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

quote:
Originally posted by miltisus

hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit
atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?"
In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea
mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!!

Doamne, Miltisus, cum poti spune asa ceva? Ai suflet in tine?
multumesc lui Dzeu ca nu am apucat sa nasc si sa fiu cu cineva ca tine, ca am plecat din tara cand eram un copil.Cum poti gandi asa? Pai de unde vrei sa stie fetele de ingrijirea copiilor, daca nu au mai avut? Si chiar de au avut, dupa nastere esti cum esti, si tu poti sa vorbesti asa?
Nu am vrut sa ma bag in seama,insa pur si simplu nu pot sa stau impasibila la modul cum tratati pacientele. Ce, sunt vaci? capre?oi? au omorat pe cineva de le tratati cu atata dispret,sau sunt cele mai in masura sa aiba toata admiratia pentru simplul fapt ca AU DAT VIATA UNEI FIINTE. Si animalele au instinctul asta de compasiune in fata nasterii, tu cum de nu il ai?
Doamne, Doamne, ce se intampla, fetelor, in Romania? ca ma ingrozesc la cate citesc aici. Pai, daca as naste in Romania, ceea ce n-o sa se intample in veci si pururi, cred ca asistentele ca tine m-ar lua la bataie sau ...nu stiu care pe care....
Nu uita,Miltisus, ca in primul rand trebuie sa fii OM, si dupa aia asistenta sau mai stiu eu ce. Imi pare rau pt tine, ca esti asa, sincer imi pare rau.
Ce s-a intamplat cu tine de esti asa de insensibila?




cristina lutac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

quote:
Originally posted by July25



Madutza10, zau ca ma sperii. Eu sunt la a doua sarcina si la prima am nascut normal. Intr-adevar durerile sunt f.mari dar trec. Si eu am nascut relativ usor. La orele 15 ma internam cu dilatatie 5 si la orele 18 nasteam. Dar problema este ca eu am miopie si daca acum aproape 10 ani nu s-a tinut cont acum dr.meu vrea o hartie de la oftalmolog ca sa vada ce imi recomanda : normala sau cezariana. Si daca TREBUIE cezariana ce sa fac ? Sa refuz ? Important este sa ii fie bine bebelinei.

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)



July ,imi pare rau daca te-am speriat dar asta e ce am simtit eu ,poate la tine nu o sa fie la fel !Daca e nevoie sa faci cezariana n-ai incotro ,bebe sa fie sanatos!
iti doresc o nastere usoara si fara dureri!!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA ,
POZE
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

quote:
Originally posted by Guguluff

Am nascut pe 10.04.2006 la CFR 2. Doctorul meu a fost D-na Florina Mihalache. E super si ca persoana si ca doctor. Si daca esti pacienta ei de cateva luni macar, raspunde si noaptea la mobil.Sectia de maternitate e mica dar curata si bine organizata. Micile atentii pt. personal nu sunt obligatorii dar ajuta mult. Am stat 3 zile internata si am nascut normal. Dr. neonatolog semneaza externarea copilului in ziua in care incepe sa ia in greutate, daca nu sunt alte probleme.
Concluzie: CFR 2 nota 10, Dr. Florina Mihalache nota 10+



Guguluff,eu tot cu D-na Mihalache am nascut si pot scune acelasi lucru despre ea si chiar despre spital ,totul a fost ok ,mai putin durerile de dupa cezariana ::P dar au trecut !




ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA ,
POZE
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_ary spune:

Salut,

Am nascut in Timisoara, la maternitatea ODOBESCU, cu dr. Aljobori Florica. Sper ca i-am scris corect numele. Super doctorita!!!!!!!
La sectia de cezariana personal super, mai putin 2 ture de asistente si infirmiere: una foarte adormita, iar una foarte indiferenta. Asistentele de bb super Ok! Dadeai doar daca vroiai! Portari super!
Singura neplacere: GONGILE!!!!!!!!!!!! M-or terminat, abia am asteptat sa ajung acasa.



Mama lu' Ary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

quote:
Originally posted by cretu_stefan

Sunt un tatik ingrijorat...care vrea sa afle daca puteti sa-i dati relatii despre Maternitatea Campina...locuim in Ploiesti si vrem pe cit posibil sa evitam maternitatea din localitate. Am alege Campina...pentru ca se afla la 15 minute de mers si am auzit ca ar fi conditii ok si medici buni. Ne-am interesat in Bucuresti, insa e dificil...timpul este prea scurt, mai avem cam o luna si jumatate pina se va naste baiatul nostru. Avem analizele la zi, toate testele efectuate si rezultatele foarte bune, ecografiile 3D la zi, insa nu ne-am hotarit inca asupra maternitatii... Va multumesc.

Tatiku



S-ar putea sa fie o alegere buna. Din cate stiu eu se naste destul de bine la campina. Chiar de curand a nascut o rietena de-a mea. Nu a fost super multumita dar a mers. e cam aiurea ca cica nu il dau pe bb la mama imediat sa suga si din cauza asta invata mai greu sa manance, dar isi revine. Nu te lasa cu hainele tale, adica papuci, pijama dar poate ca era carantina sui de-asta. In rest e destul de ok. Ca si medic ti-as recomanda-o pe dr Golosneanu care e cam cea mai cautata. Dar sa stii ca are toane si uneori e cam rautacioasa. Nu stiu daca o sa va mai primeasca cu o sarcina asa de mare. Dar incercati. Un alt dr cat de cat bun e dr enache. V-as sfatui sa il ocoliti pe dr Niculescu de care se aud lucruri cam nelalocul lor.

Sper ca ti-am putut fi de ajutor.
Bafta multa!


Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

E cineva din Brasov? Am gasit un mesaj dar as vrea mai multe pareri. Am 28 de saptamani si merg la d-na dr. Dumitrache.

Ramona

Mergi la inceput