despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

kity2004

mersi de incurajare!nu am decat sa incerc!
tu cand ai nascut cu dansul?cezariana sau natural?tarife ceva poti sa-mi spui?

astept raspunsul tau,
Alina29sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

scuze kity2004

dupa am vazut linkul si ti-am vazut comoara in poze!
deci am inteles cand ai nascut ,dar cateva din intrebari tot raman...

mersic de intelegere!
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Alina, eu am nascut prin cezariana deoarece am avut probleme si nu am putut altfel . Oricum nu ma asteptam nici in visurile mele ca cezariana sa fie asa de estetica , ca aum la aproape un a nici nu se mai vede ( comparativ cu ce cezariene am mai vazut ) .
Oriucm me mine m-a ajutat dlui f mult.

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004
http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Alina, tarifele sunt cnt poate sa dea fiecare , are paciente diverse si de cerut nu cere nimic. Daca mai ai intrebari aici sunt.

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004
http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

kity2004,

mersic de ajutor!asa cum am zis n-am decat sa incerc!oricum ajung in tara la inceputul lunii viitoare...

dar e bine ca DC poate fi accesat de peste tot pe globul asta!hihihi!



Alina29sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindu spune:

Buna Hanelore,

Eu am nascut in 2003 la Municipal. Cezariana 150 $, banuiesc ca acum e 150 Euro. Dar depinde de "gradele" doctorului, la prof cred ca e mai scump. atunci 200$, acum banuiesc ca 200 Euro.

Ca anestezist ti-l recomand cu caldura pe Dr Cristea, super..mai ales la cezariana e f importanta dozarea anesteziei..si am vazut pe pielea mea, adica prin comparatie cu cezarienele din ziua respectiva, eu am fluierat... nici dureri prea mari, nici greata .. f bun e si seful sectiei, insa e greu de prins - Dr. Costandache

Insa, de obicei medicii obstreticieni lucreaza cu echipa lor, asa ca mai bine il intrebi pe doctorul tau cu cine lucreaza.

Nastere usoara!

Brindusa si Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

La sfarsitul lunii aprilie am nascut la spitalul Filantropia, prin cezariana, cu dr.Hamid (Medicover). Il recomand cu toata convingerea ca fiind un profesionist si un om de nota zece. De asemenea, am fost multumita si de modul in care am fost tratata de personalul din spital (anestezist, moase, infirmiere, etc). Sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tedita spune:

Buna fetelor, ziceti-mi si mie ceva de Dr Badiu de la Municipal, nu a nascut nimeni cu el???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Vreau si eu sa va spun de un doctor, nu am nascut cu el, dar daca e cineva caruia ii urmareste sarcina, sa fie avertizata. Dr Conteanu de la Mat. Bucur.
Acum vreo 3 ani am facut o infectie destul de urata. De fapt, eu nu mi-am dat seama, sau n-am acordat atentie, cert e ca m-am trezit ca timp de 3 luni nu mi-a venit cm. Prin servici aveam abonament la Medicover, dar cum nu eram foarte multumita de ei, si nici nu stiam la ce dr sa ma duc, am ascultat sfatul unei prietene si m-am infiintat la cabinetul dlui dr Conteanu, undeva pe Sincai.
Buuun! Ma consulta, eu cu ochii cat cepele (nu-mi doream o sarcina, aveam altele in cap pe-atunci), si-l aud: "aa, sunteti insarcinata!" (mie-mi cade tavanul in cap!!); "aveti si infectie" - zice el palpand in continuare. Probabil dupa moaca mea si-a dat seama de efectul vestii, si-mi zici "nu-l vreti? pai, gata, treceti pe masa aia si rezolvam!" Nici tu analize, nici test de sarcina, ecografie, nimic!!

Eu nu vroiam un bebe, dar daca tot se intamplase, l-am domolit si i-am zis sa ma lase sa ma gandesc. Imi da atunci o gramada de medicamente, pentru anexita sau ce aveam acolo, ca erau cuprinse toate, uter, trompe si ovare, pt mentinerea sarcinii imi da Alilestrenol (parca asta e) si nu mai stiu ce. Multe rau!
Ies capiata din cabinet si ma pun pe plans. Il sun pe sotul meu (atunci prietenul meu) si-i spun marea veste: el, topaia de bucurie, fericit cat cuprinde! In fine, ma impac cu gandul si... viata merge inainte!

Dupa cateva zile, la servici, mi se rau. Tremuram toata, nu puteam sa respir bine, m-am panicat si am fugit la Medicover. Acolo, cand le-am spus ca sunt insarcinata, m-au luat repede si m-au trimis la ecografie. La ecografie, surpriza! Unde e sarcina?... Se vedea ceva mic, dar era mult prea mic pentru varsta pe care ar fi trebuit sa o aiba sarcina, si foarte bine putea sa fie doar un chist (de care eu aveam gramada).
Dr Popescu, nedumerita, imi face trimitere pt analize de sange, in regim de urgenta. Vin a doua zi dupa rezultatul analizelor si dr Popescu imi spune: "sunt negative, nu sunteti insarcinata!" Am crezut ca nu aud bine, m-am uitat la ea cu gura cascata, asa ca mi-a repetat zambind ca "nu sunt insarcinata". Ce fericire!!
Plec de la Medicover usurata, dar totusi, ce-a fost acolo?.. Il sun pe Conteanu: "dle doctor, cei de la M spun ca nu sunt insarcinata. Nu mai inteleg nimic!" Si-l aud: "vai, a murit!! ai fost insarcinata si fatul a murit!" In momentul ala am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare: adica eu stateam cu el in mine de-atata vreme, si copilul era mort??? Am crezut ca paralizez!
In fine, m-am mai dus iar la control la dr Popescu, care mi-a dat ceva sa-mi vina in sfarsit cm, n-a mai fost nevoie pt ca probabil de la medicamentele pt tratarea infectiei s-a rezolvat si problema asta.
Am fost la sfarsit si la el, sa ma consulte, si a recunoscut pe un ton nonsalant ca intr-adevar nu a fost nici o sarcina, ci doar o infectie mai puternica, datorita careia uterul se marise putin.
Dar el, fara nici un fel de analiza, fara macar un test de sarcina, se apuca sa-mi faca un chiuretaj pe loc, si poate n-as mai fi putut avea copii dupa asta!!
Pe moment n-am realizat ce era sa-mi faca, am zis mersi ca s-a rezolvat si am scapat de el. Eram mai tanara, de-abia terminasem facultatea, de-asta nici nu doream atunci un copil. Intre timp, am o fetita, dar ocolesc Spitalele Caritas si Bucur cat pot.
De nascut am nascut la Elias, dar asta e alta poveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Nu cred ca exista vreun medic in lume care sa-si fi multumit toti pacientii; fac acest comentariu ca urmare a discutiilor purtate in jurul dr. Radoi.

Si eu am nascut cu dr. Radoi si totul a fost super OK; cezariana, la 2 noaptea - evident ca a venit de acasa la spital pentru mine, in Saptamana Mare. M-a vizitat la spital si a avut grija de mine pana in Sambata Mare, cand toata lumea se pregatea de Paste. Operatia s-a refacut imediat, cand am ajuns acasa la trei de zile de la nastere m-am apucat sa fac curat in casa; nu am avut si nici nu am nici o durere - am nascut in aprilie 2004.

Am citit multe comentarii bune despre dr. Puia de la Giulesti; personal nu il cunosc, dar sora mea care a nascut cu el are o poveste foaaarte interesanta despre el.

Asa ca, dupa cum spuneam, fiecare medic are pacienti multumiti si pacienti mai putin nemultumiti. Nu putem decat sa ne povestim experientele, dar mi se pare prea mult sa dam sfaturi de genul "feriti-va de el" - cum au fost date in cazul dr. Radoi.





Gabi

Mergi la inceput