despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 64

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

miltisus,fato,ia spune cum ai tu buzunarele doldora de bani de la amaratele astea pe care le hulesti aci!
sa stii ca nici eu nu stiam sa-l skimb de kk pe stefanel in primele zile-ce-ar fi sa kemi tu asist.sociali sa-mi ia copilul,ca-s neindemanatica?
rolul tau care e pe sectia de copii?
cu riscul de-a fi bannata de pe acest forum-o sa-ti mai zic vreo 2,dar nu acum,ca-s tare maniata pe atitudinea ta!
offff,doamne,nu-i asha,ce greu iti este,dupa o zi cu mamicile astea,care nu stiu de nici unele,cum isi permit sa te-ntrebe,tu care ai atata treaba,si ti se fumeaza si tigara singura si cafeluta se raceste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

monalac,eu tot cu dr urleteanu am nascut,si tot dr.sbarcea a fost dr neo-nato care mi-au preluat copilul.super-oameni.jos palaria!
nu stiu dr sbarcea -o femeie de milioane-cum nu s-a contaminat de jegu'din sp.Pantelimon.Cre'ca stii si tu ca una din asist.de-acolo era alcoolica,si-avea niste taieturi de drogata la mana!
eu am stat la rezerve,jos,la parter.
da.si cu paharu'-cotizam la greu sa le dea ele,eu nu aveam taria asta!!
am dat la baaaaaaaaaaaaani!
si eu am facut o furia laptelui-infernala,dar cu ajutorul unei SINGURE persoane am trecut cu bine peste-dr.Sbarcea!
celelalte asist imi luau sanul plin de bubite,de rani cu sange,si-l indesau in gurita micutului,el plangea,ele nu se lasau!il mai ciupeau si de ceafa!off,niste tute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

CORAP
SILVIA

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by miltisus

hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit
atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?"
In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!!




aha... deci astea sunt intrebari care nu se pun. Mai sunt si altele?????
Scrie-ne tu ce trebuie sa facem inainte sa ajungem sa va deranjam.
Partea cu cine merita si cine nu copil nici nu o mai comentez ca e prea de tot.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Fetelor...tot citesc si recitesc si nu-mi cred ochilor...iarasi citesc...ca poate n-am inteles bine spusele doamnei sau domnisoarei asistente...si NU-MI VINE SA CRED ca o fiinta umana, ba mai mult, O FEMEIE, poate gandi asa!! Sunt sigura ca sunt ceva frustrari la mijloc...ca altfel nu se explica inversunarea asta impotriva mamelor lauze!
Miltisus, esti maritata? Ai copii? Sunt sigura ca spusele tale sunt expresia unor frustrari adanci. Ca alta explicatie nu exista! Ori esti o femeie SUPER REA.....dar si rautatea asta tot in frustrari isi are originea. Cu siguranta ca nu ai copii...ba poate nici NU POTI AVEA. Daca e asa...imi pare rau pentru tine. Dar sa spui asemenea cuvinte...auzi....ca cele care nu stiu ce sa-i faca copilului in primele zile....nu merita sa aiba copii! Si mai pui si nu stiu cate semne de exclamare...care subliniaza si mai mult furia si inversunarea. DE CE ESTI FURIOASA? PE CINE ESTI ASA TARE INVERSUNATA? Ne poti spune? Pe mamele lauze? Merita oare ele asta? Sau e...altceva? INca o data...imi pare rau, dar trebuie sa faci ceva pentru tine.
Nu am facut psihologia, dar e clar ca lumina zilei ca problema e la tine...undeva, in adancuri. Descarcandu-te pe altii...nu vei rezolva nimic. Viata ta se va schimba in bine numai cautand cauza comportamentului tau si gasind solutii pentru ea. Ca exista solutii, pentru orice problema ai avea. Trebuie doar sa ai bunavointa sa le cauti, singura sau cu ajutor.

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

MILTISUS de ce te plangi draga mea ca sunt multe saloane si multe mamici nestiutoare? inmulteste cel putin 5 ron ori cate mamici ai in ingrijire si iti vei da seama cati bani iti intra zilnic in buzunar!
Asa ca taca-ti gura ca esti platita extra pentru eforturile astea supraomenesti pe care le depui!

"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"

POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

quote:
Originally posted by miltisus

hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit
atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?"
In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!!




Dar cit de grosolana si fara suflet esti! Nu cumva lucrezi la Cantacuzino? Nu esti una dintre animalele de asistente de la nou-nascuti care m-au lasat a doua zi dupa cezariana singura cu bebe in salon? CU o mina ma tineam de burta (pentru ca probabil nu stii, dar doare sa te dai jos din pat dupa cezariana) si cu alta pe bebe, pe care-l spalam la chiuveta si pe urma ii puneam scutecul asa cum ma pricepeam eu (dupa mintea ta aia mica si urita nu meritam copilul daca nu stiam sa-l spal la fund). Asistentele alea nu sint oameni si nici macar animale, sint niste jigodii care isi mai umflau buzunarele de la fetele care se uitau la ele ca la niste zei care le divulgau niste secrete! Prin nu stiu ce miracol, cele de la terapie intensiva au fost niste oamni de nota 10, iar alea de la copii exact niste fiinte meschine si rele, cu atitudinea acestei miltisus de ne pune pe noi la colt! Sa-ti fie rusine, ca mie mi-este rusine ca esti femeie!

A, sa nu uit sa te intreb, ti-ar placea sa fii si tu tratata cu atita dispret pe unde te duci? Asta in caz ca nu te pricepi la toate, spre deosebire de toantele alea de mame care nu stiu sa-si spele bebelusii!Ti-ar placea ca invatatoarea copiilor tai sa-ti spuna ca nu-i meriti pentru ca nu stii sa rezolvi o problema simpla? (bine, ma indoiesc ca ai totusi familie, prea ai un suflet urit). In sfirsit, imi pare rau ca m-am coborit sa-ti raspund, dar a fost revolatator mesajul tau! Du-te repede si te razbuna pe vreo amarita in spital, nu te lasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unariel spune:

Cand am citit prima data mesajul "impotriva mamelor" m-am enervat rau de tot , dar am avut noroc ca nu am reusit sa ma loghez, mi-am uitat vechea adresa, si pana am reusit sa-mi fac alta noua, mi-a mai trecut. Da hai sa va povestesc si eu ce am patit cu d-nele asistenta care au atat de multe pe cap.
Am nascut in 24 martie 2005 la Timisoara, la Odobescu. Si ca orice mama incepatoare, nu am stiut sa ma mulg. La inceput, cand mi-a venit laptele, buluc, au inceput sa ma doara sanii. M-am dus la asistenta de garda care mi-a spus "ai sanii angorjati, n-am ce sa-ti fac". A doua zi am facut furia laptelui, ma dureau ingrozitor, erau rosii si umflati si fierbinti, asistenta de garda mi-a spus"ai facut furia laptelui, mulge-te". Pai cum sa ma mulg? Mi-a aratat ceva semne prin aer cum trebuie sa misc degetele. M-am chinuit eu cumva, da nu am reusit ca durea prea tare. Aveam aceeasi senzatie pe care o ai cand iti strangi degetele la usa, si in loc sa deschizi usa, o inchizi mai rau. Spre seara i-am zis respectivei asistente ca-i dau oricat, numa sa ma mulga. A venit repede, dupa ce a gatat tratamentele, si m-a muls. 50000 mulsu. Mi-a spus "vin si dimineata, inainte sa incep tratamentele". Si a venit, pt alti 50000. Si toata s-a strofocat cand mi-a cazut telefonul pe jos, l-a ridicat, l-a sters de praf, s-a uitat sa nu se fi stricat. Pt niste amarati de 50000!
Ca sa te dae cu betadina, trebuia sa dai 10000. Astia la cea care te spala.
Dar am intalnit si 2 asistente nemaipomenite. Una de la mame, iar cealalta de la copii. Care m-au muls si m-au invatat ca se fac, m-au ajutat fara nici un ban, niste oameni extraordinari. Sper sa le rasplateasca Domnul tot binele si ajutorul care mi l-au dat.
Cat despre doctori, am avut noroc de oameni extraordinari. Cel care m-a urmarit in timpul sarcinii este cred ca arab, il cheama Ammar, si este doctor in toata puterea cuvantului. Nu mi-a luat nici un ban in afara de cei de la consultatii, pt care primeam chitanta, iar cand a venit acasa , dupa ce am nascut, pt ca inca aveam probleme cu sanii, si a vazut ca stau in camin (eram studenta), nu mi-a luat nici un ban, spunandu-mi "ca am mai multa nevoie de bani deact el".
Nu am putut naste cu el din motive interne spitalicesti, dar m-a lasat la seful lui, d-l doctor Pascut, alt om extraordinar, care s-a purtat minunat cu mine, si m-a facut sa uit de sentimentul de vaca pe care personalul spitalului a reusit sa ma faca sa-l simt.
TOTUSI, DOAMNELOR ASISTENTE, NU SUNTEM NISTE VACI CARE AU VENIT SA FETE SI CARE TREBUIE SA SE MULGA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unariel spune:

Si am uitat sa va spun, ca "multumita deosebitului personal" am reusit sa fac mastita, si apoi sa fiu operata, scotandu-mi o "felie" din san.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetelor,

sunt insarcinata in 12 saptamani si inca stau si incerc sa aleg intre doua doctorite. Adriana Coroama de la Giulesti si Raluca Uzum de la Elias. Citind mesajele din acest forum tind sa ma indrept catre Elias.
A nascut cineva cu d-na doctor Raluca Uzum? As vrea sa stiu si eu detalii.
Fetelor Miltisus nu merita atentia si nervii vostri. Cu asemenea oameni nu merita sa te complici, oricum nu va puteti cobori la nivelul ei sa va poata intelege.

Multa sanatate la burtici si la bebei.


Raluca si bebe mic in burtica

Mergi la inceput