despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maximilian spune:

Salutare fetelor!
A nascut cineva cu Dna dr. Deliana Puiu de la Spitalul Titan???
Bobita ..am citit ca ai nascut la acest spital..imi dai si mie mai multe detalii????

32 sapt...teribil de speriata de nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Voi naste la maternitatea Giulesti cu dr. S. Puia si as vrea sa aflu cateva pareri despre o nastere normala cu dumnealui. Pana acum sunt multumita, mereu calm si raspunde la intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laryiuly spune:

Salutare!
Numele meu este Iulia si am nascut la spitalul Filantropia pe 6 ianuarie o fetita superba, cu Dr. Pana Stelian.
Eu am numai cuvinte de lauda pentru acel spital, pentru oamenii care lucreaza acolo.
M-am internat seara la 17.00 (mi se rupsese apa) si m-a luat in primire doctorita de garda care a fost super de treaba, apoi in sala de nasteri am nimerit doua moase cu adevarat profesioniste. A fost destul de greu cu travaliu.....in cele din urma am nascut la 4.50 dimineata, normal, o fatuca de 4.200 g. Nu s-a asteptat nimeni sa fie asa de mare pentru ca nici burta mea nu a fost prea mare, iar la ecograf in ziua aceea mi-au spus ca are 3.700 g.
Oricum Dr. Pana este un adevarat profesionist, eu mi-am revenit imediat, cusatura nu prea m-a durut (si a fost va dati seama la 4.200)si am avut ceva probleme inainte sa nasc pentru ca nu m-am dilatat suficient, aveam contractii foarte puernice dar ineficiente.
Personalul neonatolog este de nota 10.
Cat despre conditii: eu am stat intr-o rezerva de doua locuri si conditiile aici sunt excelente.

Pentru mine aceasta nastere a fost o experienta frumoasa si s-ar putea sa o mai repet.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Eu am nascut in Cluj, la clinica de obstretica ginecologie Hipocrate, cu domnul doctor Nanu Honorius. Este o clinica particulara si pot sa spun doar cuvinte de lauda la adresa domnului doctor si personalului de acolo. Nu vreau sa intru in detalii foarte multe pentru ca cine este interesat poate sa ma mai intrebe anumite particularitati, vreau doar sa spun ca in ziua externarii aveam un sentiment foarte ciudat ... mi-as fi dorit sa mai stau macar o zi sau doua acolo, imi parea pur si simplu rau ca plec. M-am simtit ca si acasa nu ca intr-un spital. Oricum cuvintele sunt de prisos ... am avut o nastere usoara si asta datorita moasei si domnului doctor.

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Eu trebuia sa nasc la Iasi cu dr Onofriescu. Acesta mi-a recomandat nasterea naturala si am acceptat desi stiam ca nu vine decat la cezariana. Imi blestem zilele si le voi blestema mult timp de acum incolo ca am ajuns pe mana lui si a rezidentei lui Irina Iftimie!!!!!

M-am internat la 37 de saptamani si 4 zile (luni 6 martie 2006) pentru a fi sigura ca voi naste acolo, fara complicatii. Ca sa nu ma mai rascolesc va spun pe scurt: in trei saptamani mi-au facut doar 2 echo, rezidenta venea in fiecare zi dar nu ma consulta ci doar ma intreba cum misca copilul ( care era foarte vioaie) si daca am contractii, atat. Onofriescu m-a vazut doar in cele doua dati cand mi-a facut echo! Dupa trei saptamani si jumatate de stat in spital "sub supraveghere", pe 30 martie 2006 m-au anuntat ca fetita mea a murit in mine in cursul zilei respective, ca inimioara ei nu mai bate - asta in conditiile in care eu cerusem de o saptamana sa-mi faca cezariana!!!!! Diagnostic: tripla circulara de cordon, pe care "marele" doctor, pe care eu il consider un criminal, trebuia sa o vada cand mi-a facut ultimul echo, cu 3 zile in urma. Aveam 41 de saptamani implinite cand criminalii astia ne-au nenorocit pe mine si pe sotul meu. Plang zilnic... inca sunt shocata si parca nu-mi vine a crede ce ni se intampla...
Toate astea vin dupa o extrauterina in urma careia am ramas fara o trompa si dupa doua sarcini oprite in evolutie...

Feritziva de acesti dr, care sunt prea ocupati ca sa le mai pese de pacienti!!!!! Cautati sa nasteti cu un doctor care sa fie inainte de toate OM!!!

Laura cu 37+
Puiutul meu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Eu trebuia sa nasc la Iasi cu dr Onofriescu. Acesta mi-a recomandat nasterea naturala si am acceptat desi stiam ca nu vine decat la cezariana. Imi blestem zilele si le voi blestema mult timp de acum incolo ca am ajuns pe mana lui si a rezidentei lui Irina Iftimie!!!!!

M-am internat la 37 de saptamani si 4 zile (luni 6 martie 2006) pentru a fi sigura ca voi naste acolo, fara complicatii. Ca sa nu ma mai rascolesc va spun pe scurt: in trei saptamani mi-au facut doar 2 echo, rezidenta venea in fiecare zi dar nu ma consulta ci doar ma intreba cum misca copilul ( care era foarte vioaie) si daca am contractii, atat. Onofriescu m-a vazut doar in cele doua dati cand mi-a facut echo! Dupa trei saptamani si jumatate de stat in spital "sub supraveghere", pe 30 martie 2006 m-au anuntat ca fetita mea a murit in mine in cursul zilei respective, ca inimioara ei nu mai bate - asta in conditiile in care eu cerusem de o saptamana sa-mi faca cezariana!!!!! Diagnostic: tripla circulara de cordon, pe care "marele" doctor, pe care eu il consider un criminal, trebuia sa o vada cand mi-a facut ultimul echo, cu 3 zile in urma. Aveam 41 de saptamani implinite cand criminalii astia ne-au nenorocit pe mine si pe sotul meu. Plang zilnic... inca sunt shocata si parca nu-mi vine a crede ce ni se intampla...
Toate astea vin dupa o extrauterina in urma careia am ramas fara o trompa si dupa doua sarcini oprite in evolutie...

Feritziva de acesti dr, care sunt prea ocupati ca sa le mai pese de pacienti!!!!! Cautati sa nasteti cu un doctor care sa fie inainte de toate OM!!!

Laura cu 37+
Puiutul meu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos



Ceea ce ti s-a intamplat este INFIORATOR !!!
Cum ii mai rabda pamantul pe unii care se considera medici si care fac de ras toata breasla? Nu este suficient ca trebuie sa contribuim la bunastarea lor materiala?
Ma rog pt.tine, pt.sotul tau si pt.micul ingeras care este acum in ceruri. Condoleante.

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Laura, offf, ma rog la Dumnezeu sa iti dea putere sa treci peste nenorocirea asta! Din inima ma rog sa poti sa treci peste ce ti s-a intamplat!
Iar nenorocitului ala de om, pe care nu il pot numi medic, sa ii dea o durere la fel de crunta ca cea pe care o simti tu acum!
Cuvintele sunt inutile, ma rog la Dumnezeu sa iti dea repede un alt copilas care sa iti lumineze viata tie si sotului tau.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Laura_Ioana,
Stiu din experienta proprie ca in aceste momente cuvintele sunt inutile... Imi pare tare rau sa citesc ca si alte fete trebuie sa treaca prin asa tragedie! Doar trecerea timpului va reusi sa tempereze putin durerea din sufletele voastre.

Dupa ce va mai adunati puterile, te sfatuiesc sa faci dosar pentru colegiul medicilor. E putin in comparatie cu ce merita un criminal care profeseaza ca medic, dar in Romania procesul pentru malpraxis e greu de intentat pt ca iti trebuie contraexpertiza medicala - si doctori (+ avocati priceputi) care sa se bage la asa ceva nu prea cred ca ai sa gasesti. Macar o "dare de seama" formala sa faca si individul asta, altfel cazul tau va fi doar o cifra dintr-o statistica.

Sa fiti tari, sa nu va pierdeti speranta si credinta si sa va sustineti reciproc.


Life is a journey, not a guided tour. Bryan Rehard

Laliq 11+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/larisa_bucur/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ryu spune:

Fetelor va rog din suflet cele care au nascut cu dr SUCIU NICOLAE datimi si mie cateva informatii referitoare la el.Sant insarcinata in 19 saptamini si sant pacienta lui.Ma intereseaza daca e un dr care e alaturi de tine la sarcina ,daca te ajuta in vreun fel si cam care e onorariul lui.La controalele lunare nu stiu ce sa zic e prima sarcina dar mi se pare ca e cam pe toane.Va rog din suflet cine a nascut cu el sa ma ajute si me mine cu ceva sfaturi.Va multumesc si sper sa nu ma ocoliti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Laura - orice cuvant este de prisos si drama prin care ai trecut m-a ingrozit. Iti doresc multa putere si stapanire de sine sa poti trece peste aceasta drama. Sper ca cei vinovati sa fie pedepsiti, desi asta nu poate schimba cu nimic situatia ta.

Alina

Mergi la inceput