despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Dragele mele,ma bucur enorm ca am aflat si eu in sfarsit de voi.
Eu sunt noua pe aici dar subiectul acesta ma nelinisteste si pe mine.
As vrea dac se poate sa ma ajutati si pe mine cu cateva raspunsuri,daca stiti binenteles.
Vreau sa stiu daca vre una dintre voi a nascut cu Dr.Kasmo Mohamed de la maternitatea Giulesti ?Eu sincera sa fiu sunt multumita de el pana acum dar urmeaza ziua cea mare si am devenit nelinistita.
De Craciun urmeaza sa nasc si este prima sarcina asa ca...
Cum este maternitatea Giulesti ???
Bafta multa la toate mamicile si la viitoarele mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Buna fetelor!
Am si eu o intrebare: a nascut cineva in Spania? Cum se procedeaza cu medicul ginecolog, etc?
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Buna fetelor! Sunt o proaspata mamica! Am nascut pe 2 noiembrie o fetita frumoasa si sanatoasa la maternitatea Filantropia, cu dr. Zorela Sgarbura. Foarte buna doctorita. Ii sunt recunoscatoare - am avut o nastere foarte usoara, pe care ea a dirijat-o superb. Natural, fara epidurala. A mers foarte repede. Este cu adevarat o profesionista. Foarte draguta a fost si fost ei rezidenta, dr. Antohi, tot de acolo. Fetita mea s-a nascut cu circulara de cordon, si totusi, totul a fost in regula.
Daca voi mai naste vreodata, tot cu aceasta doctorita va fi.

Spitalul mi s-a parut curat si ok. Sunt si rezerve, cu plata, la 300.000. Curat, 3 paturi in camera, frigider, chiuveta. Baia vizavi. Tot curat. Personalul amabil, cu atentiile de rigoare. Mai nesuferite cele de la BBlusi.
Cam asta aste. Urez nastere usoara si fara probleme la toate gravidutele!

Poze cu mami si BB
Varsta Sarah
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;30/st/20051102/n/SARAH/dt/18/k/a78a/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Se pare ca in marea majoritate a cazurilor e de jale cu spitalele din Romania.Ca si in unele cazuri pe care le-am citit si in maternitatea din Bacau e de groaza cu personalul din spital.Ma refer in primul rand la asistente si mai apoi la unii doctori.
Eu de doctorita cu care am nascut pana la urma nu am decat cuvinte de lauda, in schimb asistentele practic iti baga mana in buzunar(nu totate cei drept), iar cele care daca nu la deai si vor practic te ignora, te umileste in cel mai rau hal.Eram sa fac o depresie de toata frumusetea din cauza unei asistente, noroc ca m-am gandit sa-i bag repede ceva in buzunar, si in secunda 2 era cea mai buna prietena a mea.Imi aducea si ce nu aveam nevoie.
Si cica sa nu mai dam spaga.Mori cu zile in spitale.In primul rand trebuiesc instruiti cei care iau spaga sa nu mai primeasca si apoi cei care dau.
O zi buna tuturor si nasteri placute celor care urmeaza sa nasca.

Mihaela si bb Amalia

POZICI CU NOI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...


"Singur, omul este ceva imperfect, ii trebuie un al doilea ca sa fie fericit." PASCAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cfl spune:

buna fetelor.Sunt noua si nu prea stiu cum se foloseste site-ul, asa ca sper sa nu fac vreo boacana.
Am nascut prin cezariana in iulie 2004 la Municipal cu Dr. Badiu. Un medic extraordinar. Un om sufletist, un om care stie sa asculte si sa linisteasca atunci cand apar si problemele. Daca o sa vina si al doilea bebic tot cu el o sa nasc. Spitalul este curat. Dupa operatie am stat 24 de ore la terapie intensiva. Am dat peste o asistenta groaznica, o baba care nu vroia sa imi administreze calmante cu toate ca am tizat foarte bine la vremea respectiva, Colegele de salon au avut noroc cu celelalte asistente care erau tinere si le ajutau de cate ori aveau nevoie.Am fost mutata cu Stefania (fetita mea)in rezerva de trei paturi unde era foarte curat. Asistentele foarte dragute, te invata cum sa ii dai lui bebe sa pape, te invata cum sa ii faci toaleta etc. Sfaturi foarte bune pt mamici incepatoare.

Gata, fetita mea nu mai ma lasa sa stau cu voi.Vrea sa ma joc cu ea. Toate bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Experienta nasterii mele este una care imbina frumosul cu groaza.Frumosul pentru ca am nascut un baietel sanatos si haios. Groaza pt ca doctorul s_a dovedit a fi indiferent.Sa va povestesc pe scurt.trebuia sa nasc pe 29 septembrie; fiind din provincie, m=am internat din timp la Spitalul Polizu, pentru a nu avea surprize neplacute acasa. Mizeria din spital am suportat=o cu brio.La fel si pe doamna de etnie rroma careia i se provocase avortul si care o zi si o noapte a urlat de durere in salonul unde eram 8 paciente, fiind inconjurata de vreo 15 alte persoane(parinti, prieteni, copii de prieteni),care mai de care mai galagios si urat mirositor,unul fuma, altul se tolanea in patul meu, pacienta plangea, la fel si alte 3=4 bocitoare...Ce mai, schita de Caragiale!Asistentele erau dragute daca erai atenta cu ele! Pe data de 6 oct,in jurul orei 24,00 ma aflam in salon, cand deodata simt niste dureri asemanatoare celor de laa menstruatie, care se reluau periodic, la inceput la 15 min ajungand ca dupa 2 ore sa se repete la fiecare 5 min si sa dureze 35 de sec. anunt o asistenta, imi verifica intensitatea contractiilor si imi spune ca pana dimineata nasc! Abia asteptam!La ora noua dimineata, a2_a zi eram in cabinetul dr Lemnete Gabriel (dr care ma supraveghease insarcinata fiind) care imi spune ca nu am colul micsorat si ca vom vedea dupa amiaza. Ma trimite in salon si in asteptarea dupa=amiezei, trec cu bine peste durerile provocate de contractiile care nu se oprisera. In fine, nici o schimbare a colului in ziua de 6; eram distrusa pt ca urma weekendul si stiti cum e...dificil ca dr. sa se deranjeze...Vineri noaptea, ne mai suportand durerile rog o asistenta sa cheme dr de garda sa ma consulte.Afland pacienta carui dr sunt, imi injecteaza intravenos diazepam cu no=spa. Aceasi poveste si sambata. Aveam dureri groaznice si nimeni nu imi facea nimic, iar decizia unei cezariene nu o putea lua decat dr Lemnete, care insa nu putea fi deranjat! Problema era colul care nu se micsora! trecuse si termenul, tin sa subliniez! Sambata seara Ajung in sala de nasteri si, cu lacrimi in ochi strecor un imbold in buzunarul unui medic rezident implorandu=l sa ma ajute.Imi spune ca imi face un Malgin, dar sa nu vorbesc despre asta, Dupa 3 ore ajung la dilatare 2.Duminica dimineata,abia la ora 7,05 nasc. Aparuse in final si dr meu in urma cu vreo 30 min! Practic nu m=a ajutat deloc. A venit sa ii dau dreptul,insa, incamera de lauzie! Asa ca mai bine nasteam cu dr. rezident! Ca sa nu mai vorbesc de asistente care se certau langa mine care cum sa ia si a imparta banii!Comedia umana!
Pe scurt, cam asta este povestea nasterii lui Darius; nu stiu daca am reusit sa evoc groaza prin care am trecut, durerile si noptile nedormite,epuizarea fizica si psihica...Dar a meritat!
A mai nascut careva cu dr Lemnete? PE voi v=a ajutat?
Va pup, roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madacristina spune:

O rugaminte mare,daca-mi poate da cineva cateva informatii despre dna doctor Badea Gerogeta de la Spital Municipal Bucuresti.Vreau sa stiu daca e k sa merg in continuare la ea sau nu.
DNp:03.07.2006
Va multumesc si sper sa-mi poata oferi cineva cateva informatii...Mie la prima consultatie mi s-a parut f draguta....insa as vrea mai multe detalii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

roxi, sa-ti traiasca Darius! Felicitari si bravo tie pt tot chinul in care ai trecut! Buna inspiratie ai avut cu rezidentul! dr Lemnete e controversat aic pe forum, si de bine si de rau, eu asa tin minte. De evitat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Dr. Ana-Maria Pasarin? de la CFR 2? Ceva informatii? sunt, cred, in 4 saptamani de-abia, dar as vrea sa ma orientez de la bun inceput.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

din timisoara este cineva?

Mergi la inceput