despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buldan Maria spune:

Buna!!!
Eu am nascut in februarie la Municipal cu dr Badiu.Dr este super,super si anestezistul care mi-a facut peridurala la fel,nu am absolut nimic ce sa le reprosez insa asistentele sunt groaznice (marea majoritate) dar cu hartia de 100000 nu am avut probleme.
A propos de ecografisti nu am incredere in nici unul.Si mie mi-a spus dr Iosup ca totul ete in regula si cand colo iubitica mea a avut o malformatie de cord si am pierdut-o dupa 3 zile.
Nu mai nasteti fetelor cu cezariana.Am nascut cu peridurala si nu am simtit absolut nimic si in 4 zile nu mai aveam absolut nici un fel de durere si vreau sa va mai spun ca trei zile am stat numai in picioare langa aia mica care era la terapie intensiva.
Dupa 2 saptamani de la nastere ma simteam,fizic vorbind ca psihic nu mai vorbesc,de parca nici nu nascusem.
Cautati-va un dr care face cu siguranta peridurala,am mai auzit cazuri in care li s-a spus ca o sa li se faca anestezie si nu li s-a facut,si mai renuntati la cezariene.Este un lucru extraordinar sa auzi primul tipat al copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Despre d-nul Luis Mendez nu mai stie nimeni in afara de Bebetica?
Dar despre maternitatea din Spit. Universitar?

MariaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

quote:
Originally posted by MariaI

Despre d-nul Luis Mendez nu mai stie nimeni in afara de Bebetica?
Dar despre maternitatea din Spit. Universitar?

MariaI



si aramona (vezi mamici de ianuari-februarie 2004) va naste cu dr, mendez. poti sa o intrebi si pe ea.


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Te las' pe tine sa decizi.

Acum 4 ani si jumatate trebuia sa-mi iau concediu prenatal si apartineam de Spitalul Universitar,ma programez la consultatie la acest doctor.
Mentionez ca eran in 8 luni de sarcina,cu o burtica mica,mica de nu se vedea nimica.
Intru in cabinet mi se face consultatia ginecologica aferenta si STUPOARE imi zice:Ce concediu doriti ca sunteti doar in 5 luni!!!!!
Am ramas masca,ies afara imi invit sotul inauntru si domn dr. ne trimite sa facem o ecografie pentru ai dovedi in ce luna sunt!
Domn doctor a ramas ca la dentist cand a vazut rezultatul ecografiei care certifica ca sunt in 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Am nascut cu dna. Dr. Dinca de la Polizu - un om extraordinar. Am avut probleme cu sarcina de la 20 de sapt si dansa a fost cea care m-a ajutat cel mai mult, si ca medic, si ca om. Orice problema as fi avut, stiam ca o pot suna, la orice ora, orice intrebare aveam si oricat de ocupata era isi gasea timp sa stam de vorba. Cand am nascut a venit de acasa si a stat cu mine tot timpul, m-a incurajat, mi-a explicat tot ce mi se facea. Am nascut normal datorita dr (daca ar fi fost altcineva, in situatia mea - bb avea circulara de cordon - ar fi spus sa nasc prin cezariana pt ca i-ar fi fost mai comod) si ei ii datorez faptul ca am putut sa simt bucuria de a fi mama. Numai cuvinte de lauda pt dna dr. As mai naste cu dansa inca 10 copii.
Pacat ca restul personalului din spital se poarta cel putin indiferent cu mamicile si cu copilasii.Asistentele au fost sub orice critica. Bebelusul plangea de foame si eu umblam pe holuri dupa ele sa le rog sa ii dea putina glucoza, orice, sa nu mai planga...
Portarii nu lasau pe nimeni sa intre fara spaga traditionala, la bbi in salon intrau toti vizitatorii posibili (inclusiv socrul colegei de salon, super murdar si beat mort...)
Una peste alta, am dat peste un dr super pe care nu l-as schimba pt nimic in lume si datorita caruia am acum o bebita frumoasa si sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciufulici spune:

Am nascut la maternitatea Cuza Voda din Iasi cu Doamna Doctor Zamfirescu si am doar cuvinte de lauda pentru dumneaei. A veni in douazeci de minute in plina noapte(ora 1) si pe un ger cumplit de minus 20 de grade. Ea nu era de garda cand a fost timpul sa vina pe lume fetita noastra. Cineva de la spital a sunt-o si a fost acolo pentru noi.
La ora 4 fara cinci minute s-a nascut Diana. Am stat intr-un salon cu patru paturi alaturi de bebelusa mea si alte trei mamici cu bebeii lor doar o singura zi, apoi intr-o rezerva eu si Diana. Schimbarea lenjeriei se facea zilnic caldura cat cuprinde (am nascut iarna) iar sfaturile medicilor de acolo mi-au fost utile. Maternitatea era destul de dotata in urma cu cinci ani, nu ne-a lipsit nika in cele 5 zile cat am stat acolo.

Sanatate maxima tuturor de la Ciufulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaMariaA spune:

Buna fetelor...sunt o mamica "incepatoare"...si urmez sa nasc in februarie....doresc mai multe informatii despre Elias...am decis sa nasc acolo,sperand sa fie cel mai confortabil loc atat pentru mine cat si pt bebe....astept si alte sugestii despre alte maternitati din Buc....in apa ar fi preferabil...multumesc..
va pup....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Buna,
Urmeaza sa nasc la spitalul Caritas cu Dr.Cornelia Ispas. Oare n-a nascut nimeni acolo ca pe forum nu aminteste nimeni de locul asta?! As vrea sa stiu cum sunt condittile si cum se comporta cadrele medicale.. Multumesc,
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna eu sunt Laura Florescu. Sunt din Galati si urmeaza sa nasc in a doua jumatate a lunii februarie. Doctorul meu ginecolog este D-na Mataca, iar locul nasterii va fi Spitalul Judetean. Daca dintre voi, sunt mamici care au nascut cu d-na doctor si la spitalul in cauza va rog sa-mi povestiti si mie pentru ca inca nu stiu ce "modalitate" de a naste sa aleg ( de parca ar depinde de noi mamicile ).
Multumesc!
Mii de pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Umflatzel spune:

Draga AnaMariaA,

eu o sa nasc la Elias cu dl.dr.Parvu am DPN pe 5 dec.
Despre conditiile de-acolo numai de bine, am fost de 2 ori pana acum (in rest am fost la Medsana, mi-e mai comod, mai aproape), am mai scris pe acest forum, mi-a placut cum se comporta asistentele, medicii, e un spital civilizat cum ar trebui sa fie toate spitalele noastre. Daca dai ciubuc bine daca nu iarasi bine, ai acelasi tratament!
Daca dai o cautare o sa gasesti mai multe.
Bafta!
Umflatzel 35 saptamani

Mergi la inceput